Books: Travelling, Local History

Number of items: 151

Budapest Bilderbuch. Mit 199 Abbildungen und einem Anhang. Geleiwort von Vilmos Kovácsházy. Zusammengestellt durch Dr. István Genthon und Jenő Nyilas-Kolb. Ungarische Städte Ungarische Landschaften. II. Band. Herausgegeben von Jenő Nyilas-Kolb. Bp.,[1933], Béla Somló Verlag. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Jó képanyaggal. Kiadói egészvászon-kötés, német nyelven, a képeknél magyar, német, angol, francia és olasz nyelvű feliratokkal.
15012.

3 000 HUF
15013.

6 000 HUF
Dr. Vitális István: Magyarország szénelőfordulásai. 88. ábrával, 13 táblával és 1 térképpel. A M. Kir. József Nádor Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Bánya-, Kohó- és Erdőmérnöki Kara Könyvkiadó Alapjának Kiadása. Sopron, 1939, Röttig-Romwalter Nyomda Rt., VII+407 p. Korabeli egészvászon-kötés, hiányzó elülső szennylappal, intézményi bélyegzővel.
15014.

5 000 HUF
15015.

4 000 HUF
Barátosi Balogh Benedek: Dai Nippon. Kelet csodái. Bp.,(1906), Magyar Kereskedelmi Közlöny. Második kiadás. Kiadói szecessziós aranyozott, festett egészvászon-kötésben, kopásokkal
15016.

3 400 HUF
9,19
10,00
15017.

14 000 HUF
37,84
41,18
15018.

1 200 HUF
Budapest műemlékei. Írták: Gárdonyi Albert, Csányi Károly, Kuzsinszky Bálint, Foerk Ernő, Szőnyi Ottó, Kertész K. Róbert, Lux Kálmán, Lechner Jenő. Szerkesztette: Lechner Jenő. Bp.,1925, Budapest Székesfőváros és Műemlékek Országos Bizottsága,(Budapest Székesfőváros Házinyomdája-ny.), VIII+255 p. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott borítószélekkel. Egészoldalas és szövegközti, köztük számos forrásértékű, képpel.
15019.

3 000 HUF
Borovszky Samu: Magyarország vármegyéi - Nógrád vármegye. Bp., 1988, Dovin Művészeti Kft.. Kiadói egészvászon-kötésben. Reprint kiadás.
15020.

3 000 HUF
15021.

3 000 HUF
vitéz Radványi Dezső: Jégvirágok Szibériából. Miskolc, 1938, Ludvig István, 298+2 p. Átkötött félvászon-kötés, intézményi bélyegzővel.
15022.

2 400 HUF
A déli vasút és forgalmi területe az Osztrák-Magyar-Monarchiában. Bécs - Brünn - Lipcse, 1900, Rohrer Rudolf. Kiadói papír kötés, hiányzó gerinc, sérült mellékletek, megviselt állapotban.
15023.

1 200 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF