Books: Judaica

Number of items: 20

A magyar hadviselt zsidók aranyalbuma. Az 1914-1918-as világháború emlékére. Szerk. Hegedüs Márton. Bp., 1941, Hungária ny. 468+56+16+III p. Festett, aranyozott, kiadói egészvászon-kötésben, viseltes állapotban, kissé kopottas borítóval, a gerinc kötése elvált.
15704.

7 000 HUF
18,92
20,59
Máchzor-ünnepi imakönyv II. kötete, Jom Kippur napjára. Wien, gedruckt von Anton Schmid, kaiserl.königl.privilegirten hebräischen Buchdrucker. Kiadói egészbőr kötés, gerince hiányzik, erősen viseltes állapotban / Jewish prayer book, full leather binding
15705.

7 000 HUF
18,92
20,59
Kovács András (szerk.): Budapesti negyed. Zsidók Budapesten. 1995, III. évf. 2. szám. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15706.

4 600 HUF
12,43
13,53
Zolnay László: Buda középkori zsidósága és zsinagógáik. Bp., 1987, BTM. Papírkötésben, jó állapotban.
15707.

1 800 HUF
Imádságos könyv. Fordította Dr. Hevesi Simon. Bp., 1913, Schlesinger József Könyvkereskedése. Korabeli aranyozott egészbőr-kötésben, a kötéstáblák belsején aranyozással, az elülső borítón: Avatási Emlék a Pesti Izraelita Nőegylettől, a hátsó szennylap kijár és a hátoldalán bejegyzésekkel, aranyozott lapélekkel, eredeti viseltes kartontokban.
15708.

Imádságos könyv. Fordította Dr. Hevesi Simon. Bp., 1913, Schlesinger József Könyvkereskedése. Korabeli aranyozott egészbőr-kötésben, a kötéstáblák belsején aranyozással, az elülső borítón: "Avatási Emlék a Pesti Izraelita Nőegylettől", a hátsó szennylap kijár és a hátoldalán bejegyzésekkel, aranyozott lapélekkel, eredeti viseltes kartontokban.

5 000 HUF
Zalai Szalay László: Arany város Jeruzsálem. Bp., é. n., Fővárosi Nyomda. Sérült gerincű félvászon kötésben.
15709.

2 000 HUF
Friedmann Hillél: Fényben és viharban. Zsidó vallástársadalmi értekezés és hitszónoklatok. Dombóvár, 1932, Rechnitz Sándor. Későbbi velúrkötésben, jó állapotban.
15710.

3 000 HUF
Nordau, Max: Doktor Kohn. Dráma négy felvonásban. Kolozsvár, 1920, Erdélyi Zsidó Kiadótársaság Rt. Sérült papírkötésben.
15711.

3 000 HUF
3 db könyv: Bereczky Albert: A magyar protestantizmus a zsidóüldözés ellen (Bp., 1945, Református Traktátus Vállalat); Efrájim Kishon 111 humoreszkje (1990, Officina Nova); Csepeli György: ...és nem is kell hozzá zsidó. Az antiszemitizmus társadalom-lélektana (1990, Kozmosz). Papírkötésben, jó állapotban.
15712.

1 200 HUF
Simon Dubnov: A zsidóság története az ókortól napjainkig. Ford.: Dr. Szabolcsi Bence. Bp., [1942], Tábor. Negyedik kiadás. Kiadói egészvászon-kötés. Egyik szennylap kijár.
15713.

2 000 HUF
G. S. Viereck, P. Eldridge: A bolygó zsidó önéletrajza.(Kétezer esztendőm története.) Fordította: Berend Miklósné. Bp.,1935, Káldor. Kiadói egészvászon-kötés, az I. kötetre papírborítót ragasztottak.
15714.

1 600 HUF
Várossy Gyula: Hazaáruló vagyok-e, mert a hazafias zsidókat védtem? Korrajz és önigazolásom a kommunista és uj kurzus világából, s a zsidók miatti sajtóperem titkaiból. Szeged, (1921. Kőnig Salamon könyvnyomdája). 191 p. Kiadói papírborítóban hiányos gerinccel
15715.

5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF