Books: Architecture, Art

Number of items: 126

Az iparművészet könyve. I-III. kötet. A Magyar iparművészeti Társulat megbízásából szerkeszti Ráth György. Bp.,1902-1912, Athenaeum, 1 t.(címkép)+VII+532 p.+ XCI t. melléklet (ebből 2 kétlapos, 3 kihajtható, 8 színes); 4+646 p.+LXXXVI t. melléklet (ebből 9 színes); 4+633+2 p.+ LXXV t. képmelléklet (ebből 3 színes). Gazdagon illusztrálva. Egységes kiadói dúsan aranyozott, illusztrált egészvászon-kötésben, a felső lapélek aranyozottak, I. kötetben bírálati tiszteletpéldány bebélyegzéssel, II. kötetben Schannen Ernő & Arthur műépítészek bebélyegzésekkel, jó állapotban.  Schannen Ernő (1853-1916): építész. Tanulmányait Zürich végezte. Előbb Ybl Miklós irodájában dolgozott, majd Hauszmann Alajosnak volt munkatársa . Később önállóan és fiával, Artúrral több vidéki kastélyt és bérházat épített. Jelentősebb alkotásai Rémy szálló/Nemzeti szálló (József krt. 4.), Bródy Sándor u. 10. sz., Vámház tér és Molnár u. közötti sarokbérház, a volt Grünwald Szanatórium (Gorkij fasor 13.).
15415.

28 000 HUF
75,68
82,35
cca 1880 Wiener Barockpaläste von L. Hildebrand, D. Martinelli. Supplement: Das K. K. Belvedere. Wien. é.n. Lehmann. Nagyméretű mappa 55 db részben kétoldalas, fénnyomatú tervrajzzal, homlokzatképpel, térképpel Bécs építészetéről. Ritka! /  With 55 large photogravures of Viennas architecture. Maps, images, plans, facades. 35x49 cm
15416.

cca 1880 Wiener Barockpaläste von L. Hildebrand, D. Martinelli. Supplement: Das K. K. Belvedere. Wien. é.n. Lehmann. Nagyméretű mappa 55 db részben kétoldalas, fénnyomatú tervrajzzal, homlokzatképpel, térképpel Bécs építészetéről. Ritka! / With 55 large photogravures of Vienna's architecture. Maps, images, plans, facades. 35x49 cm

20 000 HUF
54,05
58,82
Schoditsch Lajos: Építőipari mintalapok. Egyszerű szerkezetek és épületek. Mintalapok. Bp. (1917.) Korvin Testvérek. 20 l.29 tábla melléklet (1. hiány). Iparosok könyvtára. Ritka!
15417.

6 000 HUF
Kalmár János: Az óra fejlődésének története. Kiállítási katalógus. A kiállítást rendezte és a vezetőt írta: - - Bp., é.n. (1953), Magyar Nemzeti Múzeum-Történeti Múzeum,(Rotaprint-ny.), 28 p. Kiadói papírkötés, intézményi bélyegzővel.. Megjel ent 1000 példányban.
15418.

3 000 HUF
Sothebys Kunst Auktionen Preise. Ed. 1987. München, 1987, Battenberg. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. / Linen-binding, in paper cover, in German language.
15419.

Sotheby's Kunst Auktionen Preise. Ed. 1987. München, 1987, Battenberg. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. / Linen-binding, in paper cover, in German language.

2 800 HUF
7,57
8,24
11
Ludwig Schnorr von Carolsfeld: Porzellan der europäischen Fabriken des 18. Jahrhunderts. Bibliothek für Kunst- und Antiquitätensammler 3. Berlin, 1916, Richard Carl Schmidt & Co. Második kiadás. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
15420.

3 000 HUF
15421.

2 800 HUF
7,57
8,24
15422.

12 000 HUF
32,43
35,29
Schoen Arnold: A budapesti központi városháza. (Volt Invalidus-ház, majd Károly-kaszárnya.) Előszót írta Dr. Sipőcz Jenő. Budapest Székesfőváros Várostörténeti Monografiái. Bp., 1930, Budapest Székesfőváros, (Budapest Székesfőváros Házinyomdája), 176 p. Kiadói papírkötés, fekete-fehér illusztrációkkal, a mesterek adattárával, névjegyzékévek, és vonatkozó levéltári adatokkal, magyar és német nyelven. Szép állapotban.
15423.

6 000 HUF
Julius Orendi: Das Gesamtwissen über Antike und Neue Teppiche des Orients. 2. kötet. Wien, 1930, Julius Orendi, (Hermes-ny.), 327 p.+11 t. 11 színes táblával, fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban./ Julius Orendi: Das Gesamtwissen über Antike und Neue Teppiche des Orients. Band II. Wien, 1930, Julius Orendi, Hermes, 327 p.+11 t. In German language. Linenbinding, in German language.
15424.

6 000 HUF
A Művészet Kiskönyvtára sorozat kb. 135 kötete, benne külföldi művészekről szóló kiadványokkal, többségében jó állapotban.
15425.

20 000 HUF
54,05
58,82
Don-Lovas-Pogány: Új magyar művésznévtár I-II. kötete (A-K, L-ZS), h. n., 2006, DecoArt Könyvek. Kiadói kartonált papírkötésben, jó állapotban.
15426.

8 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF