Books: Travelling, Local History

Number of items: 210

Dr. Nyisztor Zoltán: Mandarinok, kulik és misszionáriusok. Bp., 1937, Szent-István Társulat. Kiadói papírkötés, kissé viseltes állapotban.
15012.

1 200 HUF
Dr. Kalmár Gusztáv: Küzdelmek a fehér halál országában I-II.kötet. A nagy sarkutatók szenvedései és győzelmei. Vezényi Elemér rajzaival. Bp., 1931-1932, Szent István-Társulat, Stephaneum-ny. Kiadói egészvászon kötés, kopott borítóval.
15013.

3 000 HUF
15014.

10 000 HUF
27,03
29,41
Halász Gyula: Öt világrész magyar vándorai. Magyar fölfedezők Benyovszkytól napjainkig. Bp,1936, Grill Károly. Kiadói papírkötés, felvágatlan lapokkal, szép állapotban. Első kiadás.
15015.

4 600 HUF
12,43
13,53
Karl Baedeker: Österreich-Ungarn nebst Cetinje, Belgrad, Bukarest. Handbuch für reisende. Leipzig,1913, Karl Baedeker, XL+16+588 p. 29. kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, festett lapélekkel, kis sérülésessel a gerincén, térképekkel illusztrálva, német nyelven, jó állapotban./ Linen binding, in German. Twenty-nine edition, with little damaged on the spine, in good condition.
15016.

12 000 HUF
32,43
35,29
15017.

12 000 HUF
32,43
35,29
15018.

28 000 HUF
75,68
82,35
15019.

5 000 HUF
15020.

6 000 HUF
cca 1930 A budai királyi várpalota. Bp., é.n., May János Nyomdai Műintézet Rt., 12 sztl. lev. Fekete-fehér fotókkal, alaprajzzal, korabeli reklámokkal. Kiadói tűzött papírkötés, foltos, kissé szakadt.
15021.

3 000 HUF
Keresztes Gyula: Marosvásárhely régi épületei. Marosvásárhely, 1998, Difprescar. Kiadói papírkötés, térképmelléklettel, jó állapotban. A szerző, Keresztes Gyula (1921-2015) által dedikált.
15022.

6 000 HUF
Giovanni Francesco Gemelli Careri: Giro Del Mondo Del Dottor D. Gio. Francesco Gemelli Careri. Tomo Nono cioé Aggiunta a Viaggi di Europa ove si contiene Spezialmente Il viaggio della Maestá di Carlo III. de Vienna a Barcellona, e quanto e accaduto di piú notabile in guerra dalla morte del Serenissimo Carlo II. fino al presente. Velence, 1719, Sebastiano Coleti, 288 p.   Giovanni Francesco Gemelli Careri (Taurianova 1651- Nápoly 1725) itáliai jogász, kalandor és utazó. Nápolyban a jezsuita kollégium jogot tanult, és itt is doktorált, majd jogi pályára lépett. 1685-ben otthagyta az állását és körbeutazta Európát, eközben részt vett a Buda felszabadítására indult hadjáratban. 1687-ben tér vissza Nápolyba, majd megírja a magyarországi, és az európai útját is. (1689 Relazione delle Campagne dUngerhia, 1693 Viaggi in Europa)  1693-ban világ körüli útra indult, később az öt évig tartó utazásról írta az 1699-ben kiadott Giro del Mondo c. művet. Ez az útja inspirálhatta később Jules Vernét a Nyolcvan nap alatt a föld körül c. könyv megírására.  A könyv Gemelli Viaggi di Europájának folytatása, (és a kilenc kötetes Giro del Mondo utolsó kötete) kiegészítve III. Károly (1685-1740) útjával Bécsből Barcelonába 1705-ben. II. Károly (1661-1700) spanyol király halála után, ami közvetlen vezetett a spanyol örökösödési háborúhoz (1701-1715)  Korabeli papírkötésben, a gerincén cím felirattal Gemelli Giro del Mondo T. VIIII., olasz nyelven, az elülső kötéstábla belsején Ad usum F. Josephi Antonii Ferrari Min. Con. de Modoetia kézírással bejegyezve, a címoldal belsején kissé kopottas pecsét Congregatio Minorum Conventualium Sancti Francisci Lombardiae Australis. Giuseppe Antonio Ferrari (?-1775) monzai ferences szerzeteshez, teológushoz, filozófushoz köthető bejegyzés, amit a pecsét is megerősít.  Szép állapotú. Ritka és különleges darab. /  Giovanni Francesco Gemelli Careri: Giro Del Mondo Del Dottor D. Gio. Francesco Gemelli Careri. Tomo Nono cioé Aggiunta a Viaggi di Europa ove si contiene Spezialmente Il viaggio della Maestá di Carlo III. de Vienna a Barcellona, e quanto e accaduto di piú notabile in guerra dalla morte del Serenissimo Carlo II. fino al presente. Venice, 1719, Sebastiano Coleti, 288 p.   Giovanni Fransesco Gemelli Careri (Taurianova 1651- Naples 1725), Italian lawyer, adventurer and traveller. He learned law in the College of Jesuits in Naples, and doctorated here. Then he was working as a lawyer. In 1685 he travelled around Europe, and in Hungary he joined to the Christian armies besieging Buda. He returned to Naples in 1687 and wrote the Hungarian, and European trips.  He went to world tour in 1693, it lasted for five years, and this trip may have inspired the work of Jules Vernes Around the World in Eighty Day. This book is the last piece of the Giro del Mondo, and the next sequel of the Viaggi of Europa, with some addition of the trip of Charles III (1685-1740) in 1705, from Vienna to Barcelona, after the death of Charles II. (1661-1700) king of Spain. The death of Charles II. led to the war of the spanish succestion. (1700-1715)  Contemporary paperbinding, with title writing on the spine Gemelli Giro del Mondo T. VIII., in Italian language, with a handwriting on the back of the first cover Ad usum F. Josephi Antonii Ferrari Min. Con. de Modoetia, with seal on the back of the front page Congregatio Minorum Conventualium Sancti Francisci Lombardiae Australis. It refering to Giuseppe Antonio Ferrari (?-1775) Franciscan friar (theologist, and philosopher) in the Italian city of Monza (Modoetia).  In good condition. Rare and special.
15023.

Giovanni Francesco Gemelli Careri: Giro Del Mondo Del Dottor D. Gio. Francesco Gemelli Careri. Tomo Nono cioé Aggiunta a Viaggi di Europa ove si contiene Spezialmente Il viaggio della Maestá di Carlo III. de Vienna a Barcellona, e quanto e accaduto di piú notabile in guerra dalla morte del Serenissimo Carlo II. fino al presente. Velence, 1719, Sebastiano Coleti, 288 p. Giovanni Francesco Gemelli Careri (Taurianova 1651- Nápoly 1725) itáliai jogász, kalandor és utazó. Nápolyban a jezsuita kollégium jogot tanult, és itt is doktorált, majd jogi pályára lépett. 1685-ben otthagyta az állását és körbeutazta Európát, eközben részt vett a Buda felszabadítására indult hadjáratban. 1687-ben tér vissza Nápolyba, majd megírja a magyarországi, és az európai útját is. (1689 'Relazione delle Campagne d'Ungerhia', 1693 'Viaggi in Europa') 1693-ban világ körüli útra indult, később az öt évig tartó utazásról írta az 1699-ben kiadott 'Giro del Mondo' c. művet. Ez az útja inspirálhatta később Jules Vernét a Nyolcvan nap alatt a föld körül c. könyv megírására. A könyv Gemelli Viaggi di Europájának folytatása, (és a kilenc kötetes 'Giro del Mondo' utolsó kötete) kiegészítve III. Károly (1685-1740) útjával Bécsből Barcelonába 1705-ben. II. Károly (1661-1700) spanyol király halála után, ami közvetlen vezetett a spanyol örökösödési háborúhoz (1701-1715) Korabeli papírkötésben, a gerincén cím felirattal 'Gemelli Giro del Mondo T. VIIII.', olasz nyelven, az elülső kötéstábla belsején 'Ad usum F. Josephi Antonii Ferrari Min. Con. de Modoetia' kézírással bejegyezve, a címoldal belsején kissé kopottas pecsét 'Congregatio Minorum Conventualium Sancti Francisci Lombardiae Australis'. Giuseppe Antonio Ferrari (?-1775) monzai ferences szerzeteshez, teológushoz, filozófushoz köthető bejegyzés, amit a pecsét is megerősít. Szép állapotú. Ritka és különleges darab. / Giovanni Francesco Gemelli Careri: Giro Del Mondo Del Dottor D. Gio. Francesco Gemelli Careri. Tomo Nono cioé Aggiunta a Viaggi di Europa ove si contiene Spezialmente Il viaggio della Maestá di Carlo III. de Vienna a Barcellona, e quanto e accaduto di piú notabile in guerra dalla morte del Serenissimo Carlo II. fino al presente. Venice, 1719, Sebastiano Coleti, 288 p. Giovanni Fransesco Gemelli Careri (Taurianova 1651- Naples 1725), Italian lawyer, adventurer and traveller. He learned law in the College of Jesuits in Naples, and doctorated here. Then he was working as a lawyer. In 1685 he travelled around Europe, and in Hungary he joined to the Christian armies besieging Buda. He returned to Naples in 1687 and wrote the Hungarian, and European trips. He went to world tour in 1693, it lasted for five years, and this trip may have inspired the work of Jules Verne's Around the World in Eighty Day. This book is the last piece of the 'Giro del Mondo', and the next sequel of the Viaggi of Europa, with some addition of the trip of Charles III (1685-1740) in 1705, from Vienna to Barcelona, after the death of Charles II. (1661-1700) king of Spain. The death of Charles II. led to the war of the spanish succestion. (1700-1715) Contemporary paperbinding, with title writing on the spine 'Gemelli Giro del Mondo T. VIII.', in Italian language, with a handwriting on the back of the first cover 'Ad usum F. Josephi Antonii Ferrari Min. Con. de Modoetia', with seal on the back of the front page 'Congregatio Minorum Conventualium Sancti Francisci Lombardiae Australis'. It refering to Giuseppe Antonio Ferrari (?-1775) Franciscan friar (theologist, and philosopher) in the Italian city of Monza (Modoetia). In good condition. Rare and special.

32 000 HUF
86,49
94,12

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF