Dr. Kalmár Gusztáv: Küzdelmek a fehér halál országában I-II.kötet. A nagy sarkutatók szenvedései és győzelmei. Vezényi Elemér rajzaival. Bp., 1931-1932, Szent István-Társulat, Stephaneum-ny. Kiadói egészvászon kötés, kopott borítóval.
Debrecen sz. kir. város és Hajdú vármegye. Szerk.: Csobán Endre. Főmunkatárs: Dr. Herpay Gábor. Vármegyei Szociográfiák XII. Bp., 1940, Vármegyei Szociográfiák, (Merkantil-ny.), 332 p.+XVI (képek)+12+XV p.+264 számozott hasáb (adattár, oldalnként 3 hasáb elrendezéssel). Szövegközti rajzokkal, ábrákkal, valamint XVI táblával illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, a város és a vármegye dombornyomásos címerével, kopott, foltos borítóval, intézményi bélyegzővel.
Halász Gyula: Öt világrész magyar vándorai. Magyar fölfedezők Benyovszkytól napjainkig. Bp,1936, Grill Károly. Kiadói papírkötés, felvágatlan lapokkal, szép állapotban. Első kiadás.
Karl Baedeker: Österreich-Ungarn nebst Cetinje, Belgrad, Bukarest. Handbuch für reisende. Leipzig,1913, Karl Baedeker, XL+16+588 p. 29. kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, festett lapélekkel, kis sérülésessel a gerincén, térképekkel illusztrálva, német nyelven, jó állapotban./
Linen binding, in German. Twenty-nine edition, with little damaged on the spine, in good condition.
Cholnoky Jenő, Germanus Gyula et alii: A Föld felfedezői és meghódítói I-V. kötet. I. kötet: Európa, KisÁzsia, Belső- és Kelet-Ázsia. II. Észak- és Dél-Afrika. III. India, Ausztrália és Oceánia. IV.: Észak, Közép, és Dél-Amerika. V. kötet: Északi és Déli-sark. Bp, 1938. Révai. Kiadói aranyozott gerincű félbőr kötésben, a II-IV. kötetek gerince sérült, a kötéstáblák belsején sérülés, folt, magánkönyvtári pecséttel.
Dr. Kogutowicz Károly: Dunántúl és Kisalföld. Írásban és képben. I kötet. Szeged, 1930, M. Kir. Ferenc József Tudományegyetem Földrajzi Intézete, (Bp., Athenaeum-ny.), 298+ 5 térkép (közte 3 kihajtható)+LX képtábla 30 lapon+1 kihajtható táblázat. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a gerincen kis sérülés, a borítón kis kopások, és foltok, de alapvetően jó állapotban.
cca 1930 A budai királyi várpalota. Bp., é.n., May János Nyomdai Műintézet Rt., 12 sztl. lev. Fekete-fehér fotókkal, alaprajzzal, korabeli reklámokkal. Kiadói tűzött papírkötés, foltos, kissé szakadt.
Keresztes Gyula: Marosvásárhely régi épületei. Marosvásárhely, 1998, Difprescar. Kiadói papírkötés, térképmelléklettel, jó állapotban. A szerző, Keresztes Gyula (1921-2015) által dedikált.
Giovanni Francesco Gemelli Careri: Giro Del Mondo Del Dottor D. Gio. Francesco Gemelli Careri. Tomo Nono cioé Aggiunta a Viaggi di Europa ove si contiene Spezialmente Il viaggio della Maestá di Carlo III. de Vienna a Barcellona, e quanto e accaduto di piú notabile in guerra dalla morte del Serenissimo Carlo II. fino al presente. Velence, 1719, Sebastiano Coleti, 288 p.
Giovanni Francesco Gemelli Careri (Taurianova 1651- Nápoly 1725) itáliai jogász, kalandor és utazó. Nápolyban a jezsuita kollégium jogot tanult, és itt is doktorált, majd jogi pályára lépett. 1685-ben otthagyta az állását és körbeutazta Európát, eközben részt vett a Buda felszabadítására indult hadjáratban. 1687-ben tér vissza Nápolyba, majd megírja a magyarországi, és az európai útját is. (1689 'Relazione delle Campagne d'Ungerhia', 1693 'Viaggi in Europa')
1693-ban világ körüli útra indult, később az öt évig tartó utazásról írta az 1699-ben kiadott 'Giro del Mondo' c. művet. Ez az útja inspirálhatta később Jules Vernét a Nyolcvan nap alatt a föld körül c. könyv megírására.
A könyv Gemelli Viaggi di Europájának folytatása, (és a kilenc kötetes 'Giro del Mondo' utolsó kötete) kiegészítve III. Károly (1685-1740) útjával Bécsből Barcelonába 1705-ben. II. Károly (1661-1700) spanyol király halála után, ami közvetlen vezetett a spanyol örökösödési háborúhoz (1701-1715)
Korabeli papírkötésben, a gerincén cím felirattal 'Gemelli Giro del Mondo T. VIIII.', olasz nyelven, az elülső kötéstábla belsején 'Ad usum F. Josephi Antonii Ferrari Min. Con. de Modoetia' kézírással bejegyezve, a címoldal belsején kissé kopottas pecsét 'Congregatio Minorum Conventualium Sancti Francisci Lombardiae Australis'. Giuseppe Antonio Ferrari (?-1775) monzai ferences szerzeteshez, teológushoz, filozófushoz köthető bejegyzés, amit a pecsét is megerősít.
Szép állapotú. Ritka és különleges darab. /
Giovanni Francesco Gemelli Careri: Giro Del Mondo Del Dottor D. Gio. Francesco Gemelli Careri. Tomo Nono cioé Aggiunta a Viaggi di Europa ove si contiene Spezialmente Il viaggio della Maestá di Carlo III. de Vienna a Barcellona, e quanto e accaduto di piú notabile in guerra dalla morte del Serenissimo Carlo II. fino al presente. Venice, 1719, Sebastiano Coleti, 288 p.
Giovanni Fransesco Gemelli Careri (Taurianova 1651- Naples 1725), Italian lawyer, adventurer and traveller. He learned law in the College of Jesuits in Naples, and doctorated here. Then he was working as a lawyer. In 1685 he travelled around Europe, and in Hungary he joined to the Christian armies besieging Buda.
He returned to Naples in 1687 and wrote the Hungarian, and European trips.
He went to world tour in 1693, it lasted for five years, and this trip may have inspired the work of Jules Verne's Around the World in Eighty Day.
This book is the last piece of the 'Giro del Mondo', and the next sequel of the Viaggi of Europa, with some addition of the trip of Charles III (1685-1740) in 1705, from Vienna to Barcelona, after the death of Charles II. (1661-1700) king of Spain. The death of Charles II. led to the war of the spanish succestion. (1700-1715)
Contemporary paperbinding, with title writing on the spine 'Gemelli Giro del Mondo T. VIII.', in Italian language, with a handwriting on the back of the first cover 'Ad usum F. Josephi Antonii Ferrari Min. Con. de Modoetia', with seal on the back of the front page 'Congregatio Minorum Conventualium Sancti Francisci Lombardiae Australis'. It refering to Giuseppe Antonio Ferrari (?-1775) Franciscan friar (theologist, and philosopher) in the Italian city of Monza (Modoetia).
In good condition. Rare and special.