Books: Travelling, Local History

Number of items: 228

15000.

10 000 HUF
27,03
29,41
15001.

16 000 HUF
43,24
47,06
Budapest krónikája a kezdetektől napjainkig. Szerk.: Bart István. Bp.,2007, Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15002.

10 000 HUF
27,03
29,41
Budapest Bilderbuch. Mit 199 Abbildungen und einem Anhang. Geleiwort von Vilmos Kovácsházy. Zusammengestellt durch Dr. István Genthon und Jenő Nyilas-Kolb. Ungarische Städte Ungarische Landschaften. II. Band. Herausgegeben von Jenő Nyilas-Kolb. Bp.,[1933], Béla Somló Verlag. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Jó képanyaggal. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, német nyelven, a képeknél magyar, német, angol, francia és olasz nyelvű feliratokkal.
15003.

5 000 HUF
Kiss Pál: Marosvásárhely története. Marosvásárhely,1942, Petri Károly, (Bp. Kir. Magyar Egyetemi Nyomda-ny.), 203 p.+LIX t. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, sérült gerinccel, kopott borítóval.
15004.

6 000 HUF
15005.

6 000 HUF
A Magyar Szent Korona Országainak gyógyfürdői és gyógyforrásai. Prospektus gyűjtemény. Bp.,1911, Országos Balneológiai Egyesület,(Pátria-ny.), 2+292+12 p. Kiadói haránt alakú papírkötésben, megviselt állapotban, javított borítóval, a címlapja hiányzik, 87-88. és 89-90. lapok kijárnak, az egyik szakadt, 291-292. oldal és az utána következő két lap szakadozott.
15006.

6 000 HUF
Evers György: Képek a régi és új Romából. Séták és kirándulások az örök városban és annak környékén. Fordították: Makra Imre és Waldmann György. Ó-Becse, 1900, Löwy Lajos-ny., X+2+498+2 p. Átkötött félvászon.kötésben, jó állapotban.
15007.

6 000 HUF
15008.

1 400 HUF
Loránth László: Pesti képeskönyv. Bp., 1937, Pantheon. Kiadói kartonált papírkötés, papírborítékban, a papírboríték kopott, szakadt, a gerincén a papírboríték hiányos, az elülső szennylap hiányzik. Gazdag fekete-fehér képanyaggal, a kép alatt versekkel.
15009.

5 000 HUF
Dr. Völgyesi Ferencné: Újra itthon. Tanulmányút Amerika és Európa 17 államán keresztül a háború kitörésének izgalmai között. Lélek és természettudomány XXIII. sz. Bp., 1939, Hornyánszky Vikor. Számos fekete-fehér képpel illusztrálva. Átkötött félvászon-kötés.   Dr. Völgyesi Ferenc (1895-1960) és neje dedikációval Wolf Emil (1886-1947) vegyészmérnök, vezérigazgató részére szóló dedikációval.
15010.

5 000 HUF
Mezei Ernő: Bolyongások olasz ég alatt. Bp., 1877. Kunossy Vilmos. Egészvászon kötésben. Ritka! 171p.
15011.

6 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF