Number of items: 566

Camera Obscura: I. kötet (Unicus, több kötet nem jelent meg.) Lipcsében, 1844. Köhler Károly Ferencz (Tauchnitz B. ny.) [2] 139 [1] p. Az előszó szerint a művet töb­ben írták, kü­lönböző témákban, de ,,mi mind egy szálig becsületes reform­emberek vagyunk. Az írás műfaját pam­fletként de­finiálják a szerzők, a Camera Obscura címet pedig azért adták, mivel ,,sötét színben látunk mindent. A kötetben több fejezet foglalkozik gróf Széchenyi Istvánnal és Kossuth Lajossal, de a ,,Sajtó című fejezetben megemlékezik Táncsics híres művéről, a ,,Sajtószabadságról nézetei egy rabnak című munkáról is.  XIX. sz végi félvászon-védőkötésben, eredeti címlap felhasználásával
16165.

Camera Obscura: I. kötet (Unicus, több kötet nem jelent meg.) Lipcsében, 1844. Köhler Károly Ferencz (Tauchnitz B. ny.) [2] 139 [1] p. Az előszó szerint a művet töb­ben írták, kü­lönböző témákban, de ,,mi mind egy szálig becsületes reform­emberek vagyunk". Az írás műfaját pam­fletként de­finiálják a szerzők, a Camera Obscura címet pedig azért adták, mivel ,,sötét színben látunk mindent". A kötetben több fejezet foglalkozik gróf Széchenyi Istvánnal és Kossuth Lajossal, de a ,,Sajtó" című fejezetben megemlékezik Táncsics híres művéről, a ,,Sajtószabadságról nézetei egy rabnak" című munkáról is. XIX. sz végi félvászon-védőkötésben, eredeti címlap felhasználásával

24 000 HUF
80,27
93,75
Verne Gyula: A Föld felfedezése. I.-IV. kötet. I-II. kötet: A híresebb utazók története a legrégibb időktől a XVIII-ik századig. III-IV. kötet: A XVIII. század híres hajósai. Fordította és függelékkel ellátta Dr. Brózik Károly. Bp., 1910-1911, Franklin, 328+352+327+363. Második kiadás. Egészoldalas képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált piros egészvászon-kötésben, kissé kopott, néhol kissé foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, kissé laza fűzéssel.
16166.

26 000 HUF
86,96
101,56
Kassák Lajos: Tisztaság könyve. 1926 Május. Bp.,1926, Horizont, Krausz J. és Társa-ny., 115+5 p.+4 t. (A szerző fényképei.) Első kiadás! Kétszínnyomásos reklámlappal a végén. Kiadói illusztrált papírkötésben, megviselt állapotban, a gerince hiányos, az elülső borítón hosszában hajtásnyommal.  A borító és a kötet teljes tipográfiája Kassák munkája.
16167.

20 000 HUF
66,89
78,13
Kiss József Költeményei. Bp., [1897], Révai Irodalmi Intézet Rt., Franklin-Társulat Nyomdája, 1 t. (a költő portréja) + [6] + 191 + [5] + 26 t. Első kiadás. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal.   Illusztrációi miatt híres, fontos könyv. Az illusztrációkat az egy évvel korábban indult nagybányai művésztelep alapító festőművészei készítették. Ferenczy Károly, Grünwald Béla, Hollósy Simon, Réti István, Thorma János képeivel.  Kiadói díszes, dúsan aranyozott, festett, illusztrált, szecessziós egészvászon kötésben, aranyozott lapszélekkel, (Gottermayer Nándor Könyvkötői Műintézet, Budapest), restaurált gerinccel, négy illusztráció hiányzik (12,70,74,186. oldal, 1 színes műlap, 3 heliogravure.)
16168.

18 000 HUF
60,20
70,31
Pápai Páriz Francisc(us) - Bod Petrus: Dictionarium latino-hungaricum... Tomus I-II (Cibinii). Nagyszeben, 1768 Samuelis Sárdi.. Modern egészvászon kötésben. Egy oldalon hiány.
16169.

18 000 HUF
60,20
70,31
Madách Imre: Az ember tragédiája. Zichy Mihály húsz képével, rézfénymetszetben. Bp., 1888, Athenaeum. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötés, gerincnél szakadt, kopottas állapotban.
16170.

12 000 HUF
40,13
46,88
10

Viewed categories

News

Auction buyer's provision: 22%

310. Auction:
Payment deadline is December 1.

311. Auction:
From  28 November to 7 December
Payment deadline is December 22.

Viewing: from 4 to 7 December

28th Major auction
viewing 13-25 november
Hungarian philately: live auction
All the other parts: Online auction til 18:00

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2017 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.