Books: History

Number of items: 237

Zarándy A. Gáspár: Huba vére, Szemere. Bp., 1910, Hornyánszky. Gazdag képanyaggal. Foltos vászonkötésben, egyébként jó állapotban. /  Stained cloth binding, otherwise in good condition.
15317.

16 000 HUF
43,24
47,06
15318.

15 000 HUF
40,54
44,12
Apponyi Albert, Berzeviczy Albert et al.: Igazságot Magyarországnak! A trianoni békeszerződés következményeinek ismertetése és bírálata. Bp., 1928, Magyar Külügyi Társaság. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé laza fűzéssel, kissé kopottas gerinccel, két térkép melléklettel(:Teleki Pál: Magyarország néprajzi térképe; Fodor Ferenc: Magyarország gazdaságpolitikai térképe, az egyik térképnél a hajtások mellett kis szakadásokkal.
15319.

10 000 HUF
27,03
29,41
Machiavelli, Nicolo, Cittadino & Secretario Fiorentino: Il Principe, La Vita Di Castruccio Castracani III, kötet. 364p. Korabeli, ázott pergamen kötésben / In sogged pergamin binding.
15320.

12 000 HUF
32,43
35,29
Kor-képek sorozat 8 kötet (1938-1945,1945-1947,1948-1955,1956,1957-1967,1968-1979,1980-1989,1989-1994). Szerk.: VInce Mátyás, Féner Tamás. Gazdag képanyaggal. Bp.,2004-2010, MTI. Kiadói kartonált papírkötés, 1980-1989-es kötet felső sarka sérült, egyébként jó állapotban.
15321.

24 000 HUF
64,86
70,59
Magyarország története képekben. I-III. kötet. Szerk.: Gyurgyák János. I. kötet: A dualizmus kora. II. kötet: A két világháború között. III. kötet: Szocializmus és rendszerváltás. Bp.,2008, Osiris-MTI-OSzk. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, kiadói kartontokban.
15322.

10 000 HUF
27,03
29,41
15323.

22 000 HUF
59,46
64,71
Nyáry Albert: A heraldika vezérfonala A M. Tud. Akadémia történelmi bizottsága megbízásából írta - - Bp. 1886. MTA. 1t. (színes litográfia) 2 sztl. lev. 291 l. XIII t. (színes litográfia). 86 szövegközti ábrával. + hozzákötve:   Wappen und Titeln seiner kaiserlichen königlichen Apostolischen Majestät Ferdinand des Ersten, Kaisers von Österreich. Wien, 1836. k. k. Hof- und Staats-Aerarial-Druckerey, 20 p. + 4 t. Rézmetszetek, az utolsó kihajtható nagycímert ábrázoló metszet mérete 46x54 cm. Körbevágott. A négy metszettel együtt kompletten rendkívül ritka,  XIX. sz . végi, kopott félvászon kötésben.  / Wappen und Titeln seiner kaiserlichen königlichen Apostolischen Majestät Ferdinand des Ersten, Kaisers von Österreich. Wien, 1836.  20 p. + 4 copper engravings, The last one is a large fold-out. 54x46 cm Very rare with all the four etchings. Somewat cut around.
15324.

30 000 HUF
81,08
88,24
Teleki József: Hunyadiak kora Magyarországon 1. kötet. Pest, 1852, Emich és Eisenfels. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval és gerinccel, de egyébként jó állapotban.
15325.

5 000 HUF
Teleki József: Hunyadiak kora Magyarországon 10. kötet. Pest, 1853, Emich Gusztáv. Albert király és Erzsébet királyné acélmetszetű képével, hét hasonmással. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval és gerinccel, de egyébként jó állapotban.
15326.

5 000 HUF
15327.

4 000 HUF
Howard Carter-A.C. Mage: Tut-ankh-amen sírja. Fordította Dr. Balassa József. Bp., én., Franklin-Társulat. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói díszes aranyozott félvászon-kötésben, a könyv sarkai kopottak, egyébként jó állapotban.
15328.

4 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF