Books: Social sciences

Number of items: 25

Nógrády László Dr.: A gyermek és a játék. Bp., 1913, Gyermektanulmányi könyvtár. Második kiadás. Kiadói egészvászon kötésben, jó állapotban.
15584.

1 400 HUF
Grétsy László: Nyelvi játékaink nagykönyve. Magyar Nyelv Kézikönyvei XXVI. Bp.,2012, Tinta. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. Szép állapotban.
15585.

4 000 HUF
Dr. Maywald József:könyvei, 3 db:  Görög nyelvtan. Rövid, áttekinthető előadásban. Függelékül: Az Ión szójárás vázlata. Gimnáziumi használatra. Nyolcadik, változatlan kiadás.+ Görög gyakorló- és olvasókönyv. I. rész: A név és szabályos w-végű ige. Gimnáziumi használatra. Nyolcadik, változatlan kiadás.+  Görög gyakorló- és olvasókönyv. II. rész: Szemelvények Xenophon s a görög lírikusok műveiből. Gimnáziumi használatra. Hatodik, változatlan kiadás. Sajtó alá rendezte: Vayer Lajos. Bp., 1922, Kókai Lajos. Kiadói spirálozott kartonált papírkötés, a borítókon található kisebb foltoktól eltekintve szép állapotban.
15586.

8 000 HUF
Dr. Kiss Lajos: Az igazságügyi kézírásszakértői vizsgálat alapjai. Bp.,1977, Közigazgatási és Jogi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés.
15587.

4 600 HUF
12,43
13,53
Ribot, T. H.: A lelki átöröklés. Bp., 1896, Magyar Tudományos Akadémia. Kicsit kopott vászonkötésben, jó állapotban.
15588.

1 600 HUF
Társadalmi lexikon. Tizenhat színes táblával, számos képpel és grafikonnal. Függelékül: A szocialista mozgalmak krónikája. 1750-1928. Bp.,(1928), Népszava. Színes képek előtt hártyapapírral. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben.
15589.

3 000 HUF
Népismereti dolgozatok 1976. Szerkesztette: Dr. Kós Károly, Dr. Faragó József. Bukarest, 1976, Kriterion. Kiadói papírkötésben.
15590.

800 HUF
Achille Loria: A szociológia feladatai és iskolái. A szerzőnek a magyar kiadáshoz írt eredeti előszavával. Fordította Pór Ödön. Bp.,1907, Grill. Károly. Korabeli egészvászon-kötés, kissé foltos elülső borítóval, jó állapotban.
15591.

1 000 HUF
Kis magyar néprajz a rádióban. Szerk.: Jávor Kata, Küllős Imola, Tátrai Zsuzsanna. Bp.,1978, Révai. RTV-Minverva. Kiadói kartonált papírkötés, fekete-fehér fotókkal.
15592.

1 000 HUF
Vegyes könyvtétel, filozófiai könyvek témában, 3 db:  Platón: Az Állam. Részletek. Gondolkodók. Bp., 1970, Gondolat. 2. kiadás. Kiadói műbőr-kötés, kiadói papír védőborítóban. Sören Kiergkegaard Írásaiból. Gondolkodók. Bp., 1969, Gondolat. Kiadói műbőr-kötés, kiadói papír védőborítóban. Fordította Szemere Samu. Spinoza: Etika. Bp.,1969, Magyar Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15593.

2 000 HUF
15594.

1 800 HUF
15595.

800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF