https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Religion

Number of items: 38

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Lucius Coelius Firmianus Lactantius (kb. 250-325): Quae in hoc opere contineantur. Divinarum institutionum Libri septem. Eiusdem de ira Dei Liber unus. Item de opifico Dei Liber unus. Eiusdem Epitome in Libros suos. Divinis institutionibus. Carmen de Phoenice. Carmen de dominica ressurectione. Floreantiae (Firenze), 1513, Philippi de Giunta Florentini, 32+301 p.   Korabeli papírkötés, kissé foltos lapszélekkel, lapokkal, a védőlapokon bejegyzésekkel, szárazpecséttel, de egyébként jó állapotban,latin nyelven. Lactanius (vagy ahogy a korai humanisták hívták: Cicero Christianus) ókori keresztény teológus, apologéta, szónok műveinek 1513-as kiadása, a reneszánsz Firenzéből. Ritka!/  Contemporary paperbinding, with some spotty, with some writings on the shield pages, with dry seal, but in good condition, in Latin language. Edition of works of Lactantius was an ancient Christian theologian,apologist, rhetorician from 1513, from the renaissance Florence. The early humanist called Lactantius the Cicero Christianus. Rare!
15655.

Lucius Coelius Firmianus Lactantius (kb. 250-325): Quae in hoc opere contineantur. Divinarum institutionum Libri septem. Eiusdem de ira Dei Liber unus. Item de opifico Dei Liber unus. Eiusdem Epitome in Libros suos. Divinis institutionibus. Carmen de Phoenice. Carmen de dominica ressurectione. Floreantiae (Firenze), 1513, Philippi de Giunta Florentini, 32+301 p. Korabeli papírkötés, kissé foltos lapszélekkel, lapokkal, a védőlapokon bejegyzésekkel, szárazpecséttel, de egyébként jó állapotban,latin nyelven. Lactanius (vagy ahogy a korai humanisták hívták: Cicero Christianus) ókori keresztény teológus, apologéta, szónok műveinek 1513-as kiadása, a reneszánsz Firenzéből. Ritka!/ Contemporary paperbinding, with some spotty, with some writings on the shield pages, with dry seal, but in good condition, in Latin language. Edition of works of Lactantius was an ancient Christian theologian,apologist, rhetorician from 1513, from the renaissance Florence. The early humanist called Lactantius the Cicero Christianus. Rare!

 
The item is not available
Starting price:
140 000 HUF
378,38
EUR
,
411,76
USD
Number of bids:
0
Böytös, (István) Stephanus: Domus Domini in vertice montium sive ecclesia Romano-Catholica... invictissima. Adversus circumlatrantes temporis hujus Haereticos, Regni Hungariae Parochis exhibita. Tyrnaviae, 1695. Typis Academicis, per Johannem Andream Hörmann. (7)+476+(4)p. A katolikus egyház szervezetének és tanításának rendszeres összefoglalása, és szembeállítása elsősorban a protestáns tanokkal. Egyszerű papírkötésben, címlap kijár. Utolsó lapn tulajdonosi névbejegyzéssel. RMK II. 1802.
15656.

Böytös, (István) Stephanus: Domus Domini in vertice montium sive ecclesia Romano-Catholica... invictissima. Adversus circumlatrantes temporis hujus Haereticos, Regni Hungariae Parochis exhibita. Tyrnaviae, 1695. Typis Academicis, per Johannem Andream Hörmann. (7)+476+(4)p. A katolikus egyház szervezetének és tanításának rendszeres összefoglalása, és szembeállítása elsősorban a protestáns tanokkal. Egyszerű papírkötésben, címlap kijár. Utolsó lapn tulajdonosi névbejegyzéssel. RMK II. 1802.

 
The item is not available
Starting price:
24 000 HUF
64,86
EUR
,
70,59
USD
Number of bids:
0
Modersohn Ernő: Az ördög igézetében. Kassa,[1942], Wiko-ny. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé sérült gerinccel, kissé szakadt borítóval, kis folttal. Könyv az ördögi mesterségekről, és az azoktól való megszabadulásról.
15657.

Modersohn Ernő: Az ördög igézetében. Kassa,[1942], Wiko-ny. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé sérült gerinccel, kissé szakadt borítóval, kis folttal. Könyv az ördögi mesterségekről, és az azoktól való megszabadulásról.

 
The item is not available
Starting price:
10 000 HUF
27,03
EUR
,
29,41
USD
Number of bids:
0
Szepessy Aloiz: Öt esztendőre való nagy böjti szent beszédek mellyeket élő nyelvvel mondott és a lelki tanítók segedelmére kiadott előljáróinak engedelmébűl... Miskloc, 1828. Nemes Szigethy Mihály Cs. kri. Privilegiált Könyvnyomtató betűivel. 471p. Modern félvászon kötésben.
15658.

Szepessy Aloiz: Öt esztendőre való nagy böjti szent beszédek mellyeket élő nyelvvel mondott és a lelki tanítók segedelmére kiadott előljáróinak engedelmébűl... Miskloc, 1828. Nemes Szigethy Mihály Cs. kri. Privilegiált Könyvnyomtató betűivel. 471p. Modern félvászon kötésben.

 
The item is not available
Starting price:
8 000 HUF
21,62
EUR
,
23,53
USD
Number of bids:
0
Prohászka Ottokár Összegyűjtött munkái Összesen 20 kötet, nem teljes sorozat. Budapest, 1928, Szent István Társulat. Kiadói díszes, aranyozott egészvászon sorozat-kötésben. Változó, kissé kopott, de többnyire jó állapotban.
15659.

Prohászka Ottokár Összegyűjtött munkái Összesen 20 kötet, nem teljes sorozat. Budapest, 1928, Szent István Társulat. Kiadói díszes, aranyozott egészvászon sorozat-kötésben. Változó, kissé kopott, de többnyire jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
16 000 HUF
43,24
EUR
,
47,06
USD
Number of bids:
0
Deáky Gedeon: Tisztelet oltárja, mellyet Hetedik Pius római pápa Ő szentségének halhatatlanítására, ... s a szenyvedésekben, és a frantzia fogságban ki mutatott keresztyén kegyességének, s álhatatosságának örökösítésére, a magyar hazában fel állított Deáky Gedeon református prédikátor.  [Pozsony] Posonban, 1814. Snischek Károly Gáspár ny. 1 t. (rézmetszetű címkép) + XII + 110 p. Belső címlap hiány? Megviselt kiadói papírkötésben Az első kiadás aukción még nem szerepelt!
15660.

Deáky Gedeon: Tisztelet oltárja, mellyet Hetedik Pius római pápa Ő szentségének halhatatlanítására, ... 's a' szenyvedésekben, és a' frantzia fogságban ki mutatott keresztyén kegyességének, 's álhatatosságának örökösítésére, a' magyar hazában fel állított Deáky Gedeon református prédikátor. [Pozsony] Po'sonban, 1814. Snischek Károly Gáspár ny. 1 t. (rézmetszetű címkép) + XII + 110 p. Belső címlap hiány? Megviselt kiadói papírkötésben Az első kiadás aukción még nem szerepelt!

 
The item is not available
Starting price:
8 000 HUF
21,62
EUR
,
23,53
USD
Number of bids:
0
Székely István: Zsoltár könyv 1548. Bibliotheca Hungarica Antiqua. Bp.,1991, Argumentum - MTA Irod. Tud. Int. Kiadói egészműbőr-kötés. Kísérőfüzet nélkül. Facsimile kiadás. Jó állapotban.
15661.

Székely István: Zsoltár könyv 1548. Bibliotheca Hungarica Antiqua. Bp.,1991, Argumentum - MTA Irod. Tud. Int. Kiadói egészműbőr-kötés. Kísérőfüzet nélkül. Facsimile kiadás. Jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
5 000 HUF
13,51
EUR
,
14,71
USD
Number of bids:
0
Dr. Bedy Vincze: Győr katolikus vallásos életének multja. Győregyházmegye multjából V. szám. Győr, 1939, Győregyházmegyei Alap Nyomdája. Kiadói papírkötésben. Jó állapotban.
15662.

Dr. Bedy Vincze: Győr katolikus vallásos életének multja. Győregyházmegye multjából V. szám. Győr, 1939, Győregyházmegyei Alap Nyomdája. Kiadói papírkötésben. Jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
5 000 HUF
13,51
EUR
,
14,71
USD
Number of bids:
0
Anton Ferdinand von Geissau: Chronologische Lebensbeschreibung der Päbste: vom H. Petrus an bis Pius VI. Wien, 1782, Sebastian Hartl. Német nyelven. Félbőr kötésben, kissé kopottas kötés, a végéből hiányzó lapok / In German. Half-leather binding, some missing pages
15663.

Anton Ferdinand von Geissau: Chronologische Lebensbeschreibung der Päbste: vom H. Petrus an bis Pius VI. Wien, 1782, Sebastian Hartl. Német nyelven. Félbőr kötésben, kissé kopottas kötés, a végéből hiányzó lapok / In German. Half-leather binding, some missing pages

 
The item is not available
Starting price:
2 600 HUF
7,03
EUR
,
7,65
USD
Number of bids:
0
Börsönyi Béla: Árpádházi Szent Erzsébet legendája. Ünnepi mysteriumjáték. Negyedik kiadás. Bp., 1937. Szerzői kiadás. A szerző által dedikált példány!
15664.

Börsönyi Béla: Árpádházi Szent Erzsébet legendája. Ünnepi mysteriumjáték. Negyedik kiadás. Bp., 1937. Szerzői kiadás. A szerző által dedikált példány!

 
Sold
Starting price:
1 000 HUF
2,70
EUR
,
2,94
USD
Number of bids:
1
Szalay Imre: Magyar egyházi beszédek gyűjteménye VI. Pest, 1843, Esztergami K. Beidel József kiadása. Korabeli, gerincén sérült-hiányos félbőrkötésben. Korábbi tulajdonosi pecséttel.
15665.

Szalay Imre: Magyar egyházi beszédek' gyűjteménye VI. Pest, 1843, Esztergami K. Beidel József kiadása. Korabeli, gerincén sérült-hiányos félbőrkötésben. Korábbi tulajdonosi pecséttel.

 
The item is not available
Starting price:
2 600 HUF
7,03
EUR
,
7,65
USD
Number of bids:
0
Kálvin János: A római levél magyarázata. Református egyházi könyvtár XXVI. kötet. Fordította: Rábold Gusztáv. Bp., 1954, Magyar Református Egyház,(Baranyamegyei Szikra Nyomda, Pécs), XVI+324+1 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopottas borítóval. A nagygéci ref. egyház bejegyzésével, és pecsétjével.
15666.

Kálvin János: A római levél magyarázata. Református egyházi könyvtár XXVI. kötet. Fordította: Rábold Gusztáv. Bp., 1954, Magyar Református Egyház,(Baranyamegyei Szikra Nyomda, Pécs), XVI+324+1 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopottas borítóval. A nagygéci ref. egyház bejegyzésével, és pecsétjével.

 
The item is not available
Starting price:
4 000 HUF
10,81
EUR
,
11,76
USD
Number of bids:
0

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2024 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment