https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Chinaware / Porcelain

Number of items: 16

Auction is over! Item soon called at the auction hall
François Joseph Lefebvre (1755-1820) francia tábornokot ábrázoló porcelán tál, matricás, jelzett, kopásnyomokkal, d: 15,5 cm
11033.

François Joseph Lefebvre (1755-1820) francia tábornokot ábrázoló porcelán tál, matricás, jelzett, kopásnyomokkal, d: 15,5 cm

 
The item is not available
Starting price:
11 000 HUF
29,73
EUR
,
32,35
USD
Number of bids:
0
Capodimonte ifjú szüretelő pár. Kézzel festett, jelzett, biszkvit porcelán, hibátlan. m: 24 cm
11034.

Capodimonte ifjú szüretelő pár. Kézzel festett, jelzett, biszkvit porcelán, hibátlan. m: 24 cm

 
The item is not available
Starting price:
40 000 HUF
108,11
EUR
,
117,65
USD
Number of bids:
0
Capodimonte vízhordó lány. Kézzel festett, jelzett, részben biszkvit porcelán, hibátlan. m: 17 cm
11035.

Capodimonte vízhordó lány. Kézzel festett, jelzett, részben biszkvit porcelán, hibátlan. m: 17 cm

 
The item is not available
Starting price:
20 000 HUF
54,05
EUR
,
58,82
USD
Number of bids:
0
Ćmielów lengyel design kávéskészlet Dorota sorozat. Kézzel festett porcelán, jelzett, apró mázhiba az egyik darabon, (teáskanna, tej és cukor tartó és hat csésze és csészealj). tervező: Lubomir Tomaszewski, 1960 körül. / Serwis do kawy Dorota, Ćmielów proj. L. Tomaszewski na 6 os. porcelana szkliwiona, dekorowana, oznaczenia: naszkliwne litera Ć w trójkącie niżej Ćmielów MADE IN POLAND, nr 92 i 24 Polska, Fabryka Porcelany i Wyrobów Ceramicznych Ćmielów w Ćmielowie, lata 60-te. XX w.   1961-ben Tomaszewski egy új projekten kezdett dolgozni - egy kávés készleten. A kávéskészletek hagyományos formáinak és fő hiányosságainak alapos elemzésével kezdte munkáját, mint például a kiálló részek törésre való hajlamossága és a kávéskanna nem megfelelő formájú fogantyúi, amelyek túlságosan megterhelték a csuklót a kiöntéskor. A tervező elvetette a henger alapú modellt, és a kör, félkör és gyűrű sémából származó formák feltárására összpontosított. Mint hangsúlyozta, a biológiai formák világából merített ihletet. A Ćmielówi gyár műhelyében hat szervizváltozat készült. Kettőt vezettek be a gyártásba: Dorota és Ina. A művész lányairól elnevezett készleteket rövid sorozatban gyártották a Ćmielówi Porcelany Stołowa gyárban. A tervező utasításait követve egyszínű - sárga, szürke, tengerészkék vagy narancssárga - mázzal vonták be őket. 1963 júniusában elnyerta az első díjat a párizsi Ipari Formatervezők Nemzetközi Társaságainak Tanácsa (ICSID) kongresszusán rendezett kiállításon. 1964-ben a poznańi országos vásáron a Ładne - Dobre - Poszukiwane versenyen is kitüntették őt az áruk minőségéért és esztétikájáért. Maga Phillip Rosenthal, a híres Rosenthal Studio - Line alapítója érdeklődött irántuk. A kommunista hatóságok azonban nem engedélyezték a találkozót - mivel nem tájékoztatták Tomaszewskit a németek bejelentett látogatásáról, a párizsi vásárra küldték. Ez volt az utolsó csepp a pohárban, a művész úgy döntött, hogy emigrál.
11036.

Ćmielów lengyel design kávéskészlet "Dorota" sorozat. Kézzel festett porcelán, jelzett, apró mázhiba az egyik darabon, (teáskanna, tej és cukor tartó és hat csésze és csészealj). tervező: Lubomir Tomaszewski, 1960 körül. / Serwis do kawy Dorota, Ćmielów proj. L. Tomaszewski na 6 os. porcelana szkliwiona, dekorowana, oznaczenia: naszkliwne litera "Ć" w trójkącie niżej "Ćmielów" MADE IN POLAND, nr 92 i 24 Polska, Fabryka Porcelany i Wyrobów Ceramicznych "Ćmielów" w Ćmielowie, lata 60-te. XX w. 1961-ben Tomaszewski egy új projekten kezdett dolgozni - egy kávés készleten. A kávéskészletek hagyományos formáinak és fő hiányosságainak alapos elemzésével kezdte munkáját, mint például a kiálló részek törésre való hajlamossága és a kávéskanna nem megfelelő formájú fogantyúi, amelyek túlságosan megterhelték a csuklót a kiöntéskor. A tervező elvetette a henger alapú modellt, és a "kör, félkör és gyűrű sémából" származó formák feltárására összpontosított. Mint hangsúlyozta, a biológiai formák világából merített ihletet. A Ćmielówi gyár műhelyében hat szervizváltozat készült. Kettőt vezettek be a gyártásba: "Dorota" és "Ina". A művész lányairól elnevezett készleteket rövid sorozatban gyártották a Ćmielówi Porcelany Stołowa gyárban. A tervező utasításait követve egyszínű - sárga, szürke, tengerészkék vagy narancssárga - mázzal vonták be őket. 1963 júniusában elnyerta az első díjat a párizsi Ipari Formatervezők Nemzetközi Társaságainak Tanácsa (ICSID) kongresszusán rendezett kiállításon. 1964-ben a poznańi országos vásáron a "Ładne - Dobre - Poszukiwane" versenyen is kitüntették őt az áruk minőségéért és esztétikájáért. Maga Phillip Rosenthal, a híres Rosenthal Studio - Line alapítója érdeklődött irántuk. A kommunista hatóságok azonban nem engedélyezték a találkozót - mivel nem tájékoztatták Tomaszewskit a németek bejelentett látogatásáról, a párizsi vásárra küldték. Ez volt az utolsó csepp a pohárban, a művész úgy döntött, hogy emigrál.

 
Sold
Starting price:
32 000 HUF
86,49
EUR
,
94,12
USD
Number of bids:
19

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2024 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment