Number of items: 16

Zsolnay díszváza, Gres alapon kétszínű bordó és kék, kristálymázzal, jelzett: domború körbélyegző, Formaszám: 6740, szélén apró mázlepattanással, talpperemén apró lepattanás, Zsolnay, Pécs, 1903 körül. 12x12x7cm A kristálymáz, lényegében egyszínű alapon, véletlenszerűen létrejövő kristályosodás a mázban. A kristálymáz színtestek előállítása során alumínium-oxidot kevernek össze színező oxidokkal, kvarccal, kaolinnal.  1885-ben a Sevres-i Nemzeti Porcelángyárban, a S?vres-i Nemzeti Porcelángyárban Párizsban fejlesztettek ki először a kristályos mázakat. A Sevres két kémikusa, Charles Lauth és George Dutailly felismerte, hogy a cink-szilikát túltengésével készült mázakkal lehet kristályok alakulnak ki. Ők riasztották a vegyészeket a többi vegyésznek ezekkel a szennyeződésekkel kapcsolatban. porcelángyárakban, és figyelmeztettek másokat, hogyan kerüljék el ezt a problémát. Talán kíváncsivá tették őket, a nagy kerámiagyártók közül sokan elkezdték gyártani ezeket a mázakat. De nem gyártották 1897-ig, amikor a Sevres is elkezdett kristályos mázakat gyártani. A 20. századfordulót követően a legtöbb porcelángyártó gyárat pénzügyi problémákkal küzdött a kristályos mázakkal. Az egyedi gyártás költségei, kristálymázas darabok viszonylag magasak voltak. A világháború kitörésével a legtöbb vállalat felhagyott az ilyen féle mázak gyártásával.
11020.

Zsolnay díszváza, Gres alapon kétszínű bordó és kék, kristálymázzal, jelzett: domború körbélyegző, Formaszám: 6740, szélén apró mázlepattanással, talpperemén apró lepattanás, Zsolnay, Pécs, 1903 körül. 12x12x7cm A kristálymáz, lényegében egyszínű alapon, véletlenszerűen létrejövő kristályosodás a mázban. A kristálymáz színtestek előállítása során alumínium-oxidot kevernek össze színező oxidokkal, kvarccal, kaolinnal. 1885-ben a Sevres-i Nemzeti Porcelángyárban, a S?vres-i Nemzeti Porcelángyárban Párizsban fejlesztettek ki először a kristályos mázakat. A Sevres két kémikusa, Charles Lauth és George Dutailly felismerte, hogy a cink-szilikát túltengésével készült mázakkal lehet kristályok alakulnak ki. Ők riasztották a vegyészeket a többi vegyésznek ezekkel a szennyeződésekkel kapcsolatban. porcelángyárakban, és figyelmeztettek másokat, hogyan kerüljék el ezt a "problémát". Talán kíváncsivá tették őket, a nagy kerámiagyártók közül sokan elkezdték gyártani ezeket a mázakat. De nem gyártották 1897-ig, amikor a Sevres is elkezdett kristályos mázakat gyártani. A 20. századfordulót követően a legtöbb porcelángyártó gyárat pénzügyi problémákkal küzdött a kristályos mázakkal. Az egyedi gyártás költségei, kristálymázas darabok viszonylag magasak voltak. A világháború kitörésével a legtöbb vállalat felhagyott az ilyen féle mázak gyártásával.

100 000 HUF
259,74
285,71
Herendi 32db sakkfigura, kézzel festett porcelán, szép hibátlan állapotban, m:5,5-8cm A sakk hosszú és nagy múltra tekint vissza. A játék sokat változott a legkorábbi indiai formáihoz képest. A mai modern változatát csak a 16. században ismerték. Nem voltak órák, és a bábukat csak a 19. században szabványosították. A hivatalos világbajnoki cím a 19. század végére jött létre, nem sokkal azután, hogy az első nagy versenyeket megrendezték, és a többféle játékstílus kezdett teljesen kialakulni. Bár az első, megnyitásokkal foglalkozó könyv már 1843-ban megjelent, az elmélet, ahogyan mi ismerjük, csak a 20. század elején/közepén fejlődött ki igazán. A számítógépes motorok és adatbázisok csak a 20. század végén kerültek a játékba.
11021.

200 000 HUF
519,48
571,43
Herendi Shanghai (SH) mintás porcelán fedeles váza. Kézzel festett, jelzett, korának megfelelő kopásokkal. . m: 35 cm
11022.

90 000 HUF
233,77
257,14
Zsolnay váza, Jáde sorozat. Formába öntött, relief mintázatú, eozinmázakkal festett porcelán. Tervező: T. Surányi Anna , 1996-97. Alján jelzett bélyegzett Zsolnay márkajelzés, valamint (Tsa) művészjelzés. Hibátlan m: 10 cm, d: 12x7 cm
11023.

26 000 HUF
67,53
74,29
Zsolnay Radnai Béla (Pozsony,1873-Budapest,1923): A baba járni tanul. Fehér mázas porcelán,körpecsétes jelzéssel, 1900 körül. Jelzett, mázlepattanásokkal, hajszálrepedésekkel. m: 40 cm ( Az márvány A baba járni tanul szobor Szépművészeti Múzeumban található.) Miután elvégezte az Iparművészeti Iskolát, egy évig Strobl Alajos mesteriskolájában tanult. 1895-től 1903-ig Fadrusz János segédjeként dolgozott. 1899-ben Rausch családi nevét Radnaira változtatta. A Kakas Márton című élclap részére éveken át rajzolt karikatúrákat. A Képzőművészeti Főiskolán a szobrászat tanára volt. (Tanítványai közé tartozott - többek között - Csorba Géza).
11024.

Zsolnay Radnai Béla (Pozsony,1873-Budapest,1923): A baba járni tanul. Fehér mázas porcelán,körpecsétes jelzéssel, 1900 körül. Jelzett, mázlepattanásokkal, hajszálrepedésekkel. m: 40 cm ( Az márvány "A baba járni tanul" szobor Szépművészeti Múzeumban található.) "Miután elvégezte az Iparművészeti Iskolát, egy évig Strobl Alajos mesteriskolájában tanult. 1895-től 1903-ig Fadrusz János segédjeként dolgozott. 1899-ben Rausch családi nevét Radnaira változtatta. A Kakas Márton című élclap részére éveken át rajzolt karikatúrákat. A Képzőművészeti Főiskolán a szobrászat tanára volt. (Tanítványai közé tartozott - többek között - Csorba Géza)."

80 000 HUF
207,79
228,57
Zsolnay, selyemfényű, eozinmázas, Béka. Nádor Judit (1934-2016) terve. Jelzett, 1980 körül, Pécs, minimális lepattanással egyik ujja alatt, álló helyzetben nem látszik, m:16cm
11025.

38 000 HUF
98,70
108,57
Hollóházi Szász Endre (1926-2003) 1979. limitált szériás (146/200) (zöld, arany, fekete) porcelán fali dísztál, matricás, jelzett, hibátlan d: 31cm Hátoldalán autográf felirat: Színkompozícióként 20 példányban, számozva, szignálva készült darab. - Tíz színváltozatban, összesen kettőszáz példány. Szász Endre műve, ---- 146-200 Szász E. / Bélyegző: Hollóháza Szász stúdió 1979 jelzés valamint: Exclusive porcelán Szász-Studió Hollóháza Limited Edition. / Akasztón ólompecsét.
11027.

Hollóházi Szász Endre (1926-2003) 1979. limitált szériás (146/200) (zöld, arany, fekete) porcelán fali dísztál, matricás, jelzett, hibátlan d: 31cm Hátoldalán autográf felirat: "Színkompozícióként 20 példányban, számozva, szignálva készült darab. - Tíz színváltozatban, összesen kettőszáz példány. Szász Endre műve, ---- 146-200 Szász E. / Bélyegző: Hollóháza Szász stúdió 1979 jelzés valamint: "Exclusive porcelán Szász-Studió Hollóháza Limited Edition. / Akasztón ólompecsét.

30 000 HUF
77,92
85,71
18
Hollóházi Szász Endre (1926-2003) 1979. limitált szériás (189/200) (fehér, fekete, arany széllel) porcelán fali dísztál, matricás, jelzett, hibátlan d: 31cm Hátoldalán autográf felirat: Színkompozícióként 20 példányban, számozva, szignálva készült darab. - Tíz színváltozatban, összesen kettőszáz példány. Szász Endre műve, ---- 189-200 Szász E. / Bélyegző: Hollóháza Szász stúdió 1979 jelzés valamint: Exclusive porcelán Szász-Studió Hollóháza Limited Edition. / Akasztón ólompecsét.
11028.

Hollóházi Szász Endre (1926-2003) 1979. limitált szériás (189/200) (fehér, fekete, arany széllel) porcelán fali dísztál, matricás, jelzett, hibátlan d: 31cm Hátoldalán autográf felirat: "Színkompozícióként 20 példányban, számozva, szignálva készült darab. - Tíz színváltozatban, összesen kettőszáz példány. Szász Endre műve, ---- 189-200 Szász E. / Bélyegző: Hollóháza Szász stúdió 1979 jelzés valamint: "Exclusive porcelán Szász-Studió Hollóháza Limited Edition. / Akasztón ólompecsét.

30 000 HUF
77,92
85,71
11
Herendi II. osztály, nagy méretű, gyümölcskínáló, áttört porcelán, plasztikus rózsákkal, rózsákon apró lepattanás, jelzett, 40x26x15cm
11029.

60 000 HUF
155,84
171,43
Ősz Szabó Antónia (1938- ): Hamupipőke. Aquazur festett porcelán. Jelzés nélkül. Kopásnyomokkal. Gyári hibával. (gyárilag a tálon két galamb található, viszont ezen csak egy darab, a második galamb helye nyoma látható, de az is gyárilag mázas.) Aquincum, 1970-1989 körül. m: 18 cm Aquincumi Porcelángyárának tervezője volt. Főként kisplasztikákat, kisebb dísztárgyakat tervezett. Figuráit porcelán alapformák kézi alakításával, ragasztással készítette. A hagyományos máz feletti festés helyett máz alatti fémsós színezést alkalmazott. Az ilyen eljárással festett tárgyak később az Aquincumi Porcelángyár termékei között Aquazur néven kerültek forgalomba.
11030.

Ősz Szabó Antónia (1938- ): Hamupipőke. Aquazur festett porcelán. Jelzés nélkül. Kopásnyomokkal. Gyári hibával. (gyárilag a tálon két galamb található, viszont ezen csak egy darab, a második galamb helye nyoma látható, de az is gyárilag mázas.) Aquincum, 1970-1989 körül. m: 18 cm Aquincumi Porcelángyárának tervezője volt. Főként kisplasztikákat, kisebb dísztárgyakat tervezett. Figuráit porcelán alapformák kézi alakításával, ragasztással készítette. A hagyományos máz feletti festés helyett máz alatti fémsós színezést alkalmazott. Az ilyen eljárással festett tárgyak később az Aquincumi Porcelángyár termékei között "Aquazur" néven kerültek forgalomba.

16 000 HUF
41,56
45,71
Nagy méretű Viktoriánus asztalközép, romantikus tájjal díszítve. Transzfernyomásos technikával díszített fajansz. Korának megfelelő máz kraklékkal. Egyesült Királyság, Staffordshire , Davenport 1821-1860 között. Jelzett: mázalatti masszába nyomott fenékjegy és máz alatti kékkel (Davenport). 48x38,5cm. 1785-ben John Davenport fazekasként kezdett dolgozni a stoke-i Thomas Wolfe-fal. 1794-ben saját fazekasműhelyt szerzett Longportban, és krémszínű, kék és fehér, transzfernyomásos agyagedényeket kezdett gyártani. 1801-ben üvegkészítésbe kezdett, 1805-ben pedig már porcelánt és kőporcelánt is készített. 1806 szeptemberére porcelánáruinak minősége olyan magas volt, hogy a walesi herceg, a későbbi IV. György király a legfinomabb és legértékesebb fajtákból rendelt szolgáltatásokat.
11031.

24 000 HUF
62,34
68,57
Rosenthal (Rudolf Marcuse) egyiptomi táncosnő, kézzel festett, jelzett, hibátlan, m: 25,5 cm / Rosenthal - Figur Ägyptische Tänzerin . Manufakturmarke Rosenthal Selb Bavaria und geprägte Modellnummer 757, H 25,5 cm, Entwurf Rudolf Marcuse (1878 - 1940) 1925, Ausführung Rosenthal Selb 1927.
11032.

Rosenthal (Rudolf Marcuse) egyiptomi táncosnő, kézzel festett, jelzett, hibátlan, m: 25,5 cm / Rosenthal - Figur "Ägyptische Tänzerin" . Manufakturmarke "Rosenthal Selb Bavaria" und geprägte Modellnummer "757", H 25,5 cm, Entwurf Rudolf Marcuse (1878 - 1940) 1925, Ausführung Rosenthal Selb 1927.

40 000 HUF
103,90
114,29

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2022 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.