Ceramics

Number of items: 9

11000.

460 000 HUF
1 243,24
1 352,94
Fischer Ignácz Budapest, jardiniere, kézzel festett, aranyozott porcelánfajansz, jelzett Fischer I. Budapest, füleinél restaurált, 42x11 cm, m:21 cm Fischer Ignác Herenden tanulta a mesterséget, majd a kiegyezés évében 1867-ben Pesten megalapította saját fazekas manufaktúráját. A fantázia nem ismer határokat, és Fischer rengeteg dekoratív műkerámiát készített, amelyeket nagy mennyiségben exportáltak. Sok darabja eljutott az Egyesült Államokba is. Ezek az árucikkek fantáziadús alkotások voltak, amelyek magyar díszítőmotívumokon alapultak, de közép-keleti és keleti mintákat is beépítettek. Fischer Ignác a magyarországi iparművészeti ismereteket édesapja tatai-tóvárosi kerámiagyárában szerezte. Ezt követően a szintén magyarországi herendi gyárban tökéletesítette és fejlesztette tovább kerámiaismereteit. Fische Ignác nem tartozik az eredeti herendi gyár második tulajdonosának, Farkasházi Fischer Móricnak a közvetlen leszármazottai közé. Fischer 1864-ben saját műhelyt alapított Pesten. Eleinte csak más gyárak porcelántermékeinek festésével foglalkozott. Saját kerámiákat azonban 1867-től kezdve gyártott. Zsolnayhoz hasonlóan Fischer is díszesen díszített kerámiák gyártására szakosodott. Elsősorban az Ausztria-Magyarországon értékesített és exportra is eladott majolikaedényeivel volt sikeres. Fischer kínai motívumokkal díszített darabokat is készített, amelyeket az 1885-ös magyar kiállításon értékesített. Számos jelentős díjat sikerült elnyernie. Végül fia, Emil vette át az üzletet. De 1885-re, Fischer Emil irányítása alatt a gyár lassan veszíteni kezdett a tekintélyéből, és végül Pécsett található Zsolnay Gyár tulajdonába került. Egyesek azt állítják, hogy Zsolnay azért vásárolta fel a Fischert, hogy a saját javára kiszorítsa őket az üzleti piacról.
11001.

Fischer Ignácz Budapest, jardiniere, kézzel festett, aranyozott porcelánfajansz, jelzett "Fischer I. Budapest", füleinél restaurált, 42x11 cm, m:21 cm Fischer Ignác Herenden tanulta a mesterséget, majd a kiegyezés évében 1867-ben Pesten megalapította saját fazekas manufaktúráját. A fantázia nem ismer határokat, és Fischer rengeteg dekoratív műkerámiát készített, amelyeket nagy mennyiségben exportáltak. Sok darabja eljutott az Egyesült Államokba is. Ezek az árucikkek fantáziadús alkotások voltak, amelyek magyar díszítőmotívumokon alapultak, de közép-keleti és keleti mintákat is beépítettek. Fischer Ignác a magyarországi iparművészeti ismereteket édesapja tatai-tóvárosi kerámiagyárában szerezte. Ezt követően a szintén magyarországi herendi gyárban tökéletesítette és fejlesztette tovább kerámiaismereteit. Fische Ignác nem tartozik az eredeti herendi gyár második tulajdonosának, Farkasházi Fischer Móricnak a közvetlen leszármazottai közé. Fischer 1864-ben saját műhelyt alapított Pesten. Eleinte csak más gyárak porcelántermékeinek festésével foglalkozott. Saját kerámiákat azonban 1867-től kezdve gyártott. Zsolnayhoz hasonlóan Fischer is díszesen díszített kerámiák gyártására szakosodott. Elsősorban az Ausztria-Magyarországon értékesített és exportra is eladott majolikaedényeivel volt sikeres. Fischer kínai motívumokkal díszített darabokat is készített, amelyeket az 1885-ös magyar kiállításon értékesített. Számos jelentős díjat sikerült elnyernie. Végül fia, Emil vette át az üzletet. De 1885-re, Fischer Emil irányítása alatt a gyár lassan veszíteni kezdett a tekintélyéből, és végül Pécsett található Zsolnay Gyár tulajdonába került. Egyesek azt állítják, hogy Zsolnay azért vásárolta fel a Fischert, hogy a saját javára kiszorítsa őket az üzleti piacról.

100 000 HUF
270,27
294,12
Kovács Margit (1902-1976): Babáját etető kislány. Színesen festett, engóbozott kerámia. Korának megfelelő állapotban. KM jelzéssel. m: 22 cm
11002.

140 000 HUF
378,38
411,76
15
Kovács Margit (1902-1977): Madonna gyermekével. Engóbozott kerámia, jelzett, hibátlan, fa keretben. 22x21 cm
11003.

100 000 HUF
270,27
294,12
Gorka Géza (1894-1971): Zöld kiöntő. Kézzel festett mázas kerámia, jelzett (GNV Gorka I.), hibátlan, m: 19 cm
11004.

20 000 HUF
54,05
58,82
26
Gorka Géza (1894-1971): Halas kínálótál, Zsolnay korszak, 1946-47 körül. Mázas kerámia, jelzett, egyik fülénél szakszerű restaurálási nyomok, d: 16 cm, m: 6,5 cm
11005.

55 000 HUF
148,65
161,76
11006.

40 000 HUF
108,11
117,65
Bod Éva (1924 - 2004): Díszváza. Többrétegű, festett mázas kerámia. Jelzés nélkül. Hibátlan. m: 33 cm
11007.

30 000 HUF
81,08
88,24
Gorka Géza (1894-1971): Madaras vázácska. Mázas kerámia, jelzett: GNV (Nógrádverőce) h: 8 cm, m: 6 cm
11008.

8 000 HUF
34

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF