Sports awards and sports commemorative medals

Number of items: 33

1906. Magyar Athletikai Club Verseny díj - Gerely V. 1906.VI.14. I. / Ép ész csak edzett testben él jelzett Ag sport díjérem FÁBR(I) gyártói jelzéssel, füllel, előlapján gravírozva (13,50g/0.800/33mm) T:2 patina, utólagos fülrátét / Hungary 1906. Hungarian Athletic Club Race Award - Javelin R. 1906.VI.14. I. / Common Sense lives only in a Trained Body Ag sport award medal with hallmark and FÁBR(I) makers mark, with an ear and engraved on the obverse (13,50g/0.800/33mm) C:XF patina, the ear was added later on
30495.

11 000 HUF
29,73
32,35
1906. A.A.C. II. / 1906. IX.8. jelzett Ag sport díjérem S.G.A. gyártói jelzéssel, füllel, hátoldalán gravírozva (12,22g/0,800/30mm) T:1-,2 patina, kis ph / Hungary 1906. A.A.C. II. / 1906. IX.8. Ag sport award medal with hallmark, S.G.A. makers mark and with an ear, engraved on reverse (12,22g/0,800/30mm) C:AU,XF patina, small edge error
30496.

1906. "A.A.C. II. / 1906. IX.8." jelzett Ag sport díjérem "S.G.A." gyártói jelzéssel, füllel, hátoldalán gravírozva (12,22g/0,800/30mm) T:1-,2 patina, kis ph / Hungary 1906. "A.A.C. II. / 1906. IX.8." Ag sport award medal with hallmark, "S.G.A." maker's mark and with an ear, engraved on reverse (12,22g/0,800/30mm) C:AU,XF patina, small edge error

11 000 HUF
29,73
32,35
~1910. Ifjúsági Lövőverseny / Királyért és hazáért fémjelzetlen Ag sportérem szalagon, S.G.A. (Scheid ezüstáru és éremgyár) gyártói jelzéssel (20g/36mm) T:2 patina / Hungary ~1910. Ifjúsági Lövőverseny / Királyért és hazáért (Youth Shooting Competition / For the King and the Country) Ag sport medal without hallmark, with ribbon and S.G.A. (Scheid Silverware and Medal Factory) makers mark (20g/36mm) C:XF patina
30497.

~1910. "Ifjúsági Lövőverseny / Királyért és hazáért" fémjelzetlen Ag sportérem szalagon, "S.G.A. (Scheid ezüstáru és éremgyár)" gyártói jelzéssel (20g/36mm) T:2 patina / Hungary ~1910. "Ifjúsági Lövőverseny / Királyért és hazáért (Youth Shooting Competition / For the King and the Country)" Ag sport medal without hallmark, with ribbon and "S.G.A. (Scheid Silverware and Medal Factory)" makers mark (20g/36mm) C:XF patina

10 000 HUF
27,03
29,41
Berán Lajos (1882-1943) 1916. Elsők jelzett Ag úszó díjérem aranyozott fém rátéttel, füllel, S.G.A. gyártói jelzéssel, hátoldalán gravírozva (Br:14,95g/0.900/35x32mm) T:2 patina / Hungary Berán Lajos (1882-1943) 1916. First Ones Ag swimming award medal with hallmark, S.G.A. makers mark, with an ear, gilt metal overlay and engraved on reverse (Br:14,95g/0.900/35x32mm) C:XF patina
30498.

Berán Lajos (1882-1943) 1916. "Elsők" jelzett Ag úszó díjérem aranyozott fém rátéttel, füllel, "S.G.A." gyártói jelzéssel, hátoldalán gravírozva (Br:14,95g/0.900/35x32mm) T:2 patina / Hungary Berán Lajos (1882-1943) 1916. "First Ones" Ag swimming award medal with hallmark, "S.G.A." maker's mark, with an ear, gilt metal overlay and engraved on reverse (Br:14,95g/0.900/35x32mm) C:XF patina

11 000 HUF
29,73
32,35
~1920. NSC (Nemzeti Sport Club) 1906 nagyméretű Fe plakett, hátlapra forrasztott akasztóval, nyolcszögletű lovassport plakett. Szign.: Göröntsér Greff Lajos (1888-1976) (217x217mm) T:1- kis rozsdafoltok / Hungary ~1920. NSC (Nemzeti Sport Club) 1906 large-size Fe plaque, with hanger on reverse, octagonal-shaped horse sports plaque. Sign.: Lajos Göröntsér Greff (1888-1976) (217x217mm) C:AU small rust spots
30499.

~1920. "NSC (Nemzeti Sport Club) 1906" nagyméretű Fe plakett, hátlapra forrasztott akasztóval, nyolcszögletű lovassport plakett. Szign.: Göröntsér Greff Lajos (1888-1976) (217x217mm) T:1- kis rozsdafoltok / Hungary ~1920. "NSC (Nemzeti Sport Club) 1906" large-size Fe plaque, with hanger on reverse, octagonal-shaped horse sports plaque. Sign.: Lajos Göröntsér Greff (1888-1976) (217x217mm) C:AU small rust spots

12 000 HUF
32,43
35,29
Sződy Szilárd (1878-1939) ~1926. Dr. Füzesséry Zoltán 1901-1926 ezüstözött Br plakett (34x35mm) T:2 patina, kis karc /  Hungary ~1926. Dr. Zoltán Füzesséry 1901-1926 silver-plated Br plaque. Sign.:Szilárd Sződy (1878-1939) (34x35mm) C:XF patina, small scratch
30500.

Sződy Szilárd (1878-1939) ~1926. "Dr. Füzesséry Zoltán 1901-1926" ezüstözött Br plakett (34x35mm) T:2 patina, kis karc / Hungary ~1926. "Dr. Zoltán Füzesséry 1901-1926" silver-plated Br plaque. Sign.:Szilárd Sződy (1878-1939) (34x35mm) C:XF patina, small scratch

3 400 HUF
9,19
10,00
Berán Lajos (1882-1943) 1927. Nagy Regatta 1927.VI.11-12. jelzett Ag sport díjérem füllel, S.G.A. gyártói jelzéssel, hátoldalán gravírozva (21,20g/0.800/38mm) T:XF patina, karc / Hungary 1927. The Big Regatta 1927.VI.11-12. Ag sport award medal with an ear, hallmark and S.G.A. makers mark, engraved on reverse. Sign.: Lajos Berán (21,20g/0.800/38mm) C:XF patina, scratch
30501.

11 000 HUF
29,73
32,35
1929. Magyar Athletikai Szövetség Verseny Díja - 4x1500m bajnokcsapat 1929 kétoldalas jelzett Ag díjérem (27,40g/0.800/35mm/45x20mm) T:2,2- patina / Hungary 1929. Hungarian Athletic Associations Competition Prize - 4x1500 metres champion team 1929 two-sided hallmarked Ag medallion (27,40g/0.800/35mm/45x20mm) C:XF,VF patina
30502.

1929. "Magyar Athletikai Szövetség Verseny Díja - 4x1500m bajnokcsapat 1929" kétoldalas jelzett Ag díjérem (27,40g/0.800/35mm/45x20mm) T:2,2- patina / Hungary 1929. "Hungarian Athletic Association's Competition Prize - 4x1500 metres champion team 1929" two-sided hallmarked Ag medallion (27,40g/0.800/35mm/45x20mm) C:XF,VF patina

7 500 HUF
20,27
22,06
1929. Magyar Úszó Szövetség kétoldalas, bronz sport emlékérem, hátlapon gravírozva PÁNCZÉL LAJOSNAK HÁLÁS KÖSZÖNETÜNK JELÉÜL 1929. Szign.: Berán Lajos (61mm) T:1- / Hungary 1929. Magyar Úszó Szövetség (Hungarian Swimming Association) double-sided bronze sports commemorative medallion, with perosnal message engraved on reverse. Sign. Lajos Berán (61mm) C:AU
30503.

1929. "Magyar Úszó Szövetség" kétoldalas, bronz sport emlékérem, hátlapon gravírozva "PÁNCZÉL LAJOSNAK HÁLÁS KÖSZÖNETÜNK JELÉÜL 1929". Szign.: Berán Lajos (61mm) T:1- / Hungary 1929. "Magyar Úszó Szövetség (Hungarian Swimming Association)" double-sided bronze sports commemorative medallion, with perosnal message engraved on reverse. Sign. Lajos Berán (61mm) C:AU

5 000 HUF
~1930. Újpesti Torna Egyesület 1885 kétoldalas Br sport emlékérem Ludvig / Ludvig Bpest jelzéssel (35mm) T:1- patina / Hungary ~1930. Újpest Gymnastics Association two-sided Br sport commemorative medallion with Ludvig / Ludvig Bpest mark (35mm) C:AU patina
30504.

~1930. "Újpesti Torna Egyesület 1885" kétoldalas Br sport emlékérem "Ludvig / Ludvig Bpest" jelzéssel (35mm) T:1- patina / Hungary ~1930. "Újpest Gymnastics Association" two-sided Br sport commemorative medallion with "Ludvig / Ludvig Bpest" mark (35mm) C:AU patina

6 000 HUF
1934. Olaszország - Magyarország 1934. VIII. 19. zománcbetétes, részben aranyozott, ezüstözött sport emlékplakett a budapesti atlétikai versenyről(?), ARKANZAS BPEST gyártói jelzéssel, eredeti díszdobozában (61x41mm) T:1-,2 kopott aranyozás, ezüstözés, patina, megviselt tok /  Hungary 1934. Italy - Hungary 1934. VIII. 19. enamel-plated, partly gilded, silver-plated sport commemorative plaque from the Budapest Athletics Competition (?). With ARKANZAS BPEST makers mark, in original case (61x41mm) C:AU,XF worn gilt, silver plating, patina, worn case
30505.

1934. "Olaszország - Magyarország 1934. VIII. 19." zománcbetétes, részben aranyozott, ezüstözött sport emlékplakett a budapesti atlétikai versenyről(?), "ARKANZAS BPEST" gyártói jelzéssel, eredeti díszdobozában (61x41mm) T:1-,2 kopott aranyozás, ezüstözés, patina, megviselt tok / Hungary 1934. "Italy - Hungary 1934. VIII. 19." enamel-plated, partly gilded, silver-plated sport commemorative plaque from the Budapest Athletics Competition (?). With "ARKANZAS BPEST" maker's mark, in original case (61x41mm) C:AU,XF worn gilt, silver plating, patina, worn case

10 000 HUF
27,03
29,41
Sóváry János / Ludvig József 1935. Nemzeti Torna Egylet - 1863 - Matolay / Épség - Erő - Egyetértés - 1935.I. kétoldalas jelzett Ag sport díjérem L.E. gyártói jelzéssel, hátoldalán gravírozva (12,41g/0,800/30mm) T:AU patina, kis ph / Hungary 1935. Sóváry János / Ludvig József National Gymnastic Association - 1863 - Matolay / Integrity - Strength - Consensus - 1935.I. Ag sport award medal with hallmark, L.E. makers mark, engraved on reverse (12,41g/0,800/30mm) C:AU patina, small edge error
30506.

Sóváry János / Ludvig József 1935. "Nemzeti Torna Egylet - 1863 - Matolay / Épség - Erő - Egyetértés - 1935.I." kétoldalas jelzett Ag sport díjérem "L.E." gyártói jelzéssel, hátoldalán gravírozva (12,41g/0,800/30mm) T:AU patina, kis ph / Hungary 1935. Sóváry János / Ludvig József "National Gymnastic Association - 1863 - Matolay / Integrity - Strength - Consensus - 1935.I." Ag sport award medal with hallmark, "L.E." maker's mark, engraved on reverse (12,41g/0,800/30mm) C:AU patina, small edge error

11 000 HUF
29,73
32,35

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF