Military

Number of items: 140

1944. november 21. Budapesti Karhatalmi Század katonai igazolványa és fotó a katonáról
11985.

3 000 HUF
1874 Pola, hirdetmény hajóstanoncok (matróz) felvételéről a császári és királyi haditengerészethez, német nyelven, szakadásokkal a szélén, 62×43 cm / 1874 Pola, k. k. Kriegsmarine (Austro-Hungarian Navy) recruitment poster, in German, with small tears
11986.

55 000 HUF
148,65
161,76
cca 1942 A M. Kir. Honvédség egyenruhái. Földi, légi és folyami erők egyenruhái, rendfokozati jelzései. Tervezte, összeállította és kiadja: vitéz Loósy Alajos alezredes. A rajzokat készítette: nemes Biczó András. Bp., Kókai Lajos könyvkereskedése - Klösz György és Fia. Kétoldalas, kihajtható, nagyméretű grafikus nyomtatvány, hat nyelven feliratozva. A hajtások mentén és a lap szélén néhány apró sérüléssel, 98,5x33,5 cm
11987.

40 000 HUF
108,11
117,65
cca 1918 A leszerelési rendelet módosítása. Katonák!, 1918. nov. 13., a hadügyminiszter (Linder Béla) plakát méretű hirdetménye, Bp., Pallas, hajtásnyommal, feltekerve, 56x39 cm
11988.

cca 1918 "A leszerelési rendelet módosítása. Katonák!", 1918. nov. 13., a hadügyminiszter (Linder Béla) plakát méretű hirdetménye, Bp., Pallas, hajtásnyommal, feltekerve, 56x39 cm

8 000 HUF
1915 Meghívó a Felsőbányán, 1915. évi február hó 2-án, kedden a Korona-szálloda nagytermében a vörös félhold javára rendezendő Háborus Estélyre, Nagybánya, Nánásy István-ny., hajtott, szakadt, 47x31 cm
11990.

1915 "Meghívó a Felsőbányán, 1915. évi február hó 2-án, kedden a Korona-szálloda nagytermében a vörös félhold javára rendezendő Háborus Estélyre, Nagybánya, Nánásy István-ny., hajtott, szakadt, 47x31 cm

5 000 HUF
1940 Erdélyi bevonulás Horthy Miklós kormányzóval és magyar katonai alakulatokkal (gyalogosok, lovaskatonák, motorizált egységek, harckocsik stb.) különféle helyszíneken (Székelyföld, Gyergyószentmiklós, Máramaros, Beszterce, Szamosújvár stb.), néhány tájképpel kiegészítve. Több mint 200 db fotó 2 db korabeli egészvászon kötésű albumban, albumok borítóján Gyergyó felszabadulásnak emlékére 1940 ill. Székelyföld hazatér 1940 hímzett felirattal és ormanentikával. Gyergyó felszabadulásnak emlékére 1940 feliratú albumban menükártyával losonci 21. dandár parancsnoka, Röder Jenő tábornok és a tisztikar tiszteletére valamint egy dicséret másolt példánya 1940.IX.10, dátummal, az erdélyi bevonulás gyors haladásáért, besztercei állomásnál. A tételhez tartozik Tamási Áron: Szülőföldem c. könyvének hasonló, korabeli egészvászon kötésű Székelyföld hazatér 1940 hímzett felirattal és ormanentikával ellátott borítójú példánya, címlapon tulajdonosi bejegyzéssel az erdélyi bevonulás emlékére. A fényképek a losonci 21. dandárnál szolgáló Szomolányi Tibor fényképei. Albumokból néhány fotó hiánnyal.
11991.

1940 Erdélyi bevonulás Horthy Miklós kormányzóval és magyar katonai alakulatokkal (gyalogosok, lovaskatonák, motorizált egységek, harckocsik stb.) különféle helyszíneken (Székelyföld, Gyergyószentmiklós, Máramaros, Beszterce, Szamosújvár stb.), néhány tájképpel kiegészítve. Több mint 200 db fotó 2 db korabeli egészvászon kötésű albumban, albumok borítóján "Gyergyó felszabadulásnak emlékére 1940" ill. "Székelyföld hazatér 1940" hímzett felirattal és ormanentikával. "Gyergyó felszabadulásnak emlékére 1940" feliratú albumban menükártyával losonci 21. dandár parancsnoka, Röder Jenő tábornok és a tisztikar tiszteletére valamint egy dicséret másolt példánya 1940.IX.10, dátummal, az erdélyi bevonulás gyors haladásáért, besztercei állomásnál. A tételhez tartozik Tamási Áron: Szülőföldem c. könyvének hasonló, korabeli egészvászon kötésű "Székelyföld hazatér 1940" hímzett felirattal és ormanentikával ellátott borítójú példánya, címlapon tulajdonosi bejegyzéssel az erdélyi bevonulás emlékére. A fényképek a losonci 21. dandárnál szolgáló Szomolányi Tibor fényképei. Albumokból néhány fotó hiánnyal.

200 000 HUF
540,54
588,24
14
cca 1914-1918 30 db németül feliratozott fotó az I. világháborúból 15 db kartonlapra ragasztva (fogságban lévő cserkesz, bevonulás Bresztlitovszkba, orosz hadifoglyok gyűjtőhelye -Wolhynien, lövészárkok - Feldjägerbataillon, elesett katonák, lövedék által ütött nyom, Korpskommandant FML. Hofmann, katonai posta érkezése, stb.), közte sérült fotók, 15×20 cm
11992.

120 000 HUF
324,32
352,94
Siegfried von Waldenburg (1898-1973) Wehrmacht tábornok , a 116 páncélos hadtest parancsnoka, nagy méretű potré. Pasztell, papír jelzett. Maryrose Beadog. Üvegezett keretben, 64x50 cm Hozzá a Der Windhund, a hadtest katonáinak lapja 10 db száma az 1970-es évekből. /  Siegfried von Waldenburg (1898-1973) Wehrmacht general of the 116th Panzer Division. His large portrait, Pastel, paper, Signed. With 10 copies of the divisions solders magazine, Der Wildhund, from the 1970s
11993.

Siegfried von Waldenburg (1898-1973) Wehrmacht tábornok , a 116 páncélos hadtest parancsnoka, nagy méretű potré. Pasztell, papír jelzett. Maryrose Beadog. Üvegezett keretben, 64x50 cm Hozzá a Der Windhund, a hadtest katonáinak lapja 10 db száma az 1970-es évekből. / Siegfried von Waldenburg (1898-1973) Wehrmacht general of the 116th Panzer Division. His large portrait, Pastel, paper, Signed. With 10 copies of the division's solder's magazine, Der Wildhund, from the 1970's

36 000 HUF
97,30
105,88
Habsburg-Lotaringiai Rainer Ferdinánd, az ifjabb Rainer (1827-1913) főherceg, altábornagy, az aranygyapjas rend tagjának aláírt fényképe, a fotón számos kitüntetéssel, közte az aranygyapjas renddel, a képkereten: 1895-1898 1902-1906 dátummal, keményhátú fotó aranyozott bőrképkeretben, foltos, a képkeret kopott, fotó: 22x16 cm, keret: 31x25 cm/  Archduke Rainer of Austria Field (1827-1913) field marshal lieutenant, member of the order of the golden fleece, with autograf hand signature on the photo, with date on the frame: 1895-1898 1902-1906, board photo with gilt leather frame, spotty, the frame worn, photo: 22x16 cm, frame: 31x25 cm
11994.

Habsburg-Lotaringiai Rainer Ferdinánd, az ifjabb Rainer (1827-1913) főherceg, altábornagy, az aranygyapjas rend tagjának aláírt fényképe, a fotón számos kitüntetéssel, közte az aranygyapjas renddel, a képkereten: "1895-1898 1902-1906" dátummal, keményhátú fotó aranyozott bőrképkeretben, foltos, a képkeret kopott, fotó: 22x16 cm, keret: 31x25 cm/ Archduke Rainer of Austria Field (1827-1913) field marshal lieutenant, member of the order of the golden fleece, with autograf hand signature on the photo, with date on the frame: "1895-1898 1902-1906", board photo with gilt leather frame, spotty, the frame worn, photo: 22x16 cm, frame: 31x25 cm

30 000 HUF
81,08
88,24
1938-1941 Német katona (Stabsbatterie) által készített fotók az általa megjárt frontvonalakról, albumba rendezve, dátumozva, helységnevekkel feliratozva (Baden, Wien, Ostfront, Düren, Maasbrücken, Kaltenkirchen, Panningen, Medemblick, Amsterdam, Rotterdam, stb.), érdekes témákkal (francia visszavonulási útvonal, szétlőtt hidak a Maas mentén, nyugati földsánc, autópálya, lezuhant repülőgép, szétlőtt épületek, stb.) fotók vegyes méretben / Photos of the front lines taken by a German soldier (Stabsbatterie), photos in album, dated, with place names
11995.

30 000 HUF
81,08
88,24
1942 Magyar katona művészi igényű fotóriportja az orosz frontra vonulás közben fényképezett képekkel. Indulás Felvidékről, lengyel és ukrán felvételek, közötte a szétlött Kijev, majd visszatérés Lillafüred környékére. Összesen 50 db nagy méretű, feliratozott fotó, a használt filmek és gépek feltüntetésével Albumban. Képek mérete: 13x18 cm / Hungarian soldiers picture report on the way to the Russian fields incl. Kiew. 50 photos
11996.

1942 Magyar katona művészi igényű fotóriportja az orosz frontra vonulás közben fényképezett képekkel. Indulás Felvidékről, lengyel és ukrán felvételek, közötte a szétlött Kijev, majd visszatérés Lillafüred környékére. Összesen 50 db nagy méretű, feliratozott fotó, a használt filmek és gépek feltüntetésével Albumban. Képek mérete: 13x18 cm / Hungarian soldier's picture report on the way to the Russian fields incl. Kiew. 50 photos

30 000 HUF
81,08
88,24
1909 M. Kir. Pécsi Honvéd hadapródiskola tablófotója, angyalos - koronás nemzeti nagycímerrel díszített tablófotó, Fodor József pécsi fényképész műterméből, körbevágott, kopott festett fa keretben, a keret tetején faragott, tölgyfalombos nemzeti kiscímerrel, fotó: 29x34,5 cm, keret: 51x52 cm
11997.

30 000 HUF
81,08
88,24

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF