Books: Travelling, Local History

Number of items: 31

Geschichte des Diósgyőrer K. Ung. Eisen- und Stahlwerkes. 1765-1910. (A Diósgyőri M. Kir. Vas- és Acélgyár története. 1765-1910.) Miskolc, 1910., Szelényi és Társa, 85 p.+2 (Situationsplan des Eisen- und Stahlwerkes, Situationsplan der Fabrikskolonie, kihajtható térképek, 21x40 cm, 21x32 cm) t. Az elülső borító belsejében a diósgyőri gyár látképével: Ansicht des Diósgyőrer Eisen- und Stahlwerkes im Jahre 1900. Német nyelven. Kiadói szecessziós egészvászon-kötés, a borítón kis foltokkal, jó állapotban. Rendkívül ritka!
15024.

6 000 HUF
1894 A Miskolczi Kereskedelmi és Iparkamara jelentése a kereskedelemügyi m. kir. minister úr ő nagyméltóságához a kerületét képező Borsod, Gömör-Kishont és Heves vármegyék 1894. évi közgazdasági viszonyairól. Miskolcz, 1895., Miskolczi Kereskedelmi és Iparkamara, XV+154 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a borító címkenyomokkal, szakadt elülső előzéklappal.
15025.

5 000 HUF
15026.

5 000 HUF
Láng Ottó: A Miskolczi Önkéntes Tűzoltó-Egylet huszonötéves története. NS. Miskolcz, 1899., Forster, Wesselényi és Társai, 83 p. Kiadói javított gerincű papírkötés.
15027.

3 000 HUF
Jancsó Árpád: Bánáti várak, helységek, helyek ikonográfiája. 1595-1800. I. Metszetek. Temesvár, 2016, Editura Eurostampa, 247 p. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált szakmunka. Kiadói papírkötés, jó állapotban.   Számozott (170/133.), és a szerző által aláírt példány.
15028.

10 000 HUF
27,03
29,41
15029.

5 000 HUF
Tokyo and its illustrations, compiled by Tokyo Shippin Domei Kwai, (Tokyo Exhibitors Association) Anglo-Japanese Exposition, 1910. Tokyo, 1910, The Tokyo Printing C.,2+V +83 (fekete-fehér fotók)+8 (kiállítók listája) p.+6 (reklámok) sztl. lev. +1 (Tokyo térképe, Tokyo, Lith. & Imp. The Tokio Printing C., kijár, 22x31 cm) t. Angol nyelven. Kiadói illusztrált haránt-alakú, zsinórfűzött papírkötés, a térkép kijár, a gerincen paró szakadás, a borítón egészen kis kopásnyomokkal, egyébként jó állapotban.
15030.

Tokyo and its illustrations, compiled by Tokyo Shippin Domei Kwai, (Tokyo Exhibitors' Association) Anglo-Japanese Exposition, 1910. Tokyo, 1910, The Tokyo Printing C.,2+V +83 (fekete-fehér fotók)+8 (kiállítók listája) p.+6 (reklámok) sztl. lev. +1 (Tokyo térképe, Tokyo, Lith. & Imp. The Tokio Printing C., kijár, 22x31 cm) t. Angol nyelven. Kiadói illusztrált haránt-alakú, zsinórfűzött papírkötés, a térkép kijár, a gerincen paró szakadás, a borítón egészen kis kopásnyomokkal, egyébként jó állapotban.

10 000 HUF
27,03
29,41

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF