Books: Travelling, Local History

Number of items: 31

Solymossy Sándor: Uti rajzok. Képek Boszniából, Horvátországból és Dalmáciából. Bp.,1901, (Pesti Könyvnyomda Rt.), 4+244+1 p. Kiadói aranyozott, festett, egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, kissé foltos lapokkal, tulajdonosi bejegyzésekkel a címlapon./  Solymossy, Sándor: Travelogue. Pictures from Bosnia, Croatia, and Dalmatia. Gilt linen-binding, with coloured page edges, with little bit spotty pages, with notices on the title page. In Hungarian language.
15012.

5 000 HUF
Kelemen Lajos: Kolozsvári kalauz. Kolozsvár, 1903, Erdélyi Kárpát-Egyesület, 1 (Kolozsvár szab. kir. város térrajza, térkép, kis szakadással, 23x28 cm ) t. +54+1+9 (reklámok) p. Harmadik kiadás. Fekete-fehér szövegközti fotókkal illusztrált. Korabeli reklámokkal. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15013.

6 000 HUF
Borbély István: A régi Torockó. Cluj/Kolozsvár,1927., Minerva-ny., 175+1 p. Kiadói papírkötés, a borítón apró folttal, kis szakadással, névbejegyzéssel, intézményi bélyegzőkkel, az utolsó lapon ceruzás jegyzettel.
15014.

6 000 HUF
Bóna Imre: Csepelsziget. Módszeres földrajzi tanulmány. Acta Litterarum Ac Scientiarum Reg. Universitatis Hung. Francisco-Iosephinae. Sectio Geographico-Historica. Tom IV. Fasc. 1. Szeged, 1937., M. Kir. Ferencz József-Tudományegyetem Barátainak Egyesülete, 45+1 p. Kiadói papírkötés, régi könyvtári példány, a borítón egészen kis szakadással.
15015.

5 000 HUF
Kiss Mária Hortensia: Kiszombor története. (Falutanulmány.) Csanádvármegyei Könyvtár. 35. Makó,(1940.),Makói Könyvnyomda, 166+1 p.+17 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
15016.

5 000 HUF
Carte etnografiche rumene e loro critica. Bp., 1942., Istituto dfi Scienze Politiche, 41 p.,+15 t. Gazdag szövegközti fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Olasz nyelven. Kiadói papírkötés.  K. Kovács Péter (1912-1981) néprajzkutató, etnográfus névbejegyzésével.
15017.

5 000 HUF
Falsificazioni rumene nelle carte geografiche. Messe in luce dallistituto di scienze politiche della Societa? Statistica Ungherese. Bp., 1940., Athenaeum, 17 p.+12 t. Gazdag szövegközti fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Olasz nyelven. Kiadói papírkötés.   K. Kovács Péter (1912-1981) néprajzkutató, etnográfus névbejegyzésével.
15018.

Falsificazioni rumene nelle carte geografiche. Messe in luce dall'istituto di scienze politiche della Societa? Statistica Ungherese. Bp., 1940., Athenaeum, 17 p.+12 t. Gazdag szövegközti fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Olasz nyelven. Kiadói papírkötés. K. Kovács Péter (1912-1981) néprajzkutató, etnográfus névbejegyzésével.

5 000 HUF
Illyefalvi I. Lajos: A Székesfőváros jelentősége hazánk anyagi és szellemi művelődésében. Bp.,1940., Budapest Székesfőváros Statisztikai Hivatala, X p.+15 t. Kiadói haránt alakú, zsinórral átfűzött, kiadói szakadt, karcos, kissé foltos papír védőborítóban, az elülső kötéstábla egyik élén kopásnyommal, de egyébként jó állapotban.
15019.

4 000 HUF
cca 1910 Budapest. Képes album Budapestről, fekete-fehér fotókkal. Bp.,én.,Hornyánszky Viktor, 8 + 65+11 sztl. lev. Második kiadás. Magyar, német, francia és angol nyelven. Rendkívül gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált, négy nyelvű képfeliratokkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón Budapest címerrel, a borítón kis kopásnyomokkal.
15020.

2 000 HUF
39
Vásárhelyi Lőrinc: Az Őr-boldogfalvi református egyházközség krónikás története. A Kendeffy-család leveles ládájában talált eredeti okiratok s az egyházközség protokuluma alapján. [ma: Őraljaboldogfalva/Sântămăria-Orlea.] Hátszeg, 1907, Mester János,114+2 p. +1 (kihajtható melléklettel) t. Kiadói papírkötés, javított gerinccel, volt könyvtári példány, a kihajtható mellékleten szakadással. Ritka!
15021.

3 600 HUF
9,73
10,59
22
Dr. Banner János: Világlátó ószentiváni magyarok. Különlenyomat a Városkultúra V. évf. 13-16. számaiból. A szerző, Dr. Banner János (1888-1971) ősrégész, néprajztudós által Dr. Bálint Sándor (1904-1980) néprajzkutató, művészettörténész számára DEDIKÁLT példány. Szeged, 1932, Városkultúra (Prometheus-ny.), 22 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, intézményi bélyegzőkkel.
15022.

3 000 HUF
Miskolc története I-V. köt. [Összesen 8 könyv.] Főszerk.: Dobrossy István. Draskóczy-Gyulai-Kubinyi-Ringer-Tóth: Miskolc története I. köt.: A kezdetektől 1526-ig.; Balogh-Bán-Bessenyei-Gyulai-Nagy-Szakály-Tóth: Miskolc története II. köt.: 1526-tól 1702-ig; Barsi-Dienes-Dobrossy: Miskolc története III/1-/2. köt.: 1702-1847-ig.; Csiffáry-Csiki-Deák-Dobrossy: Miskolc története IV/1-2. köt.: 1848-tól 1918-ig.; Dobrossy-Dobrik-Faragó-Fazekas: Miskolc története V/1-2. köt.: 1918-tól 1949-ig. Miskolc, 1996-2007, Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltár-Herman Ottó Múzeum. Kiadói műbőr sorozatkötésben, a borítókon Miskolc címerével, a V/1-2 kötetek eredeti papírcsomagolásban, szép állapotban.
15023.

24 000 HUF
64,86
70,59

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF