Number of items: 51

Weöres Sándor: Válogatott versek. 30 év. Bp.,1976., Magvető, 291+5 p. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.   A szerző, Weöres Sándor (1913-1989) költő, műfordító által DEDIKÁLT példány.
15369.

6 000 HUF
25
Déry Tibor: Kedves bópeer...! Regény. Bp.,1973,Szépirodalmi,207+1 p. Első kiadás. A borító Zsoldos Vera munkája. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói foltos papír védőborítóban.   A szerző, Déry Tibor (1894-1977) Kossuth-, Baumgarten-díjas író, költő által Major Máté (1904-1986) Kossuth-díjas építész részére dedikált példány.
15370.

5 000 HUF
Török Sophie: Örömre születtél. Uj versek. A szerző, Török Sophie (Tanner Ilona (1895-1955) által DEDIKÁLT példány. Bp., 1934., Nyugat, 63+1 p. Kozma Zsuzsa könyvdíszeivel. Kiadói illusztrált papírkötés, szakadt borítóval, a gerincen kis hiánnyal.
15371.

6 000 HUF
9
Takáts Gyula: Színház az ezüst kancsóban. A szerző, Takáts Gyula (1911-2008) Kossuth-díjas költő, író, által dedikált példány. Bp., 1957., Magvető, 153+3 p. Első kiadás. Kas János rajzaival. Megjelent 3200 példányban. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, szakadozott, foltos papír védőborítóban. Takáts Gyula ex libris-szével, lino, papír, jelzett, 9x8 cm
15372.

6 000 HUF
21
Gellért Oszkár: Valami a végtelen sugarakból. Bp.,1929., Nyugat, (Hungária-ny.), 45+3 p. Első kiadás. A könyv tipográfiája és fába metszett díszei Kozma Lajos munkája. Kiadói illusztrált papírkötés. Aranyozott félbőr borítóval
15373.

Gellért Oszkár: Valami a végtelen sugarakból. Bp.,1929., Nyugat, (Hungária-ny.), 45+3 p. Első kiadás. "A könyv tipográfiája és fába metszett díszei Kozma Lajos munkája." Kiadói illusztrált papírkötés. Aranyozott félbőr borítóval

8 000 HUF
13
Goodland, Roger: A bibliography of sex rites and customs : an annotated record of books, articles, and illustrations in all languages. London, 1931, G. Routledge & Sons, ltd. Első kiadás! Angol nyelven. Egészvászon kötésben, aranyozott gerinccel, borítón apró kopásnyomokkal, máskülönben jó állapotban / First edition
15374.

8 000 HUF
[Caius Iulius Phaedrus (Kr. e. 15 - Kr. u. 55)] Phaedrus Augustus szabadosa Aesop nyomán s modorában írt meséi, öt könyv- s függelékben. Forditotta s jegyzetekkel ellátta Mocsy Antal. Kecskemét, 1855., Szilárdy Károly, 22-144+23 p. Kiadói papírkötés, kissé szakadt, kissé foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, kissé foltos lapokkal, Demjén és Sebes Könyvkereskedés Pesten bélyegzésével a címlapon.
15375.

[Caius Iulius Phaedrus (Kr. e. 15 - Kr. u. 55)] Phaedrus Augustus szabadosa Aesop nyomán s modorában írt meséi, öt könyv- s függelékben. Forditotta s jegyzetekkel ellátta Mocsy Antal. Kecskemét, 1855., Szilárdy Károly, 22-144+23 p. Kiadói papírkötés, kissé szakadt, kissé foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, kissé foltos lapokkal, "Demjén és Sebes Könyvkereskedés Pesten" bélyegzésével a címlapon.

6 000 HUF
9
15376.

6 000 HUF
Márai Sándor: Naptárcsere. Szegedi-Szűcs István rajzaival. Hungária Könyvek 2. Bp.,1935, Hungária Nyomda, 25+2 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott kartonált papírkötés, Kner Erzsébet-kötés, egészen kis kopásnyomokkal, névre szóló példány.
15377.

5 000 HUF
Márai Sándor: Erősítő. (Torontó), 1975, a szerző kiadása, 175+1 p. Első, emigráns kiadás. Kiadói papírkötés.
15378.

6 000 HUF
9
Szerb Antal: Utas és holdvilág. Bp., 1937, Révai, 295+1 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos.
15379.

6 000 HUF
18
Ifj. Horváth István: Örök Színház. Korszerű rendezés. A szegedi Hamlet. Sík Sándor előszavával. Hont Ferenc bevezető tanulmányával. A könyvdíszek Dallos Hanna (1907-1944) grafikus munkái. A két ex librist Haranghy Jenő (1894-1951) készítette. Madách-könyvtár 5. Bp.,1942, Madách Színház-Új Színház Kft., (Kalász-ny.), 268 p.+ 18 (Egy színes) t. Kiadói aranyozott gerincű illusztrált félvászon-kötés, Kner Erzsébet műhelyéből, kissé sérült gerinccel, de belül jó állapotban, néhány felvágatlan lappal. E könyvből a fűzött példányokon kívül 300 kötött példány és 50 számozott, ugyancsak kötött példány készült famentes papíron. Kézzel számozott (48./50), névre szóló példány.
15380.

Ifj. Horváth István: Örök Színház. Korszerű rendezés. A szegedi Hamlet. Sík Sándor előszavával. Hont Ferenc bevezető tanulmányával. A könyvdíszek Dallos Hanna (1907-1944) grafikus munkái. A két ex librist Haranghy Jenő (1894-1951) készítette. Madách-könyvtár 5. Bp.,1942, Madách Színház-Új Színház Kft., (Kalász-ny.), 268 p.+ 18 (Egy színes) t. Kiadói aranyozott gerincű illusztrált félvászon-kötés, Kner Erzsébet műhelyéből, kissé sérült gerinccel, de belül jó állapotban, néhány felvágatlan lappal. "E könyvből a fűzött példányokon kívül 300 kötött példány és 50 számozott, ugyancsak kötött példány készült famentes papíron." Kézzel számozott (48./50), névre szóló példány.

6 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF