Number of items: 51

Tormay Cécile: Bujdosó könyv. Feljegyzések 1918-1919-ből. Dohnányi Ernőnek dedikált példány. Dohnányi Ernőnek, hogy halhatatlan művészetébe belegördüljön ennek a könyvek a fájó nagy könnye - Tormay Cécile  Bp., 1920, Rózsavölgyi és Társa. Korabeli félvászon kötésben Két kötetben.
15357.

Tormay Cécile: Bujdosó könyv. Feljegyzések 1918-1919-ből. Dohnányi Ernőnek dedikált példány. "Dohnányi Ernőnek, hogy halhatatlan művészetébe belegördüljön ennek a könyvek a fájó nagy könnye - Tormay Cécile" Bp., 1920, Rózsavölgyi és Társa. Korabeli félvászon kötésben Két kötetben.

15 000 HUF
40,54
44,12
27
Márai Sándor: Egy polgár vallomásai. Bp.,[1934], Pantheon,(Tolnai-ny.) 315+4 p. Első, cenzúrázatlan kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval és kopott gerinccel, egy-két lapon egészen apró folttal.   A szerző, Márai Sándor (1900-1989) író, költő, újságíró által DEDIKÁLT példány.
15358.

10 000 HUF
27,03
29,41
45
Tamási Áron: Lélekindulás. Első kiadás. Benedek Elek (1859-1929) író, újságíró és felesége részére DEDIKÁLT példány. Cluj-Kolozsvár, 1925. (Fraternitas ny.) 183 l. A borító Kós Károly munkája. Fűzve, illusztrált kiadói borítékban, kissé szamárfüles a borító.
15359.

10 000 HUF
27,03
29,41
19
Tamási Áron: Szegénység szárnyai. Többszörös dedikálással: Tamási Áron által Barotányi Ferenc (1915-1972) tanárnak dedikált és Endre Béla zenszerző, karnagy, Kodály tanítványa, Tamási barátja által szintén Barotányi Ferencnek írt ajándékozási sorokkal és kottával. Bp., 1954. Szépirodalmi. Kiadói félvászon kötésben.
15360.

12 000 HUF
32,43
35,29
13
Tamási Áron: Ábel trilógia. I-III. köt. I. köt.: Ábel a rengetegben. II. köt.: Ábel az országban. III. köt.: Ábel Amerikában. Bp., 1934, Genius,(Révai-ny.), 191+1 p.; 209+1 p.; 248 p.; Az oldalszámozáson belül gróf Bánffy Miklós (1873-1950) egészoldalas illusztrációival. Kiadói illusztrált egészvászon-kötések, foltos borítókkal.   Az 3. kötet címlapján a szerző, Tamási Áron (1897-1966) író saját kezű aláírásával.
15361.

8 000 HUF
11
Kós Károly: Székely balladák. Kós Károly illusztrációival. Bukarest, 1973, Kriterion Könyvkiadó, 2+41+2 p. Kiadói egészvászon-kötés.   Ez a könyv Kós Károly kilencvenedik születésnapjára készült. A szerző, Kós Károly (1883-1977) építész, grafikus, író, szerkesztő által Varga Hajdu István (1920-1981) grafikus, festő részére dedikált példány.
15362.

Kós Károly: Székely balladák. Kós Károly illusztrációival. Bukarest, 1973, Kriterion Könyvkiadó, 2+41+2 p. Kiadói egészvászon-kötés. "Ez a könyv Kós Károly kilencvenedik születésnapjára készült." A szerző, Kós Károly (1883-1977) építész, grafikus, író, szerkesztő által Varga Hajdu István (1920-1981) grafikus, festő részére dedikált példány.

6 000 HUF
17
15363.

12 000 HUF
32,43
35,29
Baranyai magyar néphagyományok I-III. köt. Gyűjtötte, szerkesztette és jegyzetekkel ellátta: Berze Nagy János. Pécs, 1940, Baranya Vármegye Közönsége,(Kultúra Könyvnyomdai Műintézet-Mayer A. Géza és Társai-ny.), XXVIII+802 p.+ 2t.; 623 p.+ 5t.; 415 p. Kiadói papírkötés, az I. kötet elülső borítója fakult és a szélén kis szakadással, II. kötet gerincén kis szakadással, a borítókon kis foltokkal, de összességében jó állapotban. Felvágatlan példány.
15364.

10 000 HUF
27,03
29,41
[Széchenyi István]: Ein Blick auf den anonymen ,,Rückblick welcher für einen vertrauten Kreis, in verhältnissmässig wenigen Exemplaren im Monate October 1857, in Wien, erschien. Von einem Ungarn. Első kiadás! London, 1859, [Williams and Nortage. Barclay ny.]. [2], VI, 514p. Széchenyi e művét Bernhard Meyer ,,Rückblick-jének megcáfolására írta. Kéziratát Széchenyi kérésére elégették, másolatát fia, Béla vitte Londonba kinyomtatni és utána titokban terjesztették az országban.  Korabeli félvászon kötésben. Az első néhány lapon, kisebb sérülés
15365.

[Széchenyi István]: Ein Blick auf den anonymen ,,Rückblick" welcher für einen vertrauten Kreis, in verhältnissmässig wenigen Exemplaren im Monate October 1857, in Wien, erschien. Von einem Ungarn. Első kiadás! London, 1859, [Williams and Nortage. Barclay ny.]. [2], VI, 514p. Széchenyi e művét Bernhard Meyer ,,Rückblick"-jének megcáfolására írta. Kéziratát Széchenyi kérésére elégették, másolatát fia, Béla vitte Londonba kinyomtatni és utána titokban terjesztették az országban. Korabeli félvászon kötésben. Az első néhány lapon, kisebb sérülés

10 000 HUF
27,03
29,41
21
Móricz Zsigmond: Kerek Ferkó. Móricz Zsigmond művei. Bp.,1939,Athenaeum, 4+232 p. Kiadói aranyozott piros egészvászon-kötés, kis kopásnyomokkal, de alapvetően jó állapotban.   A szerző, Móricz Zsigmond (1879-1942) aláírásával a címlapon.
15366.

8 000 HUF
27
Móricz Zsigmond: A szerelmes levél. Kis regény. A szerző, Móricz Zsigmond (1879-1942) dedikációjával, dátumozva (1921.) Bp., 1918, Légrády, 239 p. Az illusztrációkat Boriss László, a borítékot Végh Gusztáv rajzolta. Kiadói illusztrált papírkötés, kiadói kartonált papírkötés, kissé foltos, kissé kopott kartontokkal, a dedikáció lapja kijár, a szélén kis hiány.
15367.

5 000 HUF
45
Bölöni György: Hallja kend Táncsics. A szerző, Bölöni György (1882-1959) író, újságíró által Schöpflin Aladár (1872- 1950) műkritikus, irodalomtörténész, író, műfordító részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1946., Szikra. Átkötött modern nyl-kötés, volt könyvtári példány.
15368.

8 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF