Number of items: 51

Radnóti Miklós - Vas István: Guillaume Apollinaire válogatott versei. Szerkesztette: - -. Cs. Szabó László tanulmányával Pablo Picasso rajzával. Flora Mundi VI. Bp., 1940., Vajda János Társaság, 1 t.+74+3 p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, de belül jó állapotban.   Az egyik szerző, Radnóti Miklós (1909-1944) által Kolb Jenő (1898-1959) kritikus, művészeti író részére DEDIKÁLT példány. Kolb Jenőnek barátsággal, híve Radnóti Miklós.
15345.

Radnóti Miklós - Vas István: Guillaume Apollinaire válogatott versei. Szerkesztette: - -. Cs. Szabó László tanulmányával Pablo Picasso rajzával. Flora Mundi VI. Bp., 1940., Vajda János Társaság, 1 t.+74+3 p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, de belül jó állapotban. Az egyik szerző, Radnóti Miklós (1909-1944) által Kolb Jenő (1898-1959) kritikus, művészeti író részére DEDIKÁLT példány. "Kolb Jenőnek barátsággal, híve Radnóti Miklós."

300 000 HUF
810,81
882,35
11
(Boncza Berta, Márffyné), Csinszka versei. Aláírt és dedikált, sorszámozott példány 50/350. Dohnányi Ernő zeneszerző hagyatékából.  Vészi József bevezető írásával. Márffy Ödön rajzával. (Bp., 1931. Általános Ny.) 61 [3] p. lapszámozáson belül Márffy Ödön Csinszkát ábrázoló portréjával. Első kiadás! Kiadói, kissé sérült papírborítóval
15346.

40 000 HUF
108,11
117,65
21
15347.

30 000 HUF
81,08
88,24
Harsányi Kálmán: Napi témák, örök problémák. Az illusztrátor, Sassy Attila Aiglon részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1911,(Szatmárnémeti, Pázmány-Sajtó-ny.), 1 (díszcímlap)+ 120 p.+7 t. Sassy Attila Aiglon egy illusztrációjának 9 reprodukciójával (díszcímlap, egy oldalszámozáson belüli, 7 különféle színváltozatú.) Kiadói pergamen-kötésben, az elülső borítón Sassy Attila Aiglon illusztrációjával, Hochwir Ferenc-kötés, aranyozott felsőlapélekkel, benne néhány foltos lappal (kb. 5 lap), kissé foltos borítóval.   Kézzel számozott (6./100) példány. A szerző, Harsányi Kálmán (1876-1929) író, drámaíró, kritikus által Sassy Attila Aiglon (1880-1967) grafikus, festőművész, a könyv illusztrátora részére szóló DEDIKÁLT, dátumozott (B(uda)pest 1911 dec. 24.) példány. Könyvárusi forgalomba nem kerül. Csupán a 61-100 számú példányok szerezhetők meg.  Valamint az elülső tábla belsején Sassy Attila Aiglon saját ex libris-szével, klisé, papír, jelzett a dúcon, 8x8 cm
15348.

Harsányi Kálmán: Napi témák, örök problémák. Az illusztrátor, Sassy Attila 'Aiglon' részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1911,(Szatmárnémeti, Pázmány-Sajtó-ny.), 1 (díszcímlap)+ 120 p.+7 t. Sassy Attila 'Aiglon' egy illusztrációjának 9 reprodukciójával (díszcímlap, egy oldalszámozáson belüli, 7 különféle színváltozatú.) Kiadói pergamen-kötésben, az elülső borítón Sassy Attila 'Aiglon' illusztrációjával, Hochwir Ferenc-kötés, aranyozott felsőlapélekkel, benne néhány foltos lappal (kb. 5 lap), kissé foltos borítóval. Kézzel számozott (6./100) példány. A szerző, Harsányi Kálmán (1876-1929) író, drámaíró, kritikus által Sassy Attila 'Aiglon' (1880-1967) grafikus, festőművész, a könyv illusztrátora részére szóló DEDIKÁLT, dátumozott (B(uda)pest 1911 dec. 24.) példány. "Könyvárusi forgalomba nem kerül. Csupán a 61-100 számú példányok szerezhetők meg." Valamint az elülső tábla belsején Sassy Attila 'Aiglon' saját ex libris-szével, klisé, papír, jelzett a dúcon, 8x8 cm

30 000 HUF
81,08
88,24
38
Kodály Zoltán: A magyar népzene.  Dohnányi Ernőnek dedikált példány! Ernőnek, régi barátsággal. Zoltán. Bp., 1939, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói, papírkötés. Kissé szamárfüles.
15349.

Kodály Zoltán: A magyar népzene. Dohnányi Ernőnek dedikált példány! "Ernőnek, régi barátsággal. Zoltán." Bp., 1939, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói, papírkötés. Kissé szamárfüles.

20 000 HUF
54,05
58,82
45
Fekete István: A koppányi aga testamentuma. Győry Miklós rajzaival. Bp., 1963., Móra, 198 p. Negyedik kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban.   A szerző, Fekete István (1910-1970) által aláírt példány.
15350.

20 000 HUF
54,05
58,82
36
Werner Schelle: Hajsza egy gázálarc után. Bűnügyi regény. Ford.: Urai Dezső. Bp., én., Tolnai. Kiadói kopott aranyozott egészvászon-kötés.   Fekete István (1910-1970) író tulajdonosi névbejegyzésével.
15351.

20 000 HUF
54,05
58,82
Illés Béla: Ég a Tisza. Regény. Kún Béla előszavával.; Ég a Tisza. Regény II. rész.; Ég a Tisza. Regény III. rész. [Egy kötetben.] Moszkva-Leningrád., 1930-1932-1933, A Szovjetunióban Élő Külföldi Munkások Kiadó-Vállalata, 7-214+2; 147; 162+1 p. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, az első résznél a címlap után két lap hiányzik.   A szerző, Illés Béla (1895-1974) kétszeres Kossuth-díjas (1950, 1955) író, újságíró kettős(!) dedikációjával.   1. Kun Béla (1886-1938/1939) kommunista politikus, újságíró, a Magyarországi Tanácsköztársaság vezetője, külügyi és hadügyi népbiztos részére dedikált példány, dátumozva (Moszkva, 1934. III. 21.)   2. Gábor Viktor, a Kulturális Minisztérium Kiadói Főigazgatóságának vezetője részére részére dedikált példány, dátumozva: 1956. okt. 20.   Kun Béla 1920 után külföldre emigrált, több helyen folytatott agitációs tevékenységet Európában,és a Kommunista Internacionálé végrehajtó bizottságának a tagja (1921-1936.) A 30-as években Moszkvában élt. Akárcsak Illés Béla is, aki dedikálta a harcostársnak a művet 1934-ben. Később 1937-ben Sztálin parancsára Kun Bélát letartoztatták és valamikor 1938-ban vagy 1939-ben kivégezték. Később Kun Béla hagyatékának egy része (?) kerülhetett Gábor Viktorhoz valamilyen formában, akinek az 1956-os események előtt dedikálta a könyvet (ismét) a szerző.
15352.

Illés Béla: Ég a Tisza. Regény. Kún Béla előszavával.; Ég a Tisza. Regény II. rész.; Ég a Tisza. Regény III. rész. [Egy kötetben.] Moszkva-Leningrád., 1930-1932-1933, A Szovjetunióban Élő Külföldi Munkások Kiadó-Vállalata, 7-214+2; 147; 162+1 p. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, az első résznél a címlap után két lap hiányzik. A szerző, Illés Béla (1895-1974) kétszeres Kossuth-díjas (1950, 1955) író, újságíró kettős(!) dedikációjával. 1. Kun Béla (1886-1938/1939) kommunista politikus, újságíró, a Magyarországi Tanácsköztársaság vezetője, külügyi és hadügyi népbiztos részére dedikált példány, dátumozva (Moszkva, 1934. III. 21.) 2. Gábor Viktor, a Kulturális Minisztérium Kiadói Főigazgatóságának vezetője részére részére dedikált példány, dátumozva: 1956. okt. 20. Kun Béla 1920 után külföldre emigrált, több helyen folytatott agitációs tevékenységet Európában,és a Kommunista Internacionálé végrehajtó bizottságának a tagja (1921-1936.) A 30-as években Moszkvában élt. Akárcsak Illés Béla is, aki dedikálta a 'harcostársnak' a művet 1934-ben. Később 1937-ben Sztálin parancsára Kun Bélát letartoztatták és valamikor 1938-ban vagy 1939-ben kivégezték. Később Kun Béla hagyatékának egy része (?) kerülhetett Gábor Viktorhoz valamilyen formában, akinek az 1956-os események előtt dedikálta a könyvet (ismét) a szerző.

20 000 HUF
54,05
58,82
38
Karinthy Frigyes: Így írtok ti. A szerző, Karinthy Frigyes (1887-1938) által aláírt példány. Karinthy Frigyes Munkái I. köt. Bp., én., Athenaeum, 373 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült, javított gerinccel.
15353.

20 000 HUF
54,05
58,82
27
15354.

20 000 HUF
54,05
58,82
[Verseghy Ferenc (1757-1822)]: Ungarische Sprachlehre zum Gebrauche der ersten Lateinischen und Nationalschulen im Königreiche Ungarn, und anderen Kronländern. Ofen (Buda), 1817., Gedruckt mit Königlichen Ungar. Universitätschriften. XXX+2+527 p. Első kiadás. Német és magyar nyelven. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, a címlapon bejegyzéssel, régi intézményi bélyegzéssel, kissé foltos lapokkal, néhol ceruzás bejelöléssel.
15355.

16 000 HUF
43,24
47,06
[James Fenimore] Cooper: Az utolsó mohikán. Angol regény. Első és második rész. Ford.: Gondol Dániel. [Egybekötve.] Pest, 1845., Hartleben Konrád Adolf,(Özv. Straussné és Sommer-ny.), IV+5-231;301 p. Első magyar kiadás. Korabeli félvászon-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, foltos lapokkal, néhány lapon szamárfüllel.    Modrovich Ignác (1810-1895) rácalmási földbirtokos, fejér megyei főszolgabíró (1834-1848), 1848-as megyei forradalmi bizottmányi tag possessori névbélyegzőjével, és névbejegyzéseivel.
15356.

15 000 HUF
40,54
44,12

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF