Books: Military

Number of items: 9

A Felvidék és Kárpátalja hadtörténete. 1914-1918. Vitéz uzsoki Báró Szurmay Sándor bevezető soraival. Szerk.: De Sgardelli Caesar. Bp.,(1940), Athenaeum, 1 t. (Horthy Miklós színes portréja, címkép)+441 p. Szövegközti fekete-fehér fotókkal, térképekkel illusztrálva. A 289-379. oldal között a tisztek és tisztjelöltek névsorával, életrajzukkal, a 381-441. oldal között a tisztek és tisztjelöltek fekete-fehér fotóival. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, szép, gyűjtői állapotban.
15140.

30 000 HUF
77,92
85,71
Almanach k. und k. Kriegsmarine 1916. Kriegsausgabe. XXXVI. Jahrgang. Mit Genehmigung des k. und k. Kriegsministeriums Marinesektion. Hrsg. von der Redaktion der Mitteilungen aus dem Gebiete des Seewesens. Mit 141 Panzerschiffskizzen. Pola, 1916.,(Wien, Gerold & Komp-ny.), VIII+746+10 p. Német nyelven. Táblázatokkal, és illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval és gerinccel, az elülső táblánál kissé laza fűzéssel.
15141.

Almanach k. und k. Kriegsmarine 1916. Kriegsausgabe. XXXVI. Jahrgang. Mit Genehmigung des k. und k. Kriegsministeriums Marinesektion. Hrsg. von der Redaktion der "Mitteilungen aus dem Gebiete des Seewesens. Mit 141 Panzerschiffskizzen. Pola, 1916.,(Wien, Gerold & Komp-ny.), VIII+746+10 p. Német nyelven. Táblázatokkal, és illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval és gerinccel, az elülső táblánál kissé laza fűzéssel.

20 000 HUF
51,95
57,14
Bachó László, dezséri: Magyar Kir. Honvéd Ludovika Akadémia története. Az Akadémia alapkőletételének százéves évfordulója alkalmából vitéz nemes Szinay Béla tábornok a M. Kir. Honvéd Ludovika Akadémia parancsnoka irányítása mellett írták: Ajtay Endre, dezséri Bachó László, Koschowitz Gyula, marczinfalvi Benda Gyula, Matterny István, vitéz Czékus Zoltán, Lenkei Géza, Dr. vitéz Balsay László, vitéz Rózsás József. Szerkesztette: - -. Bp., 1930. Magyar Kir. Honvéd Ludovika Akadémia, (Stádium-ny.),1003+5 p.+53 (közte 12 színes képtáblával) t. Első kiadás. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon díszkötés, elülső táblán aranyozott dombornyomásos, a hátulsó táblán vaknyomásos díszítéssel, a borítón kis kopásnyomokkal, ezt leszámítva szép, gyűjtői állapotban.
15142.

18 000 HUF
46,75
51,43
13
Henriquez Vince: A Cs. és Kir. 9. sz. Gróf Nádasdy huszárezred története 1940-1918. December, 1930, 204p + 1 nagy méretű térkép melléklet. Az Ezred Tisztikarának kiadása. Kiadói egészvászon kötés. Belső kötéstáblán ragasztónyom, egyébként szép állapotban.
15143.

16 000 HUF
41,56
45,71
11
Móricz Pál: A magyar királyi honvéd 1868-1918. 88 egykorú képpel. Bp.,(1928),Athenaeum, 211+1 p. Gazdag szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon kötésben, kissé foltos, kissé kopott borítóval, egyébként jó állapotban.
15144.

12 000 HUF
31,17
34,29
Lovas Gyula: Utmutató a lovagias ügyek elintézéshez. Párbajszabályok. A Párbajvívás. Lovas (Röszler) Lajos eredeti rajzaival. A szerző, Lovas Gyula (1870-?) okleveles vívómester által tanítványának (Lenkey Gusztáv) részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1898., Szerzői, 176+4 p. Korabeli reklámokkal. Átkötött félvászon-kötésben.
15145.

12 000 HUF
31,17
34,29
A mi hőseink. Katonák. Katonáink hőstettei a világháborúban. Woinobich Emil vezetése alatt szerk. Veltzé Alajos. Közreműködtek: Reich Árpád és Sebők Zsigmond. A könyv díszítése Helbing Ferenc munkája. Bp., 1916., Franklin, 1 t. + 163 p. + 7 t. Kiadói dúsan aranyozott, festett egészvászon-kötés, az elülső kötéstáblán Szent Koronás díszítéssel, az aranyozott cím körül nemzetiszín szalaggal ékített tölgyfakoszorús díszítéssel, intézményi bélyegzőkkel, a hátsó borítón egészen kis folttal, de ezektől eltekintve szép állapotban.
15146.

8 000 HUF
20,78
22,86
10
Geml József: Mackensen Temesvárott. Írta és a Délmagyarországi Történelmi és Régészeti Muzeum Társulat-NAK 1916. április 16-ám tartott közgyűlésen felolvasta. Temesvár, 1916., Csanádegyházmegyei Könyvnyomda, 1 t.+49 p. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, hiányzó hátsó borítóval, kissé foltos borítóval.
15147.

Geml József: Mackensen Temesvárott. Írta és a "Délmagyarországi Történelmi és Régészeti Muzeum Társulat"-NAK 1916. április 16-ám tartott közgyűlésen felolvasta. Temesvár, 1916., Csanádegyházmegyei Könyvnyomda, 1 t.+49 p. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, hiányzó hátsó borítóval, kissé foltos borítóval.

8 000 HUF
20,78
22,86
15
Nagy László: Magyar fegyverek 1630-1692. Temesvár, 1911. Csanádegyházmegyei Könyvnyomda. XII + 109 p. Művelődéstörténeti Értekezések 60. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel és borítóval.
15148.

4 000 HUF
10,39
11,43

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2022 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.