Books: Law

Number of items: 12

15055.

20 000 HUF
54,05
58,82
15056.

24 000 HUF
64,86
70,59
Büntetőjogi dolgozatok. Wlassics Gyula születése hatvanadik évfordulójának ünnepére. Szerk.: Nemzetközi Büntetőjogi Egyesület magyar csoportja. Bp., 1912., Franklin, 8+312 p. Benne Angyal Pál, Baumgarten Izidor, Baumgarten Nándor, Berger Miksa, Degré Lajos, Degré Miklós, Finkey Ferenc, Friedmann Ernő, Heil Fausztin, Edvi Illés Károly, Lengyel Aurél, Moravcsik Ernő Emil, Németh Ödön, Pekáry Ferenc, Schächter Miksa, Szászy Béla, és Vámbéry Rusztem írásaival. Bellyei Rickl Gyula előszavával. Átkötött félvászon-kötés, tulajdonosi névbélyegzőkkel (Gonda József István ügyvéd), aláhúzásokkal, kopott borítóval és gerinccel, a hátsó borítón kis sérüléssel. Ritka!
15057.

20 000 HUF
54,05
58,82
Magyary Zoltán: Magyar közigazgatás. A közigazgatás szerepe a XX. sz. államában. A magyar közigazgatás szervezete, működése és jogi rendje. Bp., 1942., Kir. M. Egyetemi Nyomda, XV+1+675 p.+9 (kihajtható térképek) t. +2 (kihajtható táblázat) t. + 1 (melléklet) t. Átkötött kopott félvászon-kötés, névbejegyzéssel (Eördögh Bertalan 1944.)
15058.

12 000 HUF
32,43
35,29
Dr. Illés József: A magyar házassági vagyonjog az Árpádok korában. Bp., 1900., Grill Károly, (Markus Samu-ny.),66+1 p. Átkötött félvászon-kötés, névbejegyzéssel.   A szerző, viski Illés József (1871- 1944) jogász, jogtörténész, politikus által DEDIKÁLT példány. Bélának Jóska.
15059.

Dr. Illés József: A magyar házassági vagyonjog az Árpádok korában. Bp., 1900., Grill Károly, (Markus Samu-ny.),66+1 p. Átkötött félvászon-kötés, névbejegyzéssel. A szerző, viski Illés József (1871- 1944) jogász, jogtörténész, politikus által DEDIKÁLT példány. "Bélának Jóska."

12 000 HUF
32,43
35,29
Dr. Beck Salamon: Kötelemvalósulás. A Polgári Jog Könyvtára. A szerző, Dr. Beck Salamon (1885-1974) jogtudós, ügyvéd, egyetemi tanár által DEDIKÁLT példány. Bp., 1927., Pesti Lloyd-Társulat, 61 p. Átkötött félvászon-kötés, aláházásokkal, bejelölésekkel.
15060.

Dr. Beck Salamon: Kötelemvalósulás. A "Polgári Jog" Könyvtára. A szerző, Dr. Beck Salamon (1885-1974) jogtudós, ügyvéd, egyetemi tanár által DEDIKÁLT példány. Bp., 1927., Pesti Lloyd-Társulat, 61 p. Átkötött félvászon-kötés, aláházásokkal, bejelölésekkel.

12 000 HUF
32,43
35,29
15061.

10 000 HUF
27,03
29,41
1844 Jelentése az ősiség tárgyában kiküldött országos választmánynak. 40p. Korabeli papírborítékban
15062.

8 000 HUF
1844 Törvényjavaslat a honosításrul s a külföldiekről 4p
15063.

1844 Törvényjavaslat a' honosításrul 's a' külföldiekről 4p

8 000 HUF
Hajnik Imre: Bevezetés a magyar alkotmány- és jogtörténelembe. Magyar Alkotmány- és Jogtörténelem I. köt. Pest, 1869., Heckenast Gusztáv, 4+38 p. Kiadói papírkötés, foxing foltos lapokkal, a gerincen egészen kis szakadással.
15064.

8 000 HUF
Gróf Tisza István képviselőházi beszédei. II. köt.: Először miniszterelnök küzdelem a parlamentarizmus. Első rész (1903 november 3. - 1904. október 4.) Bevezetéssel és magyarázó jegyzetekkel ellátta: Barabási Kun József. A bevezető, és magyarázó jegyzetek írója, Dr. Barabási Kun József (1875-1946) jogászprofesszor által Dr. Traeger Ernő (Ernest Träger, 1887-1971) osztrák-magyar családból származó jogász, politikus részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1933., MTA,(Budapesti Hírlap-ny.), XXIV+824 p. Kiadói kissé kopott, kissé foltos félvászon-kötés, intézményi bélyegzéssel.
15065.

6 000 HUF
Dr. Molnár Kálmán: Alkotmányos jogrendünk és a közjogi provizorium. A szerző, Molnár Kálmán (1881-1961) jogász, jogtudós, egyetemi tanár, közíró, politikus által DEDIKÁLT példány. Pécs, 1926., Dunántúl Rt. Egyetemi Nyomdája, 29+2 p. Kiadói papírkötés.
15066.

6 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF