Books: History

Number of items: 50

Mikes Kelemen: Török országi levelek, mellyekben a IIdik Rákótzi Ferentz Fejedelemmel Bújdosó Magyarok Történetei más egyébb emlékezetes dolgokkal eggyütt barátságossan eléadatnak. Irta ~. Az emlétett Fejedelemnek néhai kamarássa. Most pedig Az eredetképpen való Magyar Kézírásokból kiadta Kultsár István az Ékesszólásnak Tanitója. Szombathely, 1794., Nyomtatta Siess Antal Jósef, 8+490+1 p. Első kiadás. Későbbi átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, javított kötéssel, régi intézményi bélyegzőkkel és nyilvántartási számokkal, foltos lapokkal.
15080.

Mikes Kelemen: Török országi levelek, mellyekben a IIdik Rákótzi Ferentz Fejedelemmel Bújdosó Magyarok' Történetei más egyébb emlékezetes dolgokkal eggyütt barátságossan eléadatnak. Irta ~. Az emlétett Fejedelemnek néhai kamarássa. Most pedig Az eredetképpen való Magyar Kézírásokból kiadta Kultsár István az Ékesszólásnak Tanitója. Szombathely, 1794., Nyomtatta Siess Antal Jósef, 8+490+1 p. Első kiadás. Későbbi átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, javított kötéssel, régi intézményi bélyegzőkkel és nyilvántartási számokkal, foltos lapokkal.

50 000 HUF
135,14
147,06
[Justinus, Marcus Junianus]: Justinusnak Trogus Pompejus negyven négy Könyveibül ki-válogatott rövid ékes historiája, mellyet A Magyar Nemzetnek, és a kik a magyar nyelvet tanúlni, vagy gyakorlani kivánnyák kedvekért Deák nyelvbül Magyarra fordított Soborsiny Forrai András, Szent István jeles Rendinek kisebb Kereszt viselő Tagja, Felséges Apostoli Királyunk Tanátsosa, és Tekintetes Nemes Arad Vármegyének első Vice Ispánnya 1781dik Esztendőben. Egerben, 1781., Nyomtattatot a Püspöki Oskola betűivel, 8+437+11 p. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal, a második lapon szöveget nem érintő lyukkal, a címlapon bejegyzésnyomokkal, a hátsó szennylapon régi bélyegzéssel.
15081.

[Justinus, Marcus Junianus]: Justinusnak Trogus Pompejus negyven négy Könyveibül ki-válogatott rövid ékes historiája, mellyet A' Magyar Nemzetnek, és a' kik a' magyar nyelvet tanúlni, vagy gyakorlani kivánnyák kedvekért Deák nyelvbül Magyarra fordított Soborsiny Forrai András, Szent István jeles Rendinek kisebb Kereszt viselő Tagja, Felséges Apostoli Királyunk' Tanátsosa, és Tekintetes Nemes Arad Vármegyének első Vice Ispánnya 1781dik Esztendőben. Egerben, 1781., Nyomtattatot a' Püspöki Oskola betűivel, 8+437+11 p. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal, a második lapon szöveget nem érintő lyukkal, a címlapon bejegyzésnyomokkal, a hátsó szennylapon régi bélyegzéssel.

40 000 HUF
108,11
117,65
Magyar Történeti Életrajzok, III. évf. 1-4. köt., egybekötve:   Szilágyi Sándor: Felső-vadászi Rákóczy Zsigmond. 1622-1652. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. (III. évf. 1. köt.) Bp., 1886., Méhner Vilmos, (Franklin-ny.), 4+183 p. + 7 (képtáblák, közte egy kétoldalas, egy színes, és két kihajtható hasonmás) t. Oldalszámozáson belül gazdag fekete-fehér szövegközti és egészoldalas képekkel, hasonmásokkal illusztrált.;   Szádeczky Lajos: Kornyáti Békés Gáspár. 1520-1579. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. (III. évf. 2. köt.) Bp., 1887., Méhner Vilmos, (Franklin-ny.),1 (címkép) t.+4+103 p. + 10 (képtáblák, közte egy színes, egy kihajtható hasonmás) t. Oldalszámozáson belül gazdag fekete-fehér szövegközti és egészoldalas képekkel, hasonmásokkal illusztrált.;   Deák Farkas: Uzoni Béldi Pál. 1621-1679. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. (III. évf. 3. köt.) Bp., 1887., Méhner Vilmos, (Franklin-ny.),1 (címkép) t.+4+215 p. + 12 (képtáblák, egy színes, egy két oldalas kromolitográfia, két kihajtható hasonmás) t. Oldalszámozáson belül gazdag fekete-fehér szövegközti és egészoldalas képekkel, hasonmásokkal illusztrált.;   Ipolyi Arnold: Bedegi Nyáry Krisztina. 1604-641. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. (III. évf. 4. köt.) Bp., 1887., Méhner Vilmos, (Franklin-ny.),1 (címkép) t. + 4 + 132 p., + 8 (képtáblák, közte 3 kihajtható hasonmás) t. Oldalszámozáson belül gazdag fekete-fehér szövegközti és egészoldalas képekkel, hasonmásokkal illusztrált.  Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kissé kopott borítóval és gerinccel, egy-két kissé foltos lappal.
15082.

24 000 HUF
64,86
70,59
Magyar Történeti Életrajzok, V. évf. 1-3. köt., egybekötve:   Fraknói Vilmos: Erdődi Bakócz Tamás élete. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. (V. évf. 1. köt.) Bp., 1889, Méhner Vilmos, (Franklin-ny.), 1 t.+220 p.+12 (képtáblák) t.+5 (hasonmás) t. Oldalszámozáson belül gazdag fekete-fehér szövegközti és egészoldalas képekkel, hasonmásokkal illusztrált.;   Angyal Dávid: Késmárki Thököly Imre. 1657-1705. II. rész. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. (V. évf. 2. köt.) Bp., 1889, Méhner Vilmos, (Franklin-ny.), 2 t. 4+292 p.+15 t. Oldalszámozáson belül gazdag fekete-fehér szövegközti és egészoldalas képekkel, hasonmásokkal illusztrált.;   Majláth Béla: Maylád István. 1502-1550. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. (V. évf. 3. köt.) Bp., 1889, Méhner Vilmos, (Franklin-ny.), 4+120 p.+5 t. Oldalszámozáson belül gazdag fekete-fehér szövegközti és egészoldalas képekkel, hasonmásokkal illusztrált.  Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, a gerincen sérülésnyomokkal.
15083.

24 000 HUF
64,86
70,59
dr. literáti Vágó Pál, dr. Toll Péter: Munkaállam. Bp., é.n. Hungarista Könyv- és Lapkiadó R.t. Javított, újrakötött papírkötésben 146p.
15084.

24 000 HUF
64,86
70,59
10
Horváth Jenő: Felelősség a világháborúért és a békeszerződésért; A trianoni békeszerződés megalkotása és a revízió útja. A magyar kérdés a XX. században I-II. köt. Bp., 1939, Magyar Tudományos Akadémia (Sylvester-ny.), (4)+568 p., IV+453 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült, az egyik kötet foltos borítóval, helyenként kissé sérült lapszélekkel, a címlapokon és a tartalomjegyzékeken kívül felvágatlan lapokkal.
15085.

20 000 HUF
54,05
58,82
Erdély öröksége. Erdélyi emlékírók Erdélyről. I-X. köt. Cs. Szabó László közreműködésével szerk. Makkai László. Ravasz László bevezetésével.   I. köt.: Tündérország. 1541-1571. Oláh Miklós, Verancsics Antal, Heltai Gáspár, Mindszenti Gábor, Forgách Ferenc, Borsos Sebestyén, Bánfi Gergely és Szántó István írásaiból. Kardos Tibor bevezetésével. Bp., [1941.],Franklin, XXXIV+164+1 p.  II. köt.: Sárkányfogak. 1572-1602. Kovácsi Farkas, Bethlen Farkas, Gyulai Pál, Somogyi Ambrus, egy ismeretlen jezsuita, Baranyai Decsi János, Szamosközy István és Enyedi Pál írásaiból. Cs. Szabó László bevezetésével. Bp., [1941.],Franklin, XLVI+222 p.  III. köt.: Tűzpróba. 1603-1613. Nagy Szabó Ferenc, Gyulafi Lestár, Krauss György, Sepsi Laczkó Máté, Bocskai István, Mikó Ferenc, Biró Sámuel, egy ismeretlen szász polgár és Borsos Tamás írásaiból. Bíró Vencel bevezetésével. Bp., [1941.],Franklin, XIX+194 p.  IV. köt.: A fejedelem. 1613-1629. Keserüi Dajka János, Bojti Veres Gáspár, Redmeczi T. János, Zöldalagi Mihály, Kemény János és Bethlen Gábor írásaiból. Makkai László bevezetésével. Bp., [1941.],Franklin, XVIII+143 p.  V. köt.: Apa és fiú. 1630-1661. Szalárdi János, Enyedi István, Petrityvity-Horváth Kozma, Bethlen János, Medgyesi Pál és Apáczai Csere János írásaiból. Asztalos Miklós bevezetésével. Bp., [1942.],Franklin, XXII+276 p.  VI. köt.: Haldokló Erdély. 1662-1703. Cserei Mihály, Rozsnyai Dávid, Bethlen Miklós, Kornis Gáspár, Inczédi Pál és Misztótfalusi Kis Miklós írásaiból. Makkai Sándor bevezetésével. Bp., [1942.],Franklin, XVIII+250 p.  VII. köt.: Erdély változása. 1703-1750. Apor Péter, II. Rákóczi Ferenc, Mikes Kelemen, Szakál Ferenc, Dániel István, Dienes József és Bethlen Kata írásaiból. Tolnai Gábor bevezetésével. Bp., [1942.],Franklin, XX+291+1 p.  VIII. köt.: A másik magyar haza. 1750-1790. Bod Péter, Rettegi György, ifj. Halmágyi István, Conrad Mihály, Naláczi József, Kis András, Domokos Ferenc, Bajesdi Vitán Sándor és Götffy Borbála írásaiból. Jancsó Elemér bevezetésével. Bp., [1942.],Franklin, XIX+191+1 p.  IX. köt.: Erdélyi arcok. 1791-1867. Ujfalvy Sándor, Jósika Miklós, Bölöni Farkas Sándor, Bolyai Farkas, Wesselényi Miklós és Barabás Miklós írásaiból. Tavasz Sándor bevezetésével. Bp., [1942.],Franklin, XXXI+242 p.  X. köt.: Két ország ölelkezése. 1791-1867. Bethlen Lajos, Kazinczy Ferenc, Déryné Széppataki Róza, Kemény Zsigmond, Jakab Elek, Bisztray Károly, Gyulai Pál, Deák Farkas és Mikó Imre írásaiból. Bisztray Gyula bevezetésével. Bp., [1942.], Franklin, XLII+281 p.  Bp. [1941-1942], Franklin. A tíz kötet egységes kiadói aranyozott, festett pergamenpapír-kötésben, az elülső táblákon Erdély arany-kék színű címerével, kissé foltos borítókkal, néhol kissé foltos lapokkal, egy-két gerincen kis sérüléssel, a 3. kötet gerincén sérülésnyommal.
15086.

20 000 HUF
54,05
58,82
Benkő József: Transsilvania specialis I-II. köt. Erdély földja és népe. Ford., bevezető tanulmánnyal és jegyzetekkel közzéteszi: Szabó György. Bukarest-Kolozsvár,1999., Kriterion. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban. Ritka! Első magyar nyelvű kiadás!
15087.

20 000 HUF
54,05
58,82
Germanus Gyula: A föld és faj hatása a történelemben. A szerző, Germanus Gyula (1884-1979) orientalista által vitéz Héjjas Iván (1890-1950) katonatiszt, a Rongyos Gárda egyik parancsnokának részére DEDIKÁLT, dátumozott (Bpest, 1921. feb. 20.) példány. Bp., 1920. Franklin. 157+3 p. Első kiadás. Korabeli átkötött félvászon-kötés.
15088.

16 000 HUF
43,24
47,06
20
15089.

20 000 HUF
54,05
58,82
Honéczy Aladár: Árpád sírjának kutatása. Budapest, 1912. Németh József. 1 t. címkép + 71 p. + + 9 tábla (fekete-fehér képek) + 1 kihajtható térkép és 2 melléklet. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel.
15090.

12 000 HUF
32,43
35,29
(Szilágyi Sándor) Karádfi és (Ráth György) Ráthkay: Kossuth parlamenti élete (I-II.)  Pest, 1850. Heckenast G. 100 p. , VI. [2] 196 p. Első kiadás! Korabeli félvászon kötésben
15091.

10 000 HUF
27,03
29,41

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF