Books: Gastronomy and Gardening

Number of items: 9

La Viticulture de la Hongrie. (Magyarország szőlőtermesztése.) Écrit a loccasion de LExposition Nationale des vins arrangée Tátra-Lomnicz du 19-23 aout 1905. Par Eugene Drucker directeur de la Société. LIntroductuon redigé par Etienne Molnár membre du Directoire. Bp., 1905., Pátria, 2+87 p.+VI (Liste de Vins Exposés/a kiállított borok listája, kihajtható táblák) t. Francia nyelven. Gazdag szövegközti fekete-fehér képanyaggal illusztrált, valamint egy egészoldalas balaton térképpel. Benne a magyar borvidékek leírásaival, valamint a leírás végén az ismertebb borászok neveivel. A könyv végén a kihajtható táblákon a kiállított borok jegyzékével. A borító illusztrációja Barta E(rnő) (1878-1956) festő,grafikus munkája. Kiadói szecessziós illusztrált papírkötés, kissé kopott, szakadt borítóval, a gerinc sérült, hiányos, pár lap foltos, pár lapon ceruzás bejelöléssel. Ritka!
15225.

La Viticulture de la Hongrie. (Magyarország szőlőtermesztése.) Écrit a l'occasion de L'Exposition Nationale des vins arrangée Tátra-Lomnicz du 19-23 aout 1905. Par Eugene Drucker directeur de la Société. L'Introductuon redigé par Etienne Molnár membre du Directoire. Bp., 1905., "Pátria", 2+87 p.+VI (Liste de Vins Exposés/a kiállított borok listája, kihajtható táblák) t. Francia nyelven. Gazdag szövegközti fekete-fehér képanyaggal illusztrált, valamint egy egészoldalas balaton térképpel. Benne a magyar borvidékek leírásaival, valamint a leírás végén az ismertebb borászok neveivel. A könyv végén a kihajtható táblákon a kiállított borok jegyzékével. A borító illusztrációja Barta E(rnő) (1878-1956) festő,grafikus munkája. Kiadói szecessziós illusztrált papírkötés, kissé kopott, szakadt borítóval, a gerinc sérült, hiányos, pár lap foltos, pár lapon ceruzás bejelöléssel. Ritka!

40 000 HUF
108,11
117,65
Jacob Boltons Geschichte der merkwürdigsten Pilze mit 44 illuminirten Kupfern. Erter Theil Dr. Carl Ludwig Wildenow: Aus den Englischen mit Anmerckungen von: - -. Historia Fungorum circa Halifax sponte nascentium. Tomi IV. Berlin, 1795., In der Buchhandlung des Geh. Commercien Raths Pauly, 1+1 (kézzel színezett rézmetszetű díszcímlapok) t.+III-XII+3-68 p.+44 (kézzel színezett rézmetszetű táblák) t. Német nyelven. Nagyon gazdag kézzel színezett rézmetszetű táblákkal illusztrált, rajtuk különféle gombákkal. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, a gerincen zöld címkékkel, az előzéklapokon vízjelekkel, a borítón és a gerincen kis kopásnyomokkal, de alapvetően jó állapotban.
15226.

20 000 HUF
54,05
58,82
22
Kalo Péter: A méhtartásnak külömbféle tartományokra, környékekre, és esztendőkre alkalmaztatott igen könnyű, hasznos, és gyönyörűséges módgya, mellyet hazájának hasznára öszveszedett, s megpróbált, és maga tulajdon hosszas tapasztalásai utánn kiadott - - az orvosi tudományok doktora. Eger, 1816, Érseki Fő Oskolák betűivel, 4+XII+18+470+475-476 p.+3 t. Modern egészbőr-kötés, az összes lapot igényesen restaurálták, mert a lapok egy része sérült volt,, a címlap és a 471/472.,473/474. lapok hiányoznak.  Kalo Péter írt elsőként magyarul könyvet a méhészetről, amely 1816-ban jelent meg. A mezőkövesdi Kalo családnak 2011-ben táblát avattak a Mezőkövesden. Így is emlékezve Kalo Péterről.
15227.

Kalo Péter: A' méhtartásnak külömbféle tartományokra, környékekre, és esztendőkre alkalmaztatott igen könnyű, hasznos, és gyönyörűséges módgya, mellyet hazájának hasznára öszveszedett, 's megpróbált, és maga tulajdon hosszas tapasztalásai utánn kiadott - - az orvosi tudományok' doktora. Eger, 1816, Érseki Fő Oskolák' betűivel, 4+XII+18+470+475-476 p.+3 t. Modern egészbőr-kötés, az összes lapot igényesen restaurálták, mert a lapok egy része sérült volt,, a címlap és a 471/472.,473/474. lapok hiányoznak. Kalo Péter írt elsőként magyarul könyvet a méhészetről, amely 1816-ban jelent meg. A mezőkövesdi Kalo családnak 2011-ben táblát avattak a Mezőkövesden. Így is emlékezve Kalo Péterről.

12 000 HUF
32,43
35,29
10
Magyarország Földmívelése 1896. Kiadja: A Földmívelésügyi M. Kir. Minister. Bp., 1896., Hornyánszky Viktor, XX+892+1 p. Többek között Inkey Béla, Szinyei-Merse József, Tormay Béla, Landgraf János, Cserháti Sándor, Szilassy József, Lónyay Ferencz, Döhrmann Henrik és Egerváry Gyula írásaival egyebek mellett a sertés-, selyem- és méhtenyésztés, a halászat, vadászat, lótenyésztés, szőlőművelés és borászat témaköreiben. Kiadói egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, márványozott lapélekkel, a gerincen folttal, a borítón kis kopásnyomokkal, a gerincen régi címkenyomokkal, régi intézményi bélyegzőkkel.
15228.

12 000 HUF
32,43
35,29
Kopper Adolf: Pálinkafőzés takarmány- és konzervgyártás. Írta: - -. Bp., 1918., Pátria-ny., XV+443 p. + 2 (kihajtható táblák) t. Átkötött félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé laza kötéssel, hiányzó szennylapokkal.
15229.

Kopper Adolf: Pálinkafőzés takarmány- és konzervgyártás. Írta: - -. Bp., 1918., "Pátria"-ny., XV+443 p. + 2 (kihajtható táblák) t. Átkötött félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé laza kötéssel, hiányzó szennylapokkal.

12 000 HUF
32,43
35,29
Zilahy Ágnes: Valódi magyar szakácskönyv. Bp., 1916, Singer és Wolfner, 296 p. Kiadói illusztrált félvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, helyenként foxing foltos lapokkal, alsó címlap sarkán kis hiánnyal.
15230.

6 000 HUF
10
Zilahy Ágnes: Erdélyi konyha. - - valódi magyar szakácskönyv. Bp., 1926, Singer és Wolfner, 254 p. Nyolcadik javított s a befőttekről szóló résszel megbővített kiadás. Kiadói félvászon-kötésben, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
15231.

8 000 HUF
Mit főzzek holnap, ebédre, vacsorára? Megmondja a Prometheus szakácskönyv. Szerk. és kiadja: - -. Bp.,én., Edinger Arthur és Tsa, 32 p. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, 1940-es ajándékozási sorokkal a címlapon.
15232.

Mit főzzek holnap, ebédre, vacsorára? Megmondja a "Prometheus" szakácskönyv. Szerk. és kiadja: - -. Bp.,én., Edinger Arthur és Tsa, 32 p. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, 1940-es ajándékozási sorokkal a címlapon.

4 400 HUF
11,89
12,94
Gruber Lajos: A rabélelmezés. A Magyar Jogászegylet börtönügyi bizottságának 1888. évi junius hó 1-én tartott ülésében előadta, bővítette és függelékkel ellátta. Különlenyomat az Ügyvédek Lapjából. Bp., 1901., Pfeifer Nándor, (Bp., Márkus Samu-ny.), 86 p. Benne receptekkel, adagokkal, étlapokkal is. Részletes, izgalmas olvasmány. Kiadói papírkötés, az elülső borító sarkán apró, és a hátsó borítón, és a gerincen hiánnyal. Ritka!
15233.

Gruber Lajos: A rabélelmezés. A Magyar Jogászegylet börtönügyi bizottságának 1888. évi junius hó 1-én tartott ülésében előadta, bővítette és függelékkel ellátta. Különlenyomat az "Ügyvédek Lapjából." Bp., 1901., Pfeifer Nándor, (Bp., Márkus Samu-ny.), 86 p. Benne receptekkel, adagokkal, étlapokkal is. Részletes, izgalmas olvasmány. Kiadói papírkötés, az elülső borító sarkán apró, és a hátsó borítón, és a gerincen hiánnyal. Ritka!

2 400 HUF
25

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF