Historical documents, manuscripts

Number of items: 70

1870 Bécs, kilátás az Albrecht főherceg palota 3. emeletéről a várra, hátoldalon feliratozott akvarell kép, 14,5×17,5 cm
11307.

16 000 HUF
43,24
47,06
1872 Országgyűlési meghívó. Ferenc József (1830-1916) király és Lónyay Menyhért (1822-1884) miniszterelnök által saját kezűleg aláírt meghívó az 1872. évi Országgyűlésre herceg Szász Coburg Koháry Lipót részére. A hajtásoknál szakadással, papírfelzetes viaszpecséttel. / Invitation for the National Assembly with autograph signatures of the Emperor Franz Joseph and Prime MInister Menyhert Lónyay
11308.

50 000 HUF
135,14
147,06
13
1881. Munkácsy Mihály (1844-1900) Krisztus Pilátus előtt c. képének első bemutatása alkalmából, az ő tiszteletére, Párizsban tartott dísz ebéd menükártyája, a az első oldalon Munkácsy albumin fotójával és autográf soraival A mdm Michelle - - - - si jose (ford: ha merem)  A bankettet június 21-én tartották. A kép csak a következő évben érkezett meg Magyarországra hiszen Fraciaország után Bécsben is kiállították, Magyarországon is óriási várakozás és felfokozott izgalom kísérte. A Műcsarnoknál, ahol kiállították, lovasrendőröknek kellett fenntartani a rendet és még így yis előfordult, hogy a tömeg áttörte a korlátot. Már ekkor gyűjtés indult, hogy az állam vásárolja meg az alkotást, de ez akkor nem sikerült, a megrendelő New Yorkba szállította. A magyar állam végül csak 2015-ben vásárolta meg a művet. Munkácsy Mihály, részben ennek az alkotásnak köszönhetően 1882-ben nemességet kapott Ferenc Józseftől. 4 oldal, restaurált, szép állapotban.
11309.

1881. Munkácsy Mihály (1844-1900) Krisztus Pilátus előtt c. képének első bemutatása alkalmából, az ő tiszteletére, Párizsban tartott dísz ebéd menükártyája, a az első oldalon Munkácsy albumin fotójával és autográf soraival "A mdm Michelle - - - - si j'ose" (ford: ha merem) A bankettet június 21-én tartották. A kép csak a következő évben érkezett meg Magyarországra hiszen Fraciaország után Bécsben is kiállították, Magyarországon is óriási várakozás és felfokozott izgalom kísérte. A Műcsarnoknál, ahol kiállították, lovasrendőröknek kellett fenntartani a rendet és még így yis előfordult, hogy a tömeg áttörte a korlátot. Már ekkor gyűjtés indult, hogy az állam vásárolja meg az alkotást, de ez akkor nem sikerült, a megrendelő New Yorkba szállította. A magyar állam végül csak 2015-ben vásárolta meg a művet. Munkácsy Mihály, részben ennek az alkotásnak köszönhetően 1882-ben nemességet kapott Ferenc Józseftől. 4 oldal, restaurált, szép állapotban.

200 000 HUF
540,54
588,24
1886 Szél György (1834-1891) bárándi lelkész autográf levele fiának, Szél Kálmán nagyszalontai esperesnek, lánya, Szél Piroska (1865-1886) halálára részvétnyilvánító soraival.  Szél Kálmán (1838-1928) református esperes, Arany János veje, 1863-ban házasságra lépett Arany Juliannával, Arany János költő leányával, aki 1865-ban meghalt. Ebből a házasságból született leánya, Szél Piroska, a költő unokája. Szél Kálmán kezdeményezte a nagyszalontai Arany János Emlékmúzeum alapítását. Egy beírt oldal, hozzá sérült borítékkal.
11310.

30 000 HUF
81,08
88,24
1888 Szegfi Mór Mihály (1825-1896) az 1848-as márciusi ifjak egyike, író, újságíró, zsidó szépíró autográf kondoleáló levele ügyvédjének. Egy beírt oldal
11311.

10 000 HUF
27,03
29,41
11
1889 marosnémeti és nádaskai ifj. báró Edelsheim-Gyulai Lipótné Odescalchi Irma hercegnő (1863-1924) saját kézzel írt munkáltatói igazolása, bizonyítványa, saját kezű aláírásával, fejléces papíron, viaszpecséttel, 15 kr. okmánybélyeggel. hajtásnyomokkal, javítással, 20x13 cm
11312.

5 000 HUF
cca 1890 Nagyküküllői Székely Vasút, Héjjasfalva-Székelyudvarhely vasútvonal, Székelyudvarhely mozdonyszín vizállomási berendezés és kovácsműhely, tervrajzok, kézzel rajzolt (tus, akvarell), pauszpapír, kissé sérült, kartonra kasírozva, négyfelé hajtva, 84x34 cm
11313.

15 000 HUF
40,54
44,12
1890 Jules Lefebvre (1836-1911) francia festőművész saját kézzel írt levele, saját kézzel írt aláírásával, francia nyelven.
11314.

6 000 HUF
11315.

15 000 HUF
40,54
44,12
1894 Émile Ollivier (1825-1913) francia miniszterelnök, Liszt Ferenc vejének autográf levele / Autoraph letter of Émile Olivier (1825-1913) prime minister of France and son in law of Franz Liszt on two pages
11316.

15 000 HUF
40,54
44,12
1894 Kossuth Lajos (1802-1894) arcképével díszített gyászjelvény, sérült, d: 5,5 cm + cca 1930-1940 Régi nemzetiszínű kokárda, középen nemzetiszín jelvénnyel, 28x9 cm
11317.

40 000 HUF
108,11
117,65
1895 ifj Tisza Kálmán (1867-1947), a miniszterelnök fiának saját kézzel írt levele Szél Kálmán nagyszalontai esperesnek melyben fia, ifj Tisza István (1886-1918) iskolai vizsgájához kér segítséget. Három beít oldal, borítékkal.
11318.

20 000 HUF
54,05
58,82
9

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF