Freemasonry

Number of items: 4

XX. sz. eleje: Szabadkőműves kötény . kézelő és két fém csat. Selyem, bőr Jelzett fém csatokkal (Spencer, London) / Freemason apron, wristband and two metal buckets. Signed Spencer, London. Silk. leather 40x36 cm
11905.

30 000 HUF
82,64
89,55
Palatinus József: A szabadkőművesség bűnei. A magyarországi szabadkőművesek mozgalma és külföldi kapcsolatai 1920-tól 1937-ig. III. kiadás - I. köt. Bp., 1938, Lőcsey. + II. kiadás-II. köt. A magyarországi szabadkőműves páholyok tagjainak névsora 1868-tól 1920-ig. Bp., 1939, Budai-Bernwallner József könyvnyomdája. + III. kötet-I. kiadás A hazai és külföldi páholyokban illegálisan működő magyarországi szabadkőművesek névsora 1920-tól 1938-ig. Bp., 1939, Budai-Bernwallner József könyvnyomdája. Vászonkötésben, mindhárom kötet egybekötve, kopott borítóval, I. kötet címlapja kissé foltos, első néhány kevés lap fűzése laza, II. kötet címlapja és 397. olfala kissé sérült, lapok belsején régi fűzött kötés nyomaival (apró lyukakkal) az úk kötés mellett.
11907.

30 000 HUF
82,64
89,55
11908.

20 000 HUF
55,10
59,70
Hollós László: A szabadkőművesség története. Különös tekintettel a magyar szabadkőművesség fejlődésére. Bp., 1873, a szerző kiadása (Wilckens Gy. ny.), 105+(2) p. Könyvkötői félvászon-kötés (Nemzeti Sajtóvállalat Könyv- és Papírkereskedése, Szeged kötése), a címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel, a tartalomjegyzéknél ceruzás jegyzetekkel.
11909.

8 000 HUF
22,04
23,88

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2022 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.