Tétel

Catalogue number:

11054.
38. Closed major auction
Art, antiquities

100 000 HUF
259,74 EUR, 285,71 USD

Description:

Orosz ikon: Szent Máté evangélista. XX. század első fele. Tojástempera, fa. Korának megfelelő sérülésekkel, kopásokkal. 44x37cm A Monastery ikonok szent ikonjai képekkel elevenítik meg a szent történetét. Ez alól a mi Szent Máté-ikonunk sem kivétel. Amikor Máté, a vámos meglátta, hogy a vámszedőnél ül és adót szed az emberektől, Jézus felszólította: "Kövess engem!" Máté pedig mindent otthagyott és követte őt. A vámosokat a zsidók gyűlölték, mint hazájuk ellenségeit és a rómaiak barátait. Ezért Szent Máté nagy lakomát rendezett, amelyre meghívta Jézust és a többi tanítványt, akik buzgón hallgatták Krisztust. A mennybemenetel után Szent Máté néhány évig Júdeában maradt, ahol megírta evangéliumát, és tanította honfitársait arra, hogy Jézus a próféták által megjövendölt igazi Messiás. Miután sok vidéken hirdette a hitet, vértanúhalált halt.

Share:

Facebook Twitter

Photo of the item taken by : nagy_andrás

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2022 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.