Tétel

Catalogue number:

11056.
38. Closed major auction
Art, antiquities

95 000 HUF

Description:

Fajka János (1935): "Pár vörösben", tűzzománc, hibátlan állapotban, igényes keretben 39×26 cm. Jelzett. 1935-ben született Nagykőrösön. Mesterei id. Rácz József, Dudás Jenő, Schubert Ernő és Rákosi Zoltán. Az Iparművészeti Főiskolát 1962-ben végezte el. Tűzzománccal 1970 óta foglal­kozik. Munkáival szerepelt nemzetközi kiállításokon:Moszkva, Varsó,Nemzetközi Zománc Biennálé, Limoges stb. "Mivel az alkotás folyamatában a teremtő szellemé a prioritás, előbb azt vizsgáljuk, bőgj' a tartalmi-világnézeti princípium miként van jelen Fajka János művészetében. Nos, eddig megtett útja kétségbevonhatatlanná teszi a figurális ábrázolás iránti elkötelezettségét, hi­tét. Emberközpontú témáinak férfi-és nőalakjaihoz gyakran társít állatokat, pontosabban lovakat is. Ezek mitikus jelentései ősi erők atavisztikus felhangjaiban gyökereznek. Képei­nek szereplői találóan általánosított embertípusok, a rájuk jellemző tulajdonságokkal." Ecsery Elemér

Share:

Facebook Twitter

Photo of the item taken by : pelikán_kristóf

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2022 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.