Tétel

Catalogue number:

11068.
38. Closed major auction
Art, antiquities

30 000 HUF

Description:

Ezüst (Ag) nyelű sétapálca. Feketére pácolt pálca. Fogóján szecessziós ornamentikával, XX. század eleje, Korának megfelelő állapotban. Jelzett. H: 89 cm A botokat és sétabotokat sokkal inkább társadalmi jelzőként használták, mintsem a mobilitást segítő eszközként. A műalkotásokhoz hasonlóan tekintettek rájuk, és gyakran díszes díszítésekkel látták el őket. A korszak számos sétabotja ma is megtalálható a világ leghíresebb gyűjteményeiben, köztük olyan jól ismert neveknél, mint a Tiffany és a Faberge. A 17. és a 19. század között még a kisebb tervezők is népszerűségre tettek szert, ha a "megfelelő" emberek használták a sétabotjaikat. Akárcsak ma. A tengeren túl az amerikai elnökök gyakran kaptak ajándékba egyedi sétabotokat és botokat, amelyeket inkább használtak, minthogy gyűjtői darabként tárolták volna. Bár eredetileg a nők kezdték el használni a sétabotjukat parfümjeik praktikus tartójaként, a férfiak sem maradtak le sokkal lemaradva. A régens kori Angliában a férfiak sokkal nagyobb mértékben használták a sétapálcájukat - a parfümökön messze túlmutatóan! Fegyvereket, kábítószereket és alkoholt rejtettek a bot hosszában, amelyhez könnyen hozzáférhettek, ha egyszerűen lecsavarták vagy felcsapták a tetejét. Voltak olyan sétabotok is, amelyek muskétaként funkcionáltak, vagy mérgezett nyilakat és horgászbotokat tartalmaztak.

Share: