Art, antiquities

Number of items: 31

Watermann jelzett, ezüst szecesszós virág díszítéssel, jelzett 14 arany heggyel. / Waterman silver coated fountain pen with 14 C gold pin.
11074.

20 000 HUF
51,95
57,14
1927 Táncrend. 4 oldalas Márton Lajos tervezte grafikával, egymást átfedő képekkel, szív alakú papír borítóval + bőr borítású, domborműves puder párnával. Készítette Tull Victor udvari szállító. Minimális sérüléssel.
11076.

8 000 HUF
20,78
22,86
XIX. század vége: Berlini kulcs. Más néven Schließzwangschlüssel. Korának megfelelő állapotban. h:14cm. Arra tervezték, hogy az embereket arra kényszerítsék, hogy bezárják és bezárják az ajtót, általában a főbejárati ajtót vagy a közös udvarra vagy bérházba vezető kaput. A kulcs már a 19. században megoldást jelentett az ilyen tömbházak (Mietskaserne) közös ajtóin keresztül történő bejutás problémájára. A berlini kulcsot Johannes Schweiger berlini lakatos találta fel, és az Albert Kerfin & Co. cég 1912-től tömegesen gyártotta. 1912-től az újabb zártechnológiák megjelenésével ez a fajta zár és kulcs egyre kevésbé elterjedt.
11077.

6 000 HUF
15,58
17,14
30
cca 1910 Szürke selyem tábori sapka. Feltehetően a rózsa szerint Ferenc József nevelőintézeté, kék béléssel. Sérült
11078.

5 000 HUF
12,99
14,29
cca 1930 Rózsadombi Tenisz Club gumibélyegzője Bienenstock Lipót kis réztáblával jelzett terméke. d: 4 cm
11079.

4 000 HUF
10,39
11,43
Kínai márvány kép. Kézzel festett, XIX. sz. ragasztott 31x31 cm / Chinese marble picture. Hand painted, cracked. 31x31 cm
11080.

3 000 HUF
7,79
8,57
33
Antik vadásztőr. Réz keresztvas, hüvely, figurális díszítéssel, csont markolattal. 36 cm / Antique hunter dagger. Copper, bone.
11081.

50 000 HUF
129,87
142,86

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2022 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.