Art, antiquities

Number of items: 31

11062.

48 000 HUF
129,73
141,18
19. századi orosz ikon: Ünnepi ikon. Tojástempera, fa. Sérült. 35,5x31cm
11063.

40 000 HUF
108,11
117,65
10
19. századi orosz ikon: Szent Márton. Tojástempera, fa. Sérült. 22x18cm
11064.

40 000 HUF
108,11
117,65
Japán váza. Öntött, patinázott bronz. Felületén relief japán daru madarak. Japán, Meiji-kor, 1900 körül. Jelzett. m: 20 cm, d: 20 cm
11065.

36 000 HUF
97,30
105,88
Horthy Miklós kormányzó mellképe kitüntetésekkel. Ceruza, papír, László jelzéssel. Dekoratív, üvegezett fakeretben, 29×21,5 cm
11066.

34 000 HUF
91,89
100,00
Horthy Miklósné Purgly MAgdolna mellképe. Ceruza, papír, László jelzéssel. Kissé foltos. Dekoratív, üvegezett fakeretben, 29×21,5 cm
11067.

34 000 HUF
91,89
100,00
Ezüst (Ag) nyelű sétapálca. Feketére pácolt pálca. Fogóján szecessziós ornamentikával, XX. század eleje, Korának megfelelő állapotban. Jelzett. H: 89 cm A botokat és sétabotokat sokkal inkább társadalmi jelzőként használták, mintsem a mobilitást segítő eszközként. A műalkotásokhoz hasonlóan tekintettek rájuk, és gyakran díszes díszítésekkel látták el őket. A korszak számos sétabotja ma is megtalálható a világ leghíresebb gyűjteményeiben, köztük olyan jól ismert neveknél, mint a Tiffany és a Faberge. A 17. és a 19. század között még a kisebb tervezők is népszerűségre tettek szert, ha a megfelelő emberek használták a sétabotjaikat. Akárcsak ma. A tengeren túl az amerikai elnökök gyakran kaptak ajándékba egyedi sétabotokat és botokat, amelyeket inkább használtak, minthogy gyűjtői darabként tárolták volna.  Bár eredetileg a nők kezdték el használni a sétabotjukat parfümjeik praktikus tartójaként, a férfiak sem maradtak le sokkal lemaradva. A régens kori Angliában a férfiak sokkal nagyobb mértékben használták a sétapálcájukat - a parfümökön messze túlmutatóan! Fegyvereket, kábítószereket és alkoholt rejtettek a bot hosszában, amelyhez könnyen hozzáférhettek, ha egyszerűen lecsavarták vagy felcsapták a tetejét. Voltak olyan sétabotok is, amelyek muskétaként funkcionáltak, vagy mérgezett nyilakat és horgászbotokat tartalmaztak.
11068.

Ezüst (Ag) nyelű sétapálca. Feketére pácolt pálca. Fogóján szecessziós ornamentikával, XX. század eleje, Korának megfelelő állapotban. Jelzett. H: 89 cm A botokat és sétabotokat sokkal inkább társadalmi jelzőként használták, mintsem a mobilitást segítő eszközként. A műalkotásokhoz hasonlóan tekintettek rájuk, és gyakran díszes díszítésekkel látták el őket. A korszak számos sétabotja ma is megtalálható a világ leghíresebb gyűjteményeiben, köztük olyan jól ismert neveknél, mint a Tiffany és a Faberge. A 17. és a 19. század között még a kisebb tervezők is népszerűségre tettek szert, ha a "megfelelő" emberek használták a sétabotjaikat. Akárcsak ma. A tengeren túl az amerikai elnökök gyakran kaptak ajándékba egyedi sétabotokat és botokat, amelyeket inkább használtak, minthogy gyűjtői darabként tárolták volna. Bár eredetileg a nők kezdték el használni a sétabotjukat parfümjeik praktikus tartójaként, a férfiak sem maradtak le sokkal lemaradva. A régens kori Angliában a férfiak sokkal nagyobb mértékben használták a sétapálcájukat - a parfümökön messze túlmutatóan! Fegyvereket, kábítószereket és alkoholt rejtettek a bot hosszában, amelyhez könnyen hozzáférhettek, ha egyszerűen lecsavarták vagy felcsapták a tetejét. Voltak olyan sétabotok is, amelyek muskétaként funkcionáltak, vagy mérgezett nyilakat és horgászbotokat tartalmaztak.

30 000 HUF
81,08
88,24
Gésa, faragott csont figura, fa talapzaton, m: 17 cm
11069.

30 000 HUF
81,08
88,24
Thangka (jelentése festett tekercs), XX. század első fele, gouache, nemezelt selyem, feltehetően Kinában készült. Sérülésekkel, kopásokkal, gyűrődésekkel, feltekert állapotban, 89x65cm. A festmény központi részében Meilong-ban Thousand-Armed Avalokiteshvara - Sahasrabhujasahasranetra (Ezer-fegyveres vagy karú, bódhiszattva) látható. Ő az egyik legszélesebb körben tisztelt bodhiszattva a főáramú mahájána buddhizmusban. Csenrezig (tibeti), Kuan-Yin / Guanyin (kínai), Lokeshvara (szanszkrit) és Kannon (japán) néven is ismert. A buddhista irodalomban Avalokiteshvara összesen 33 különböző megnyilvánulását írják le, beleértve a női megnyilvánulásokat is, mindegyiket a különböző lények elméjének megfelelően. Szanszkrit nyelven Avalokiteshvara-t Padmapani (A lótusz tartója) vagy Lokeshvara (A világ ura) néven is említik. Tibeti nyelven Avalokiteshvara Jainraisig/Chenrezig néven ismert, és azt mondják, hogy a Dalai Lámában, a Karmapában és más magas lámákban testesül meg. Avalokiteshvara felett az ő emanációi, a Zöld Tara (jobbra) és a Fehér Tara (balra). Lent Mahakala (balra) a Vajrayana, a kínai ezoterikus és a tibeti buddhizmusban (lásd Citipati), valamint a Chan és a Shingon hagyományokban dharmapala néven ismert védőistenségként is megjelenik, Zambala (kozépen) (Sárga Dzambala, Sárga Kubera): Sárga Zambala a bőség és a jómód istensége. Hatásai: jószerencse, erkölcsi tisztaság, hosszú élet. Főbb atribútuma a patkány. Manjushri (balta) nevének jelentése ,,nemes ragyogás.
11070.

Thangka (jelentése "festett tekercs"), XX. század első fele, gouache, nemezelt selyem, feltehetően Kinában készült. Sérülésekkel, kopásokkal, gyűrődésekkel, feltekert állapotban, 89x65cm. A festmény központi részében "Meilong-ban" Thousand-Armed Avalokiteshvara - Sahasrabhujasahasranetra (Ezer-fegyveres vagy karú, bódhiszattva) látható. Ő az egyik legszélesebb körben tisztelt bodhiszattva a főáramú mahájána buddhizmusban. Csenrezig (tibeti), Kuan-Yin / Guanyin (kínai), Lokeshvara (szanszkrit) és Kannon (japán) néven is ismert. A buddhista irodalomban Avalokiteshvara összesen 33 különböző megnyilvánulását írják le, beleértve a női megnyilvánulásokat is, mindegyiket a különböző lények elméjének megfelelően. Szanszkrit nyelven Avalokiteshvara-t Padmapani ("A lótusz tartója") vagy Lokeshvara ("A világ ura") néven is említik. Tibeti nyelven Avalokiteshvara Jainraisig/Chenrezig néven ismert, és azt mondják, hogy a Dalai Lámában, a Karmapában és más magas lámákban testesül meg. Avalokiteshvara felett az ő emanációi, a Zöld Tara (jobbra) és a Fehér Tara (balra). Lent Mahakala (balra) a Vajrayana, a kínai ezoterikus és a tibeti buddhizmusban (lásd Citipati), valamint a Chan és a Shingon hagyományokban dharmapala néven ismert védőistenségként is megjelenik, Zambala (kozépen) (Sárga Dzambala, Sárga Kubera): Sárga Zambala a bőség és a jómód istensége. Hatásai: jószerencse, erkölcsi tisztaság, hosszú élet. Főbb atribútuma a patkány. Manjushri (balta) nevének jelentése ,,nemes ragyogás".

28 000 HUF
75,68
82,35
9
11071.

28 000 HUF
75,68
82,35
11072.

26 000 HUF
70,27
76,47
cca 1920 Bocskai kabát. Megkímélt szép állapotban
11073.

24 000 HUF
64,86
70,59

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF