Statues, plaquettes

Number of items: 33

Bory Jenő (1879-1959) - Kézimunkázó lány 1910. Patinázott kerámia. Talapzaton jelezve: Bory J. 1910 Sérült és restaurált. Strobl Alajos szobrásznövendéke volt. m: 42,5 cm
11169.

50 000 HUF
135,14
147,06
Tóth Menyhért (1904 - 1980): Mukuli. Öntött, patinázott bronz. Jelzés nélkül. m: 17 cm
11170.

150 000 HUF
405,41
441,18
Zsakó István (1954- ): Piramisnő. Öntött, patinázott bronz. Üreges rész gipsszel kiöntve. Jelzett: Zsakó 1998 (II/X) m: 15 cm
11171.

150 000 HUF
405,41
441,18
Sztrákos László (1954): Lebegés, öntött, polírozott bronz, m:36,5 cm, Jelezve: Sztrákos
11172.

220 000 HUF
594,59
647,06
Sztrákos László (1954): Mózes, öntött, patinázott bronz, m:38,5 cm, Jelezve a talapzaton: Sztrákos
11173.

190 000 HUF
513,51
558,82
Beszédes János László (1874-1922): Búsuló juhász kutyájával. Öntött patinázott bronz, jelzés nélkül, lábánál illeszkedési hibák, m: 33 cm
11174.

190 000 HUF
513,51
558,82
Medgyessy Ferenc ( 1881 - 1958): A három grácia. Öntött, patinázott bronz fali plasztika. - Jelzett: Medgyessy F. 23 × 30 cm
11175.

80 000 HUF
216,22
235,29
Kutas László (Budapest, 1936 - ) Lány, széken. Patinázott bronz, jelzett, soszámozott 1/4. m: 27 cm
11176.

200 000 HUF
540,54
588,24
11178.

180 000 HUF
486,49
529,41
Deim Pál (1932-2016): Bábu. Patinázott bronz, márvány talapzaton. Jelzés nélkül. 15x9,5x28cm Deim Pál művészetében, a stilizált bábu az egyik legjellegzetesebb motívuma, amely mint egy embernek a emlékműve, mely térsíkok közé van szorítva, jelenik meg, mind a festészetében úgy a kisplasztikáin is. Foglalkoztatta a magányosság és az emberben lévő kettősség és a világban helyét kereső ember kérdése is. Barcsay Jenő és Vajda Lajos művészete egyszerre inspirálta.
11179.

160 000 HUF
432,43
470,59
Muzsnay Ákos (1945 - ): Káin és Ábel. Viaszveszejtéses öntött, patinázott bronz, márványtalpon. Jelezve márványtalp oldalán: Káin és Ábel Muzsnay 1990.  m. talapzattal: 35cm
11180.

75 000 HUF
202,70
220,59
Alexander Archipenko (1887 - 1964): Fésülködő nő. Patinázott bronz. Jelzett: 7/5 Archipenko 1915. (Utánöntés) m: 31cm
11181.

80 000 HUF
216,22
235,29

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF