Engravings

Number of items: 7

XVII. sz. első harmada-közepe Daniel Meisner (1585-1625): Errantibus Viam Monstrare, Siseck in Ungarn (Sziszek vára Magyarországon),Sziszek vára a Száva a Kupa folyók között, rézmetszet, papír, jelzés nélkül, paszpartuban, üvegezett fa keretben, a felületén kopásnyommal, 9,5x14,5 cm/   cca First fird-middle of the XVII century Daniel Meisner (1585-1625): Errantibus Viam Monstrare, Siseck in Ungarn, Sisak fortress between Sava and Kupa rivers, copper engraving, paper, without sign, in passe-partout, in wooden frame, worn, 9,5x14,5 cm
10290.

XVII. sz. első harmada-közepe Daniel Meisner (1585-1625): 'Errantibus Viam Monstrare', Siseck in Ungarn (Sziszek vára Magyarországon),Sziszek vára a Száva a Kupa folyók között, rézmetszet, papír, jelzés nélkül, paszpartuban, üvegezett fa keretben, a felületén kopásnyommal, 9,5x14,5 cm/ cca First fird-middle of the XVII century Daniel Meisner (1585-1625): 'Errantibus Viam Monstrare', Siseck in Ungarn, Sisak fortress between Sava and Kupa rivers, copper engraving, paper, without sign, in passe-partout, in wooden frame, worn, 9,5x14,5 cm

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
10 000 HUF
30,03
35,97
Minimum bid:
10 000 HUF
1826. Orsova, Bánát. Litográfia. Weg nach Alt-Orsova. Bannat.. Adolph Kunike: Zwey hundert vier und sechszig Donau-Ansichten. c. könyvéből. 35x25 cm Üvegezett keretben
10291.

Available for bidding
16 000 HUF
48,05
57,55
Minimum bid:
16 000 HUF
1847 Lánchíd fametszetű illusztrációja a The Illustrated London News 1847. nov. 20. számában, angol nyelvű rövid híradással, az első és az utolsó lap a gerincen szakadt, 321-336 p., újság: 42x29 cm, illusztráció: 17,5x23,5 cm
10292.

Available for bidding
6 000 HUF
18,02
21,58
Minimum bid:
7 000 HUF
1847 Sárvári báró Eötvös József (1798-1883) hétszemélynök, a királyi ügyek fő igazgatójának névnapjára a hivatal személyezete által készíttetett litográfia. 26x37 cm
10293.

Available for bidding
4 000 HUF
12,01
14,39
14
Minimum bid:
16 000 HUF
Goebel Károly (1824-1899) festménye után kőbe rajzolta Engerth Vilmos (1818-1884) Pesten: Huszár-tábor. A Magyarországi Műegylet tagjainak 1867-68 évekre. Színes litográfia, papír, jelzett a litográfián. Nyomtatta J. Stonfs Bécsben. Üvegezett fa keretben, 44,5×73 cm. Ritka kőnyomat, a színes változat mellett ismert egy nem színes is! Lap jobb és bal szélén apró felületi sérüléssel.
10294.

Goebel Károly (1824-1899) festménye után kőbe rajzolta Engerth Vilmos (1818-1884) Pesten: Huszár-tábor. A Magyarországi Műegylet tagjainak 1867-68 évekre. Színes litográfia, papír, jelzett a litográfián. Nyomtatta J. Stonf's Bécsben. Üvegezett fa keretben, 44,5×73 cm. Ritka kőnyomat, a színes változat mellett ismert egy nem színes is! Lap jobb és bal szélén apró felületi sérüléssel.

Available for bidding
17 000 HUF
51,05
61,15
Minimum bid:
18 000 HUF
cca 1900 Ferenc József (1830-1916) osztrák császár és magyar király, heliogravűr (fénnyomat), facsimile aláírással, kissé foltos, 25,5x20,5 cm / Portrait of Franz Joseph I, heliogravure, 25,5x20,5 cm
10295.

Available for bidding
3 000 HUF
9,01
10,79
Minimum bid:
3 200 HUF
cca 1900 Habsburg-Lotaringiai Rudolf (1858-1889) osztrák főherceg, magyar királyi herceg, heliogravűr (fénnyomat), facsimile aláírással, kissé foltos, egyik sarkán törésnyommal, 25,5x20,5 cm / Rudolf Franz Karl Joseph von Habsburg-Lothringen, heliogravure, 25,5x20,5 cm
10296.

Available for bidding
3 000 HUF
9,01
10,79
Minimum bid:
3 200 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Major auction 36.
Items 1-624 - Live online auction from on 6. November
All other items: Online only auction

Viewing: 25 October to 4 November
Item pickup and payment info from 9 November

We are closed on 8 November.

  Events

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.