Hungarian commemorative medals and plaques

Number of items: 90

Faragó Árpád (1880-1948) 1907(?). Toldi a farkasokkal egyoldalas Br plakett (65,12g/43x65mm) T:2 / Hungary 1907(?). Toldi with the wolves one-sided Br plaque, sign.: EV FT 1907 (65,12g/43x65mm) C:XF
30281.

Faragó Árpád (1880-1948) 1907(?). "Toldi a farkasokkal" egyoldalas Br plakett (65,12g/43x65mm) T:2 / Hungary 1907(?). "Toldi with the wolves" one-sided Br plaque, sign.: "EV FT 1907" (65,12g/43x65mm) C:XF

4 000 HUF
Gábor Mátyás (1891-1944) 1928. Blaha Lujza 1850-1926 egyoldalas, öntött bronz emlékérem (205mm) fatáblára csavarozva (280x280mm), 2db fotómelléklettel T:1- Hungary 1928. Lujza Blaha 1950-1976 one-sided, cast bronze commemorative medallion (205mm) screwed on wooden table (280x280mm), with 2 photos C:AU HP 2399. Prohászka László: Két Blaha Lujza-érem története. In: Az Érem 2006/2.17-19.p.
30282.

Gábor Mátyás (1891-1944) 1928. "Blaha Lujza 1850-1926" egyoldalas, öntött bronz emlékérem (205mm) fatáblára csavarozva (280x280mm), 2db fotómelléklettel T:1- Hungary 1928. "Lujza Blaha 1950-1976" one-sided, cast bronze commemorative medallion (205mm) screwed on wooden table (280x280mm), with 2 photos C:AU HP 2399. Prohászka László: Két Blaha Lujza-érem története. In: Az Érem 2006/2.17-19.p.

80 000 HUF
216,22
235,29
György Albert (1949-) 1986. Ady 1877-1919 / Ifjú szívekben élek s mindig tovább Br emlékplakett fa talpon. (145mm) T:1- / Hungary 1986. Ady 1877-1919 / Ifjú szívekben élek s mindig tovább Br commemorative plaque on wooden base (145mm) C:AU
30283.

György Albert (1949-) 1986. "Ady 1877-1919 / Ifjú szívekben élek s mindig tovább" Br emlékplakett fa talpon. (145mm) T:1- / Hungary 1986. "Ady 1877-1919 / Ifjú szívekben élek s mindig tovább" Br commemorative plaque on wooden base (145mm) C:AU

12 000 HUF
32,43
35,29
Hybl József (1888-1945) ~1912. Magyar Géprepülők Szövetsége egyoldalas Br plakett gravírozással (457g/108x164mm) T:2 patina / Hungary ~1912. Association of Hungarian Airplanes one-sided Br plaque with engrave. Sign: Hybl József (457g/108x164mm) C:XF
30284.

Hybl József (1888-1945) ~1912. "Magyar Géprepülők Szövetsége" egyoldalas Br plakett gravírozással (457g/108x164mm) T:2 patina / Hungary ~1912. "Association of Hungarian Airplanes" one-sided Br plaque with engrave. Sign: Hybl József (457g/108x164mm) C:XF

240 000 HUF
648,65
705,88
Karizs János 2019. Átjáró Br emlékérem, hátoldalán É.K.E. (Éremkedvelők Egyesülete) 2019., peremén 34/31-es sorszám (329g/97mm) T:1- / Hungary 2019. Gateway Br medallion, with É.K.E. (Association of Medal Lovers) 2019 on the back, and serial number 34/31 on the edge. Sign: János Karizs (329g/97mm) C:AU
30285.

Karizs János 2019. "Átjáró" Br emlékérem, hátoldalán "É.K.E. (Éremkedvelők Egyesülete) 2019.", peremén "34/31-es" sorszám (329g/97mm) T:1- / Hungary 2019. "Gateway" Br medallion, with "É.K.E. (Association of Medal Lovers) 2019" on the back, and serial number "34/31" on the edge. Sign: János Karizs (329g/97mm) C:AU

26 000 HUF
70,27
76,47
Keviczky Hugó (1879-1944) 1932. Dr. Kánitz Gyula egyoldalas Br plakett (253x190mm) sérült márványlapon (422x320mm). A márványlap hátulján fém akasztó felcsavarozva és kézírással halványan olvasható: Mikszáth Kálmánnak (valószínűleg Mikszáth Kálmán (1885-1950) politikusnak címezve) és Megkészítette Keviczky Hugó szobrász 1932 április 4. T:2 Hungary 1932. Gyula Kanitz, Dr. one-sided Br plaque (253x190mm) on damaged marble table (422x320mm). Sign.: Hugó Keviczky C:XF HP 3080a.
30286.

Keviczky Hugó (1879-1944) 1932. "Dr. Kánitz Gyula" egyoldalas Br plakett (253x190mm) sérült márványlapon (422x320mm). A márványlap hátulján fém akasztó felcsavarozva és kézírással halványan olvasható: "Mikszáth Kálmánnak" (valószínűleg Mikszáth Kálmán (1885-1950) politikusnak címezve) és "Megkészítette Keviczky Hugó szobrász 1932 április 4." T:2 Hungary 1932. "Gyula Kanitz, Dr." one-sided Br plaque (253x190mm) on damaged marble table (422x320mm). Sign.: Hugó Keviczky C:XF HP 3080a.

40 000 HUF
108,11
117,65
Kiss Kovács Gyula (1922-1984) DN Bem egyoldalas Sn emlékérem (152g/~83mm) T:2 / Hungary ND Joseph Bem one-sided Sn medallion. Sign: Gyula Kiss Kovács (152g/~83mm) C:XF
30287.

Kiss Kovács Gyula (1922-1984) DN "Bem" egyoldalas Sn emlékérem (152g/~83mm) T:2 / Hungary ND "Joseph Bem" one-sided Sn medallion. Sign: Gyula Kiss Kovács (152g/~83mm) C:XF

16 000 HUF
43,24
47,06
Kiss Kovács Gyula (1922-1984) DN II. Rákóczi egyoldalas Sn emlékérem (221g/~85mm) T:2 / Hungary ND Francis II Rákóczi one-sided Sn medallion. Sign: Gyula Kiss Kovács (221g/~85mm) C:XF
30288.

18 000 HUF
48,65
52,94
Képíró Zoltán (1944-1981) 1975. MÉE Keszthely - Schwarz Dávid 1850-1897 / Keszthely Város Nagyjai Sorozat III. Br emlékérem (99,13g/60mm) T:1- / Hungary 1975. MÉE (Hungarian Coin Collectors Association) Keszthely - Schwarz Dávid 1850-1897 / Great People of Keszthely City Serie III Br commemorative medallion. Sign.: Zoltán Képíró (99,13g/60mm) C:AU  Adamo KE6var
30289.

Képíró Zoltán (1944-1981) 1975. "MÉE Keszthely - Schwarz Dávid 1850-1897 / Keszthely Város Nagyjai Sorozat III." Br emlékérem (99,13g/60mm) T:1- / Hungary 1975. "MÉE (Hungarian Coin Collectors Association) Keszthely - Schwarz Dávid 1850-1897 / Great People of Keszthely City Serie III" Br commemorative medallion. Sign.: Zoltán Képíró (99,13g/60mm) C:AU Adamo KE6var

6 000 HUF
Konrad Lange (1855-1921) 1846. József főherceg nádorságának 50. évfordulója, Br emlékérem a főherceg és V. Ferdinánd mellképével, IOSEPHO PATRVO A A HVNG PALATINO IVBIL CELEB MDCCCXLVI / FERDINANDVS AVSTRIAE IMPERATOR HVNGARIAE REX (79,62g/54mm) T:2 patina / Hungary 1846. 50th anniversary of Archduke Joseph, Palatine of Hungary Br commemorative medallion. Sign: Konrad Lange (79,62g/54mm) C:XF patina
30290.

Konrad Lange (1855-1921) 1846. "József főherceg nádorságának 50. évfordulója", Br emlékérem a főherceg és V. Ferdinánd mellképével, "IOSEPHO PATRVO A A HVNG PALATINO IVBIL CELEB MDCCCXLVI / FERDINANDVS AVSTRIAE IMPERATOR HVNGARIAE REX" (79,62g/54mm) T:2 patina / Hungary 1846. "50th anniversary of Archduke Joseph, Palatine of Hungary" Br commemorative medallion. Sign: Konrad Lange (79,62g/54mm) C:XF patina

18 000 HUF
48,65
52,94
Lapis András (1942-) 1985. Nemzetközi Néptánc Fesztivál 1985 Szeged Br plakett (~750g/95x32mm) T:1- / Hungary 1985. International Folk Dance Festival 1985 Szeged Br plaque. Made by András Lapis (~750g/95x32mm) C:AU
30291.

Lapis András (1942-) 1985. "Nemzetközi Néptánc Fesztivál 1985 Szeged" Br plakett (~750g/95x32mm) T:1- / Hungary 1985. "International Folk Dance Festival 1985 Szeged" Br plaque. Made by András Lapis (~750g/95x32mm) C:AU

6 000 HUF
Lapis András (1942-) 1986. A Budavári Sikló újjáépítése / Köszönet a közreműködésért / BKV Br plakett talapzattal (~630g/91x69x58mm) T:1-,2 / Hungary 1986. Reconstruction of the Budavári Cable Car / Thank you for your contribution / BKV Br plaque with pedestal. Made by András Lapis (~630g/91x69x58mm) C:AU,XF
30292.

Lapis András (1942-) 1986. "A Budavári Sikló újjáépítése / Köszönet a közreműködésért / BKV" Br plakett talapzattal (~630g/91x69x58mm) T:1-,2 / Hungary 1986. "Reconstruction of the Budavári Cable Car / Thank you for your contribution / BKV" Br plaque with pedestal. Made by András Lapis (~630g/91x69x58mm) C:AU,XF

7 000 HUF
18,92
20,59

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF