Faleristics

Number of items: 22

1908. O.H.SZ. (Országos Hajós Szövetség) zománcozott Br jelvény (21x25mm) T:2 / Hungary 1908. O.H.SZ. (National Boaters Association) enamelled Br badge (21x25mm) C:XF
30569.

1908. "O.H.SZ. (Országos Hajós Szövetség)" zománcozott Br jelvény (21x25mm) T:2 / Hungary 1908. "O.H.SZ. (National Boaters' Association)" enamelled Br badge (21x25mm) C:XF

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
8 000 HUF
24,02
28,78
Minimum bid:
8 000 HUF
Osztrák-Magyar Monarchia ~1914. Büszkén áldoztam a Hazáért I. világháborús zománcozott Br patrióta jelvény, hátlapon német nyelvű szerzői jog jelöléssel Ges. Gesch. (35mm) T:1- / Austro-Hungarian Monarchy ~1914. Büszkén áldoztam a Hazáért World War I patriotic Br badge with german language Ges. Gesch. copyright mark (35mm) C:AU
30570.

Osztrák-Magyar Monarchia ~1914. "Büszkén áldoztam a Hazáért" I. világháborús zománcozott Br patrióta jelvény, hátlapon német nyelvű szerzői jog jelöléssel "Ges. Gesch." (35mm) T:1- / Austro-Hungarian Monarchy ~1914. "Büszkén áldoztam a Hazáért" World War I patriotic Br badge with german language "Ges. Gesch." copyright mark (35mm) C:AU

Available for bidding
70 000 HUF
210,21
251,80
Minimum bid:
70 000 HUF
Osztrák-Magyar Monarchia 1915. Erzsébet Királyné Békemedál ezüstözött fém patrióta kitűző. Elisabeta concilia nobis victoriam pacemque (40mm) T:2,2- / Austro-Hungarian Monarchy 1915. Empress Elisabeth Peace Medal silver plated metal patriotic badge. Elisabeta concilia nobis victoriam pacemque (40mm) C:XF,VF
30571.

Osztrák-Magyar Monarchia 1915. "Erzsébet Királyné Békemedál" ezüstözött fém patrióta kitűző. "Elisabeta concilia nobis victoriam pacemque" (40mm) T:2,2- / Austro-Hungarian Monarchy 1915. "Empress Elisabeth Peace Medal" silver plated metal patriotic badge. "Elisabeta concilia nobis victoriam pacemque" (40mm) C:XF,VF

Available for bidding
4 000 HUF
12,01
14,39
Minimum bid:
4 000 HUF
~1920. Rothermere - A Magyar Igazságért fém irredenta kitűző. Szign.: Klett (22mm) T:2 tű sérült / Hungary ~1920. Rothermere - A Magyar Igazságért (For the Hungarian justice) metal irredentist badge. Sign: Klett (22mm) C:XF pin damaged
30572.

~1920. "Rothermere - A Magyar Igazságért" fém irredenta kitűző. Szign.: Klett (22mm) T:2 tű sérült / Hungary ~1920. "Rothermere - A Magyar Igazságért (For the Hungarian justice)" metal irredentist badge. Sign: Klett (22mm) C:XF pin damaged

Available for bidding
6 000 HUF
18,02
21,58
Minimum bid:
6 000 HUF
~1920-1930. Vészfék - Vonatkísérők Országos Otthona zománcozott fém jelvény JEROUSCHEK HONI IPAR gyártói jelzéssel (18mm) T:1- / Hungary ~1920-1930. Vészfék - Vonatkísérők Országos Otthona (Emergency Brake - National Home for Train Escorts) enamelled metal badge with JEROUSCHEK HONI IPAR makers mark (18mm) C:AU
30573.

~1920-1930. "Vészfék - Vonatkísérők Országos Otthona" zománcozott fém jelvény "JEROUSCHEK HONI IPAR" gyártói jelzéssel (18mm) T:1- / Hungary ~1920-1930. "Vészfék - Vonatkísérők Országos Otthona (Emergency Brake - National Home for Train Escorts)" enamelled metal badge with "JEROUSCHEK HONI IPAR" makers mark (18mm) C:AU

Available for bidding
12 000 HUF
36,04
43,17
Minimum bid:
12 000 HUF
1920-1945. MOVE Czegléd a Magyar Országos Véderő Egylet zománcozott, városi címeres jelvénye (19x15mm) T:1- / Hungary 1920-1945. MOVE Czegléd enamelled Br badge of Magyar Országos Véderő Egylet with the coat of arms of Cegléd (19x15mm) C:AU
30574.

1920-1945. "MOVE Czegléd" a Magyar Országos Véderő Egylet zománcozott, városi címeres jelvénye (19x15mm) T:1- / Hungary 1920-1945. "MOVE Czegléd" enamelled Br badge of Magyar Országos Véderő Egylet with the coat of arms of Cegléd (19x15mm) C:AU

Available for bidding
20 000 HUF
60,06
71,94
Minimum bid:
20 000 HUF
1924. Magyar Amateur Mágusok Egyesülete zománcozott Br medál hátlapon MORZSÁNYI BUDAPEST ESKÜ ÚT 5. gyártói jelzéssel, 14 gravírozással, különálló kitűzővel és sérült szalaggal (24mm) T:1- / Hungary 1924. Hungarian Amateur Magicians Association enamelled Br medal with makers mark MORZSÁNYI BUDAPEST ESKÜ ÚT 5., with 14 engraving, with with separate badge and damaged ribbon (24mm) C:AU
30575.

1924. "Magyar Amateur Mágusok Egyesülete" zománcozott Br medál hátlapon "MORZSÁNYI BUDAPEST ESKÜ ÚT 5." gyártói jelzéssel, "14" gravírozással, különálló kitűzővel és sérült szalaggal (24mm) T:1- / Hungary 1924. "Hungarian Amateur Magicians Association" enamelled Br medal with makers mark "MORZSÁNYI BUDAPEST ESKÜ ÚT 5.", with "14" engraving, with with separate badge and damaged ribbon (24mm) C:AU

Available for bidding
3 000 HUF
9,01
10,79
Minimum bid:
3 000 HUF
1926. Contra Numerum Clausum a magyar zsidó diákmozgalom ifjúsági szervezetének zománcozott Br jelvénye (11x13mm) T:2 / Hungary 1928. Contra Numerum Clausum (Against the Numerus Clausus law) the enameled Br badge of the youth organization of the Hungarian Jewish student movement (11x13mm) C:XF
30576.

1926. "Contra Numerum Clausum" a magyar zsidó diákmozgalom ifjúsági szervezetének zománcozott Br jelvénye (11x13mm) T:2 / Hungary 1928. "Contra Numerum Clausum (Against the "Numerus Clausus" law)" the enameled Br badge of the youth organization of the Hungarian Jewish student movement (11x13mm) C:XF

Available for bidding
14 000 HUF
42,04
50,36
Minimum bid:
14 000 HUF
1928. Magyar Cionista Szövetség I. Országos Értekezlet, 1928. április 8-9. zománcozott Br jelvény (18mm) T:2 / Hungary 1928. Hungarian Zionist Association I. National Conference, April 8-9, 1928. enamelled Br badge (18mm) C:XF
30577.

1928. "Magyar Cionista Szövetség I. Országos Értekezlet, 1928. április 8-9." zománcozott Br jelvény (18mm) T:2 / Hungary 1928. "Hungarian Zionist Association I. National Conference, April 8-9, 1928." enamelled Br badge (18mm) C:XF

Available for bidding
14 000 HUF
42,04
50,36
Minimum bid:
14 000 HUF
~1930-1940. Aranyozott Br vitorlázórepülő jelvény (35x52mm) T:2 / ~1930-1940. Gilt Br glider badge (35x52mm) C:XF
30578.

Available for bidding
3 000 HUF
9,01
10,79
Minimum bid:
3 200 HUF
~1930. M.É. (Magyar Élet Pártja) festett Br gomblyukjelvény (19x17mm) T:1- / Hungary ~1930. M.É. (Magyar Élet Pártja) painted Br buttonhole badge (19x17mm) C:AU
30579.

~1930. "M.É. (Magyar Élet Pártja)" festett Br gomblyukjelvény (19x17mm) T:1- / Hungary ~1930. "M.É. (Magyar Élet Pártja)" painted Br buttonhole badge (19x17mm) C:AU

Available for bidding
3 000 HUF
9,01
10,79
Minimum bid:
3 200 HUF
~1930. MANSZ (Magyar Asszonyok Nemzeti Szövetsége) zománcozott Br jelvény (23x29mm) T:2 / Hungary ~1930. MANSZ (Magyar Asszonyok Nemzeti Szövetsége) enamelled Br badge (23x29mm) C:XF
30580.

~1930. "MANSZ (Magyar Asszonyok Nemzeti Szövetsége)" zománcozott Br jelvény (23x29mm) T:2 / Hungary ~1930. "MANSZ (Magyar Asszonyok Nemzeti Szövetsége)" enamelled Br badge (23x29mm) C:XF

Available for bidding
4 000 HUF
12,01
14,39
Minimum bid:
4 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Major auction 36.
Items 1-624 - Live online auction from on 6. November
All other items: Online only auction

Viewing: 25 October to 4 November
Item pickup and payment info from 9 November

We are closed on 8 November.

  Events

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.