Books: Technics

Number of items: 7

Hildt, Johann Adolph: Sammlung in- und ausländischer Holzarten, zur technologischen Kenntniß, Charakteristik und Waarenkunde aller Kunst-Farb-und Apothekerhölzer. Erster Band, welcher 144 Holzarten enthält. Gotha, 1797. Industriekomtoirs zu Weimar.  Nagyon korai fa-mintakönyv 144 feliratozott fa típussal mesterek, dekoratőrök, kémikusok számára. Korabeli, sérült félbőr kötésben. / Early wood sample book for the use of artisans, builders, merchants & chemists. In damaged half-leather binding.
15295.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
300 000 HUF
900,90
1 079,14
Minimum bid:
320 000 HUF
Tabiczky Zoltánné: A Magyar Waggon és Gépgyár Története 1-2. köt. 1. köt.: 1896-1945. 2. köt.: 1946-1972. Győr, 1972-1977., Magyar Vagon és Gépgyár. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, szép állapotban.
15296.

Available for bidding
16 000 HUF
48,05
57,55
Minimum bid:
16 000 HUF
Miklós Imre: A magyar vasutasság oknyomozó történelme. A legelső vasúttól - napjainkig. A Történetírás Könyvei I. kötet. Szerk.: Dr. Belitzky János. Vác, 1937, Kapisztrán Nyomda-ny. Kiadói díszesen aranyozott, dombornyomásos egészvászon-kötésben, kissé kopott, 551. számú számozott példány.
15297.

Miklós Imre: A magyar vasutasság oknyomozó történelme. A legelső vasúttól - napjainkig. A "Történetírás" Könyvei I. kötet. Szerk.: Dr. Belitzky János. Vác, 1937, Kapisztrán Nyomda-ny. Kiadói díszesen aranyozott, dombornyomásos egészvászon-kötésben, kissé kopott, 551. számú számozott példány.

Available for bidding
10 000 HUF
30,03
35,97
Minimum bid:
12 000 HUF
Ortvay Rudolf: Mechanika. I-II. rész. - - egyet. ny. r. tanár előadásai alapján kidolgozta: Haáz István Béla. Bp., 1933, Diószegi Lehel, 200+288 p. Kiadói egészvászon-kötések, Gottermayer-kötés.   A szerző, Ortvay Rudolf (1885-1945) fizikus által Fejér Lipót (1880-1959) matematikus részére dedikált példány.
15298.

Available for bidding
8 000 HUF
24,02
28,78
Minimum bid:
13 000 HUF
15299.

Available for bidding
8 000 HUF
24,02
28,78
Minimum bid:
8 000 HUF
Magyar bányacompass. 1924/1925. Szerk.: Mansfeld Ernő. Bp., 1924, Mansfeld Ernő, (Wodianer F. és Fiai Rt.-ny.), 84+XVI p. Korabeli reklámokkal. Hivatali tiszti és főiskolai névjegyzékkel. Kiadói kissé kopott félvászon-kötésben.
15300.

Available for bidding
5 000 HUF
15,02
17,99
Minimum bid:
5 000 HUF
15301.

Available for bidding
4 000 HUF
12,01
14,39
Minimum bid:
4 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Major auction 36.
Items 1-624 - Live online auction from on 6. November
All other items: Online only auction

Viewing: 25 October to 4 November
Item pickup and payment info from 9 November

We are closed on 8 November.

  Events

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.