Books: Tales

Number of items: 4

Magyar népmesék. Képes kiadás. Kiadja Erdélyi János. Pest, 1855, Heckenast Gusztáv,(Landerer és Heckenast-ny.), 4+194+1 p. Szövegközti fametszetes illusztrációkkal. Átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.   Erdélyi János (1814-1868) ügyvéd, költő, népköltési gyűjtő, az MTA rendes tagja, a Kisfaludy Társaság titkára.
15360.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
10 000 HUF
30,03
35,97
Minimum bid:
13 000 HUF
Ortutay Gyula: Tréfásszavú magyarok. Vidám népmesék mindnyájunk kedvére. Összeválogatta és bevezetéssel ellátta: Ortutay Gyula. Pohárnok Zoltán fametszeteivel. Bp.,1942,Dante,(Pesti Lloyd-ny.), 128 p.+12 t. Első kiadás. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, kiadói illusztrált papír védőborítóban, néhány kisebb folttól eltekintve szép állapotban. Számozott (36./50), a szerző Ortutay Gyula (1910-1978) által aláírt példány. Ritka!
15361.

Available for bidding
10 000 HUF
30,03
35,97
Minimum bid:
26 000 HUF
15362.

Available for bidding
10 000 HUF
30,03
35,97
Minimum bid:
10 000 HUF
Kormos István: Mese Vackorról, egy pisze kölyökmackóról. Szántó Piroska rajzaival. Bp., 1956, Ifjusági, 79+1 p. Első kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.   A szerző, Kormos István (1923-1977) magyar költő, író, műfordító által dedikált példány.
15363.

Available for bidding
5 000 HUF
15,02
17,99
Minimum bid:
8 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Major auction 36.
Items 1-624 - Live online auction from on 6. November
All other items: Online only auction

Viewing: 25 October to 4 November
Item pickup and payment info from 9 November

We are closed on 8 November.

  Events

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.