Books: Social sciences

Number of items: 4

[Arnold Geulincx (1624-1669, Philaretus)] Arnoldi Geulings: Gnothi Seauton, sive - - ... Ethica. Post tristi authoris fata. Omnibus suis partibus in lucem edita, & tam seculi hujus, quam atheorum quorundam Philosophorum impietati, scelestisque moribus, quanquam Specioso ut plurimum Virtutis praetextu larvatis, opposita Philarethum. Ethicae Tractatus Primus de Virtue Primis ejus Proprietatibus quae vulgo Virtutes Cardinales Vocantur., Ethicae Tractatus Secundus de Virtutibus Vulgo Dictis Particuaribus. Lugduni Batavorum [Leiden], 1683., Johannem de Vivie, 23 sztl. lev+280;4+195 p. Latin nyelven. Korabeli egészpergamen-kötésben, kopott borítóval, a hátsó kötéstábla foltos, sérült, az I. részben a lapok egy részén egészen kis lyukkakkal, két kijáró lappal, foltos lapokkal, a II. részben foltos, sérült lapokkal, 10 lapon javításokkal, az utolsó lap javított, sérült, hiányos, két tulajdonosi bejegyzéssel, két helyen aláhúzással. A II. rész restaurálásra szorul. Ritka!
15280.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
30 000 HUF
90,09
107,91
Minimum bid:
30 000 HUF
Surányi-Unger Tivadar: Magyar nemzetgazdaság és pénzügy. Bruckner Győző (1877-1962) jogtörténész, művelődéstörténésznek dedikált! Bp. 1936. Gergely R. 3 sztl. lev. 617 l. Kiadói papírkötésben. Kissé foltos.
15281.

Available for bidding
8 000 HUF
24,02
28,78
Minimum bid:
8 000 HUF
Kiss Menyhért: Bölcseleti tanulmányok. I-II. köt. Aurora Könyvsorozat 1-2. sz. London, 1959-1960, Aurora, 95+1 p.; 194+1 p. Emigráns kiadás. Félvászon-kötésekben, az I. kötet borítóján szakadással, foltos. A szerző által dedikált példányok!
15282.

Available for bidding
5 000 HUF
15,02
17,99
Minimum bid:
5 500 HUF
Marcuse, Herbert: Az egydimenziós ember. Tanulmányok a fejlett kapitalista társadalom ideológiájáról. [Bp., 1969, Kossuth.] Kiadói papírkötés, 20. számozott példány, jó állapotban. Belső, zárt párt használatra kiadott munka.
15283.

Marcuse, Herbert: Az egydimenziós ember. Tanulmányok a fejlett kapitalista társadalom ideológiájáról. [Bp., 1969, Kossuth.] Kiadói papírkötés, 20. számozott példány, jó állapotban. Belső, zárt "párt" használatra kiadott munka.

Available for bidding
4 000 HUF
12,01
14,39
Minimum bid:
4 200 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Major auction 36.
Items 1-624 - Live online auction from on 6. November
All other items: Online only auction

Viewing: 25 October to 4 November
Item pickup and payment info from 9 November

We are closed on 8 November.

  Events

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.