Number of items: 44

Sík Sándor: A boldog ember inge. Mese hét részben. Bp.,(1930), Szent István Társulat,(Stephaneum-ny.), 2+284 p. Első kiadás. A lapszámozáson belül a gödöllői művésztelep egyik alapítójának, Nagy Sándornak, a magyar szecesszió jeles képviselőjének 23 egészoldalas és 18 szövegközti illusztrációjával, valamint a bekötött papírborító szintén Nagy Sándor munkája. Átkötött kopott aranyozott gerincű egészvászon-kötés, a címlapon ceruzás jegyzettel, egy-két lap sarkán szamárfüllel, de belül jó állapotban.   A szerző, Sík Sándor (1889-1963) költő, műfordító, irodalomtörténész, piarista tanár, tartományfőnök saját kezű dedikációjával a címlapon.
15399.

5 000 HUF
Kalotaszegi népmesék. I-II. köt. [Egybekötve.] Kovács Ágnes bevezető tanulmányával és jegyzeteivel. Új Magyar Népköltési Gyűjtemény V-VI. Bp.,[1943], Budapesti Kir. M. Pázmány Péter Tudományegyetem Bölcsészeti Karának Magyarságtudományi Intézet-Franklin, 278+2; 2+206 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.   A bevezető tanulmány és jegyzetek írója, Kovács Ágnes (1919-1990) néprajzkutató által dedikált példány.
15400.

5 000 HUF
11
15401.

6 000 HUF
[Thaly Kálmán (1839-1909)] Thali Kálmán: Kárpáti kürt. Költemények Thali Kálmántól. Pest, 1860, Boldini Róbert, 241+3 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés, egy foltos lappal (129/130.), az utolsó lapon egykorú előfizetési megjegyzéssel.
15402.

5 000 HUF
15403.

5 000 HUF
Lévay emlékkönyv. A költő (Lévay József (1825-1918) Kisfaludy-társasági tagságának ötvenedik évfordulója alkalmából kiadja a Borsodi-Miskolci Közművelődési és Múzeum-Egyesület. Miskolc, 1912, Klein és Ludwig, 103 p. Kiadói papírkötés, kopott borítóval.
15404.

5 000 HUF
Mihók-féle magyar compass 1904/05. XXXII-ik évfolyam. Pénzügyi évkönyv. Szerk. Galánthai Nagy Sándor. I-II. kötet. I. Pénz- és hitelintézetek, II.. Vidéki szövetkezetek, biztosító- ipar- és közlekedési vállalatok, állam és városok pénzügyei. Bp. 1905. Szerzői. 3 lev + XVII. + 111p. + 21 l ev (hirdetések); 3 lev. 1 t. 781 p.. 20 lev. (hirdetések);. Könyvtári duplum. Kiadói festett egészvászon kötésben. Néháyn lapon szakadás, egyébként szép állapotban.
15405.

6 500 HUF
17,57
19,12
Werner Füssmann-Dr. Béla Mátéka: Franz Liszt. A két szerző, Werner Füssmann és Dr. Mátéka Béla dedikációjával és autográf aláírásaival, Hans Georg von Mackensennek (1883-1947 ), Németország budapesti követének (1933-37), a nagykövetség rangelső diplomatájának, későbbi külügyminisztériumi államtitkárnak, SS-tábornoknak dedikált! Hans Georg von Mackensen ex libriséval a kötéstábla belső oldalán. Langensalza-Berlin-Leipzig, 1936, Verlag von Julius Belz. Több mint 300 fekete-fehér képpel illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval és gerinccel. / With dedication lines and autographs by the two authors, Werner Füssmann and Dr. Béla Mátéka to Hans Georg von Mackensen (1883-1947), first councillor (level of ambassador) of the German Third Reich embassy in Budapest (1933-37), later first Secretary of State and SS-general. With Hans Georg von Mackensens ex libris. In full linen binding, with some minor wear on the cover and spine.
15406.

Werner Füssmann-Dr. Béla Mátéka: Franz Liszt. A két szerző, Werner Füssmann és Dr. Mátéka Béla dedikációjával és autográf aláírásaival, Hans Georg von Mackensennek (1883-1947 ), Németország budapesti követének (1933-37), a nagykövetség rangelső diplomatájának, későbbi külügyminisztériumi államtitkárnak, SS-tábornoknak dedikált! Hans Georg von Mackensen ex libriséval a kötéstábla belső oldalán. Langensalza-Berlin-Leipzig, 1936, Verlag von Julius Belz. Több mint 300 fekete-fehér képpel illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval és gerinccel. / With dedication lines and autographs by the two authors, Werner Füssmann and Dr. Béla Mátéka to Hans Georg von Mackensen (1883-1947), first councillor (level of ambassador) of the German Third Reich embassy in Budapest (1933-37), later first Secretary of State and SS-general. With Hans Georg von Mackensen's ex libris. In full linen binding, with some minor wear on the cover and spine.

4 000 HUF
Sík Sándor: Advent. Oratorium szavalókórusra. Buday György fametszeteivel. Szegedi Fiatalok Művészeti Kollégiuma Színpad-könyvtár 3. Szeged, 1935, Szegedi Fiatalok Művészeti Kollégiuma. 54+2 p. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, helyenként kissé sérült lapszélekkel, a borító részben elvált a könyvtesttől. A szerző, Sík Sándor (1889-1963) költő, műfordító, irodalomtörténész, piarista tanár, tartományfőnök által Halmos László (1909-1997) zeneszerző, karnagy részére DEDIKÁLT példány.
15407.

4 000 HUF
13
Csoóri Sándor: Sose harmadnapon. Versek. Orosz János illusztrációival. Békéscsaba, 1976, Megyei Könyvtár, 7 sztl. lev. Kiadói papírkötés. Számozott (248./250), a szerző, Csoóri Sándor (1930-2016) által aláírt példány.
15408.

4 000 HUF
Rónai Mihály András: Első ének. Fametszetekkel díszítette Reiter László. Bp., 1931., Amicus, 68 p. Kiadói papírkötés. Számozott (71./100), a szerző, Rónai Mihály András (1913-1992) költő, műfordító által dedikált példány. A címkép fametszete, a művész, Reiter László (1894-1945) által jelzett.
15409.

4 000 HUF
Temesi Győző: Élni! Az új magyar fiatalok regénye. Végh Dezső szövegközti rajzaival. Bp.,(1932), Magyar Cserkész Szövetség, Franklin-Társulat. Kiadói papír kötés, szélén kissé rojtos. Egyetlen kiadás. A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben kiadott, tiltott könyvek listáján.
15410.

4 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF