Number of items: 44

Petőfi [Sándor] összes költeményei. Egy kötetben. Pest, 1847, Emich Gusztáv,(Beimel-ny.), 1 (Barabás Miklós(1810-1898) - Tyroler József (1822-1854): Petőfi Sándor, acélmetszet, kissé foltos, 23x16 cm)+4+537+7 p. Első kiadás. A költő műveinek első gyűjteményes kiadása. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötés, vakonyomásos díszítésű kötéstáblákkal, kopott borítóval, a gerincen sérülésnyommal, foxing foltos lapokkal.   1847. március 15-én jelent meg, mintegy 3000 példányban, Emich Gusztáv kiadásában, aki 500 pengőt fizettet érte, majd később a nagy sikert látva megvette a mindenkori kiadás jogát 1500 forintért. A kötet elején Petőfi - mottóval (Szabadság, szerelem/E kettő kell nekem. ... és a Vörösmarty-ajánlással.  Az utolsó lapon (zombatfalvi) Zombath Gyula (1832-1881) honvéd 1849-es főhadnagy névbejegyzésével.
15375.

Petőfi [Sándor] összes költeményei. Egy kötetben. Pest, 1847, Emich Gusztáv,(Beimel-ny.), 1 (Barabás Miklós(1810-1898) - Tyroler József (1822-1854): Petőfi Sándor, acélmetszet, kissé foltos, 23x16 cm)+4+537+7 p. Első kiadás. A költő műveinek első gyűjteményes kiadása. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötés, vakonyomásos díszítésű kötéstáblákkal, kopott borítóval, a gerincen sérülésnyommal, foxing foltos lapokkal. 1847. március 15-én jelent meg, mintegy 3000 példányban, Emich Gusztáv kiadásában, aki 500 pengőt fizettet érte, majd később a nagy sikert látva megvette a mindenkori kiadás jogát 1500 forintért. A kötet elején Petőfi - mottóval ("Szabadság, szerelem'/E kettő kell nekem. ... " és a Vörösmarty-ajánlással. Az utolsó lapon (zombatfalvi) Zombath Gyula (1832-1881) honvéd 1849-es főhadnagy névbejegyzésével.

80 000 HUF
216,22
235,29
26
Szerb Antal: Budapest kalauz. Marslakók számára. Kolozsváry Sándor rajzaival. Officina Könyv. Bp., 1935., Löbl Dávid és Fia, 30+1 p. Első kiadás. Kiadói egészbőr-kötés, kopott borítóval, sérült, hiányos gerinccel, de belül jó állapotban.   A szerző, Szerb Antal (1901-1945) által Babits Mihály (1883-1941) költő, író, irodalomtörténész, műfordító, a Nyugat folyóirat főszerkesztője részére dedikált példány.  A csillag a régi. Babits Mihálynak igaz híve, Szerb Antal, 1935. jun 1.
15376.

Szerb Antal: Budapest kalauz. Marslakók számára. Kolozsváry Sándor rajzaival. Officina Könyv. Bp., 1935., Löbl Dávid és Fia, 30+1 p. Első kiadás. Kiadói egészbőr-kötés, kopott borítóval, sérült, hiányos gerinccel, de belül jó állapotban. A szerző, Szerb Antal (1901-1945) által Babits Mihály (1883-1941) költő, író, irodalomtörténész, műfordító, a Nyugat folyóirat főszerkesztője részére dedikált példány. ""A csillag a régi." Babits Mihálynak igaz híve, Szerb Antal, 1935. jun 1."

80 000 HUF
216,22
235,29
32
Alfred Tennyson (1809-1892): Maud and other poems.; Enoch Arden, etc. [Egy kötetben.] London, 1864., Edwards Moxon, (London, Bradbury and Evans-ny.), 10+168; 4+178 p. Angol nyelven. Korabeli álbordás, aranyozott gerincű, dombornyomásos egészbőr-kötésben, a gerincen barna címkével, rajta aranyozott címfelirattal, festett lapélekkel, a borítón egészen kis kopásnyomokkal, korához képest szép állapotban. Ex libiris-szel: Rickards of Old Radnor feliratú, címeres ex libris, rézmetszet, papír, jelzés nélkül, 12x8 cm/  Alfred Tennyson (1809-1892): Maud and other poems.; Enoch Arden, etc. [In one volume.] London, 1864., Edwards Moxon, (London, Bradbury and Evans.), 10+168; 4+178 p. In Englisch langage. Full leather-binding, with gilt spine, and coloured fore-edges, with a little traces of wear, in good condition. With ex libris: Ex libris of Rickards of Old Radnor, with coat of arms, copper engraving, paper, without sign, 12x8 cm
15377.

Alfred Tennyson (1809-1892): Maud and other poems.; Enoch Arden, etc. [Egy kötetben.] London, 1864., Edwards Moxon, (London, Bradbury and Evans-ny.), 10+168; 4+178 p. Angol nyelven. Korabeli álbordás, aranyozott gerincű, dombornyomásos egészbőr-kötésben, a gerincen barna címkével, rajta aranyozott címfelirattal, festett lapélekkel, a borítón egészen kis kopásnyomokkal, korához képest szép állapotban. Ex libiris-szel: "Rickards of Old Radnor" feliratú, címeres ex libris, rézmetszet, papír, jelzés nélkül, 12x8 cm/ Alfred Tennyson (1809-1892): Maud and other poems.; Enoch Arden, etc. [In one volume.] London, 1864., Edwards Moxon, (London, Bradbury and Evans.), 10+168; 4+178 p. In Englisch langage. Full leather-binding, with gilt spine, and coloured fore-edges, with a little traces of wear, in good condition. With ex libris: Ex libris of "Rickards of Old Radnor", with coat of arms, copper engraving, paper, without sign, 12x8 cm

30 000 HUF
81,08
88,24
Alfred Tennyson (1809-1892): The Princess: A Medley. Twelfth edition.; In memoriam. Sixteenth edition. [Egy kötetben.] London, 1864-1865., Edwards Moxon, (London, Bradbury and Evans-ny.), 8+183; VII+1+211 p. Angol nyelven. Korabeli álbordás, aranyozott gerincű, dombornyomásos egészbőr-kötésben, a gerincen barna címkével, rajta aranyozott címfelirattal, festett lapélekkel, a borítón egészen kis kopásnyomokkal, korához képest szép állapotban. Ex libiris-szel: Rickards of Old Radnor feliratú, címeres ex libris, rézmetszet, papír, jelzés nélkül, 12x8 cm/  Alfred Tennyson (1809-1892): The Princess: A Medley. Twelfth edition.; In memoriam. Sixteenth edition. [In one volume.] London, 1864-1865., Edwards Moxon, (London, Bradbury and Evans-ny.), 8+183; VII+1+211 p. In Englisch langage. Full leather-binding, with gilt spine, and coloured fore-edges, with a little traces of wear, in good condition. With ex libris: Ex libris of Rickards of Old Radnor, with coat of arms, copper engraving, paper, without sign, 12x8 cm
15378.

Alfred Tennyson (1809-1892): The Princess: A Medley. Twelfth edition.; In memoriam. Sixteenth edition. [Egy kötetben.] London, 1864-1865., Edwards Moxon, (London, Bradbury and Evans-ny.), 8+183; VII+1+211 p. Angol nyelven. Korabeli álbordás, aranyozott gerincű, dombornyomásos egészbőr-kötésben, a gerincen barna címkével, rajta aranyozott címfelirattal, festett lapélekkel, a borítón egészen kis kopásnyomokkal, korához képest szép állapotban. Ex libiris-szel: "Rickards of Old Radnor" feliratú, címeres ex libris, rézmetszet, papír, jelzés nélkül, 12x8 cm/ Alfred Tennyson (1809-1892): The Princess: A Medley. Twelfth edition.; In memoriam. Sixteenth edition. [In one volume.] London, 1864-1865., Edwards Moxon, (London, Bradbury and Evans-ny.), 8+183; VII+1+211 p. In Englisch langage. Full leather-binding, with gilt spine, and coloured fore-edges, with a little traces of wear, in good condition. With ex libris: Ex libris of "Rickards of Old Radnor", with coat of arms, copper engraving, paper, without sign, 12x8 cm

30 000 HUF
81,08
88,24
Kisded magyar grammatika. Melly még a Magyar Oskolában lévő, de a Deák Oskolákra igyekező kisded tanulóknak, olly véggel készíttetett, hogy a DEák nyelv Mesterségét majd könnyebben tanúlhassák. Pozsony, 1801, Wéber Simon Péter. Erdődy János ex librisével. Papírkötés, lapok gyűröttek.
15379.

Kisded magyar grammatika. Melly még a' Magyar Oskolában lévő, de a Deák Oskolákra igyekező kisded tanulóknak, olly véggel készíttetett, hogy a' DEák nyelv Mesterségét majd könnyebben tanúlhassák. Pozsony, 1801, Wéber Simon Péter. Erdődy János ex librisével. Papírkötés, lapok gyűröttek.

15 000 HUF
40,54
44,12
17
Baróti Szabó Dávid: Kisded szó-tár, írta - -. 2. ki-adás, meg-bővítve. Kassán, 1792. Ellinger. 292 l. Modern félvászon-kötésben. Érdekes nyelvészeti kísérlet a munka mely a ritkább magyar szavak magyar jelentését közli időmértékes formában
15380.

30 000 HUF
81,08
88,24
10
Móricz Zsigmond: Magyarok. Móricz Zsigmond művei. Bp.,1939,Athenaeum, 4+226+4 p. Kiadói aranyozott piros egészvászon-kötés, apró kopásnyomokkal, de alapvetően jó állapotban. A címlapon a szerző, Móricz Zsigmond (1879-1942) aláírásával.
15381.

8 000 HUF
16
Márai Sándor: Istenek nyomában. Számos képmelléklettel. Bp.,1927,Pantheon, (Budapesti Hírlap-ny.), 240+1 p.+ 11 (fekete-fehér fotók.) t. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, ex libris-szel (Ex libris Rudolf Temple), a gerincen kis sérülésnyommal, kis folttal, és kis kopásnyommal. A szerző, Márai Sándor (1900-1989) által aláírt példány.
15382.

10 000 HUF
27,03
29,41
34
Illyés Gyula: Petőfi. Bp., [1936], Nyugat, (Hungária-ny.), 1 t.+311+5 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben,a borítón kis kopásnyomokkal, de alapvetően jó állapotban. Első kiadás. A szerző, Illyés Gyula (1902-1983) író által leveldi Kozma Miklós (1884-1941) politikus, a Gömbös-kormány egykori hadügyminiszterének (1936. május 14.-augusztus 7.) dedikált példány. Vitéz leveldi Kozma Miklósnak őszinte nagyrabecsüléssel, Illyés Gyula. 1936. XII.
15383.

Illyés Gyula: Petőfi. Bp., [1936], Nyugat, (Hungária-ny.), 1 t.+311+5 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben,a borítón kis kopásnyomokkal, de alapvetően jó állapotban. Első kiadás. A szerző, Illyés Gyula (1902-1983) író által leveldi Kozma Miklós (1884-1941) politikus, a Gömbös-kormány egykori hadügyminiszterének (1936. május 14.-augusztus 7.) dedikált példány. "Vitéz leveldi Kozma Miklósnak őszinte nagyrabecsüléssel, Illyés Gyula. 1936. XII."

10 000 HUF
27,03
29,41
Kós Károly: Székely balladák. Kós Károly illusztrációival. Bukarest, 1973, Kriterion Könyvkiadó, 2+41+2 p. Kiadói egészvászon-kötés.   Ez a könyv Kós Károly kilencvenedik születésnapjára készült. Számozott (2./300), a szerző által dedikált példány.   A szerző, Kós Károly (1883-1977) építész, grafikus, író, szerkesztő által Major Máté (1904-1986) Kossuth-díjas építész részére dedikált példány.
15384.

Kós Károly: Székely balladák. Kós Károly illusztrációival. Bukarest, 1973, Kriterion Könyvkiadó, 2+41+2 p. Kiadói egészvászon-kötés. "Ez a könyv Kós Károly kilencvenedik születésnapjára készült." Számozott (2./300), a szerző által dedikált példány. A szerző, Kós Károly (1883-1977) építész, grafikus, író, szerkesztő által Major Máté (1904-1986) Kossuth-díjas építész részére dedikált példány.

10 000 HUF
27,03
29,41
35
Tamási Áron: Ábel. Három rész egy kötetben. Ábel a rengetegben. Ábel az országban. Ábel Amerikában. A bekötési táblát Fenyves Sándor tervezte, a szöveget Buday György tizenöt fametszetei díszíti. Bp., 1937, Révai, 4+207; 2+199;2+256 p. Kiadói festett, illusztrált egészbőr-kötés, kissé sérült gerinccel, kopott, foltos borítóval, két-három foltos lappal, hiányzó hátsó szennylappal. A szerző, Tamási Áron (1897-1966) író által aláírt, dátumozott (1937.VI. 2.) példány.
15385.

8 000 HUF
23
Weöres Sándor: Psyché. Egy hajdani költőnő írásai. Gyulai Líviusz rajzaival. Bp.,1972, Magvető. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.   A szerző, Weöres Sándor (1913-1989) által Major Máté (1904-1986) Kossuth-díjas építész dedikált példány.
15386.

10 000 HUF
27,03
29,41
16

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF