Books: Military

Number of items: 9

15130.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
20 000 HUF
60,06
71,94
Minimum bid:
20 000 HUF
Almanach für die k. und k. Kriegsmarine 1918. (Haditengerészeti Almanach) Mit Genehmigung des k. und k. Kriegsministeriums, Marinesektion. Mit 148 Schifferissen. XXXVIII. Jahrgang. Pola, 1918. Gerold & Komp. 688p. Kiadói, egészvászon kötésben. egy lap szakadt .  HOZZÁ:  Greisinger Tibor fregatt-hadnagy fotói és névjegykártyája 6 db fotó  Austro-Hungarian Monarchy Navy Almnach. Last edition. With many illutrations, in full linen binding one page torn,  + 6 photos and card of an officer.
15131.

Available for bidding
20 000 HUF
60,06
71,94
Minimum bid:
22 000 HUF
[Badoglio, Pietro (1871-1956)] Badoglio, Pietro: Az etiopiai háború. (Az abesszin háború.) A Duce előszavával. A. Mondadori Milano. Bp., 1937, Gergely R. Rt, XV+248+8 p.+12 (hadszíntéri fényképek) t.+ 5 (hasonmás) t.+ 1 (Etiópia térképe) +9 (térképek) t. Átkötött kopott félbőr-kötések, (két kötetben, külön térkép kötet, kopott borítókkal, és kopott, sérült gerincekkel.
15132.

Available for bidding
10 000 HUF
30,03
35,97
Minimum bid:
26 000 HUF
15133.

Available for bidding
12 000 HUF
36,04
43,17
Minimum bid:
12 000 HUF
Felvidékünk-honvédségünk. (Trianontól-Kassáig.) Történelmi eseménysorozat képekkel. Rátz Jenő előszavával, Jaross Andor ajánlásával, Rózsás József zárszójával. Bp., 1939, Vitézi Rend Zrinyi Csoportjának Kiadása, (Stádium-ny.), 1 (Horthy Miklós színes arcképe, címkép)+ 236 p.+LXXXVII+1 t. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal, térképekkel. A borító vitéz Pataky Ferenc (1897-1962) festőművész, grafikus munkája. Kiadói festett, címerrel illusztrált egészvászon-kötés, kiadói eredeti illusztrált papír védőborítóban, a papír védőborító foltos, kissé sérült, kissé foltos lapokkal.
15134.

Available for bidding
10 000 HUF
30,03
35,97
Minimum bid:
10 000 HUF
Dezsény Miklós: Tengeri és folyami hajóhadaink kimagasló fegyvertényei. 1052-1942. A királyi magyar hajósnép, a királyi naszádos és csajkás seregek, a cs. kir., illetve a cs. és kir. Haditengerészet egységei, a magyar hadihajózás és a m. kir. honvéd folyamierők harcai. M. Kir. Hadimúzeum kiadványai XIII. Bp., 1942., M. Kir. Állami Nyomda, 203 p. Kiadói foltos papírkötésben.
15135.

Available for bidding
4 000 HUF
12,01
14,39
Minimum bid:
8 500 HUF
Boksay Antal: Kényszerleszállás a gleccserekben. Nyolc harctéri felvétellel. A szerző által dedikált. Bp.,[1937], Bibliotéka, 96 p. + 4 (fekete-fehér fotók) t. Az eredeti illusztrált papírborítót bekötötték. Átkötött aranyozott félbőr-kötés, festett lapélekkel, kis kopásnyomokkal.
15136.

Available for bidding
3 000 HUF
9,01
10,79
Minimum bid:
3 200 HUF
Bánhidi Antal: Pilóta lettem. Harc a levegőért. Bp.,(1940),Műegyetemi Sportrepülő Egyesület, (Révai-ny.), 261+2 p.+7 (fekete-fehér képtáblák) t. Első kiadás. Kiadói kissé kopott egészvászon-kötés.   A szerző, Bánhidi Antal (1902-1994) által dedikált, dátumozott példány.
15137.

Available for bidding
3 000 HUF
9,01
10,79
Minimum bid:
3 000 HUF
Szánthó Imre (szerk.): Karcagi karcolatok. A M. Kir. 100. diákmunkáscsoport táborozásának emlékére. Karcag, 1944. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban + 4 db (közte 3 db Szánthó Imre grafikájával)
15138.

Available for bidding
6 000 HUF
18,02
21,58
Minimum bid:
8 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Major auction 36.
Items 1-624 - Live online auction from on 6. November
All other items: Online only auction

Viewing: 25 October to 4 November
Item pickup and payment info from 9 November

We are closed on 8 November.

  Events

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.