Books: Military

Number of items: 9

15130.

20 000 HUF
54,05
58,82
Almanach für die k. und k. Kriegsmarine 1918. (Haditengerészeti Almanach) Mit Genehmigung des k. und k. Kriegsministeriums, Marinesektion. Mit 148 Schifferissen. XXXVIII. Jahrgang. Pola, 1918. Gerold & Komp. 688p. Kiadói, egészvászon kötésben. egy lap szakadt .  HOZZÁ:  Greisinger Tibor fregatt-hadnagy fotói és névjegykártyája 6 db fotó  Austro-Hungarian Monarchy Navy Almnach. Last edition. With many illutrations, in full linen binding one page torn,  + 6 photos and card of an officer.
15131.

20 000 HUF
54,05
58,82
18
[Badoglio, Pietro (1871-1956)] Badoglio, Pietro: Az etiopiai háború. (Az abesszin háború.) A Duce előszavával. A. Mondadori Milano. Bp., 1937, Gergely R. Rt, XV+248+8 p.+12 (hadszíntéri fényképek) t.+ 5 (hasonmás) t.+ 1 (Etiópia térképe) +9 (térképek) t. Átkötött kopott félbőr-kötések, (két kötetben, külön térkép kötet, kopott borítókkal, és kopott, sérült gerincekkel.
15132.

10 000 HUF
27,03
29,41
23
15133.

12 000 HUF
32,43
35,29
Felvidékünk-honvédségünk. (Trianontól-Kassáig.) Történelmi eseménysorozat képekkel. Rátz Jenő előszavával, Jaross Andor ajánlásával, Rózsás József zárszójával. Bp., 1939, Vitézi Rend Zrinyi Csoportjának Kiadása, (Stádium-ny.), 1 (Horthy Miklós színes arcképe, címkép)+ 236 p.+LXXXVII+1 t. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal, térképekkel. A borító vitéz Pataky Ferenc (1897-1962) festőművész, grafikus munkája. Kiadói festett, címerrel illusztrált egészvászon-kötés, kiadói eredeti illusztrált papír védőborítóban, a papír védőborító foltos, kissé sérült, kissé foltos lapokkal.
15134.

10 000 HUF
27,03
29,41
Dezsény Miklós: Tengeri és folyami hajóhadaink kimagasló fegyvertényei. 1052-1942. A királyi magyar hajósnép, a királyi naszádos és csajkás seregek, a cs. kir., illetve a cs. és kir. Haditengerészet egységei, a magyar hadihajózás és a m. kir. honvéd folyamierők harcai. M. Kir. Hadimúzeum kiadványai XIII. Bp., 1942., M. Kir. Állami Nyomda, 203 p. Kiadói foltos papírkötésben.
15135.

4 000 HUF
Boksay Antal: Kényszerleszállás a gleccserekben. Nyolc harctéri felvétellel. A szerző által dedikált. Bp.,[1937], Bibliotéka, 96 p. + 4 (fekete-fehér fotók) t. Az eredeti illusztrált papírborítót bekötötték. Átkötött aranyozott félbőr-kötés, festett lapélekkel, kis kopásnyomokkal.
15136.

3 000 HUF
Bánhidi Antal: Pilóta lettem. Harc a levegőért. Bp.,(1940),Műegyetemi Sportrepülő Egyesület, (Révai-ny.), 261+2 p.+7 (fekete-fehér képtáblák) t. Első kiadás. Kiadói kissé kopott egészvászon-kötés.   A szerző, Bánhidi Antal (1902-1994) által dedikált, dátumozott példány.
15137.

3 000 HUF
Szánthó Imre (szerk.): Karcagi karcolatok. A M. Kir. 100. diákmunkáscsoport táborozásának emlékére. Karcag, 1944. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban + 4 db (közte 3 db Szánthó Imre grafikájával)
15138.

6 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF