Books: Law

Number of items: 5

[Werbőczy István (1465-1541)] Werbőczius illustratus: sive Decretum Tripartitum juris consuetudinarii inclyti regni Hungariae. A magistrato Stephano de Werbőcz. Tyrnaviae (Nagyszombat), 1753, Typis Academicis Societatis Jesu, 569+15 p. Latin nyelven. Fametszetű könyvdíszekkel. Korabeli, gazdagon aranyozott, bordázott gerincű egészbőr-kötés, az elülső szennylapon possessori bejegyzéssel, sérült, kopott gerinccel és borítóval, kissé foltos lapokkal.
15070.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
30 000 HUF
90,09
107,91
Minimum bid:
30 000 HUF
[Werbőczy István (1465-1541)] Werbőczius illustratus: sive Decretum Tripartitum juris consuetudinarii inclyti regni Hungariae. A magistrato Staphano de Werbőcz. Agriae, 1776, Typis Scholae Episcopalis, 615+1 p.+ 8 sztl. lev. Latin nyelven. Fametszetű könyvdíszekkel. Két helyen kézzel festett és egy helyen részben kézzel festett későbbi (modern) kezdőbetűkkel/iniciálékkal. Ritkább egri kiadás! Korabeli kopott félbőr-kötésben, néhány lapon bejelöléssel, az elülső és hátsó szennylapokon possessori bejegyzésekkel, ex libris-szel (modern.)
15071.

[Werbőczy István (1465-1541)] Werbőczius illustratus: sive Decretum Tripartitum juris consuetudinarii inclyti regni Hungariae. A magistrato Staphano de Werbőcz. Agriae, 1776, Typis Scholae Episcopalis, 615+1 p.+ 8 sztl. lev. Latin nyelven. Fametszetű könyvdíszekkel. Két helyen kézzel festett és egy helyen részben kézzel festett későbbi (modern) kezdőbetűkkel/iniciálékkal. Ritkább egri kiadás! Korabeli kopott félbőr-kötésben, néhány lapon bejelöléssel, az elülső és hátsó szennylapokon possessori bejegyzésekkel, ex libris-szel ('modern'.)

Available for bidding
30 000 HUF
90,09
107,91
Minimum bid:
32 000 HUF
Ordo Judiciarius pro omnibus tribunalibus et foris judiciariis Regni Hungariae praescriptus. Pozsony, 1786. Joannis Michaelis Landerer. 171 l. 2 lev. Ed. secundae. Hozzákötve: Benignum rescriptum regium in puncto novae ordinationis universorum fororum Judiciariorum Hungaricorum dd. 12. Decembris Anni 1785. clementer publicatum. Pozsony, 1786. J. M. Landerer. 24 l. Hozzákötve: Ordo universalis taxarum processualium a 1. Maji 1786. desumandarum. Pozsony, 1786. J. M. Landerer. 16 l. Hozzákötve: Instructio seu norma manipulationis pro universis foris judiciariis in quibusvis occursuris negotiis observanda. Pozsony, 1786. J. M. Landerer. 120 p. Korabeli viseltes papírkötésben.  II. József jogi reformjának rendeletei, melyek csak rövid ideig voltak jelen a magyar közigazgatási és jogrendben. II. József halálakor más intézkedésével együtt ezt is visszavonta.
15072.

Available for bidding
30 000 HUF
90,09
107,91
Minimum bid:
30 000 HUF
Kmety Károly: A magyar közjog tankönyve. Bp., 1907., Politzer-féle Könyvkiadó-Vállalat, 563 p. Negyedik, javított kiadás. Korabeli átkötött aranyozott gerincű félbőr-kötésben, bekötött eredeti papírborítóval, kopott borítóval, néhány lapon ceruzás jegyzettel, a lapok egy részénél a fűzés meglazult (226-255 oldalak között, és a 260-285 oldalak között.)
15073.

Available for bidding
12 000 HUF
36,04
43,17
Minimum bid:
12 000 HUF
Moór Gyula: Stammler helyes jogról szóló tana. Írta és a Magyar Jogászegylet 1911. évi április 22-én tartott teljes-ülésen bemutatta: - -. Magyar Jogászegyleti Értékezések. Új folyam. III. köt. 25. füzet. Bp., 1911, Pfeifer Ferdinánd, (Franklin-ny.), 2+209-293 p. Kiadói papírkötés.   A szerző, Moór Gyula által dedikált példány.  Moór Gyula (1888-1950) jogtudós, később egyetemi tanszékvezető tanár, Budapesti Tudományegyetem rektora, majd országgyűlési képviselő, és az MTA ideiglenes elnöke(1945-1946.)
15074.

Moór Gyula: Stammler "helyes jogról szóló tana." Írta és a Magyar Jogászegylet 1911. évi április 22-én tartott teljes-ülésen bemutatta: - -. Magyar Jogászegyleti Értékezések. Új folyam. III. köt. 25. füzet. Bp., 1911, Pfeifer Ferdinánd, (Franklin-ny.), 2+209-293 p. Kiadói papírkötés. A szerző, Moór Gyula által dedikált példány. Moór Gyula (1888-1950) jogtudós, később egyetemi tanszékvezető tanár, Budapesti Tudományegyetem rektora, majd országgyűlési képviselő, és az MTA ideiglenes elnöke(1945-1946.)

Available for bidding
6 000 HUF
18,02
21,58
Minimum bid:
6 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Major auction 36.
Items 1-624 - Live online auction from on 6. November
All other items: Online only auction

Viewing: 25 October to 4 November
Item pickup and payment info from 9 November

We are closed on 8 November.

  Events

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.