Books: Judaica

Number of items: 5

Bary József: A Tiszaeszlári bűnper. - - vizsgálóbíró emlékiratai. Bp., 1933, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 612 p. Első kiadás.; Hozzá kötve: Erdélyi József: Solymosi Eszter vére. Bp., 1938, Centrum, 4 p. A címlapon Erdélyi József (1896-1978) aláírásával. Átkötött aranyozott álbordás egészbőr-kötésben, festett lapélekkel, kis kopásnyomokkal.  A mű szerepel az 1945-ben az Ideiglenes Nemzeti Kormány által betiltott fasiszta, és szovjetellenes könyvek listáján.
15315.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
40 000 HUF
120,12
143,88
Minimum bid:
40 000 HUF
Mittelmann Bernát: A körülmetélés eredete, története és orvosi műtéte. Bp., 1900, Szerzői kiadás, (Neumayer Ede-ny.), IV+5-108 p. Átkötött egészvászon-kötés, hiányzó elülső szennylappal.
15316.

Available for bidding
8 000 HUF
24,02
28,78
Minimum bid:
8 500 HUF
Király Aladár: A nyíregyházi gettó története. I. rész: A nyíregyházi gettó története. II. rész: Mi az igazság? Felvilágosító közlemények a keresztény magyarok számára a zsidókérdésről. Nyíregyháza, 1946, Szerzői kiadás,(Venkovits K. Lajos-ny.), 67+3 p. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval. Ritka!
15317.

Available for bidding
8 000 HUF
24,02
28,78
Minimum bid:
8 500 HUF
Székely Nándor: A Numerus Clausus Magyarországon. Bp., 1922. Kiadják a magyar egyetemről kizárt zsidó ifjak. 86p + II + 5 p reklámok. Kiadói papírkötésben. Jó állapotban. Ritka!
15318.

Available for bidding
5 000 HUF
15,02
17,99
Minimum bid:
18 000 HUF
Egyház és társadalom a fajelméletről és a II. zsidótörvény javaslatáról. Egyházfők, tudósok, államférfiak, közírók, és testületek megnyilatkozásai. Szerk.: Sós Endre. Periszkóp kiadás. Bp., 1939., Klein V.-ny., 82+2 p. Kiadói papírkötés, a hátsó borítón kis szakadással, kis folttal, kissé laza kötéssel.
15319.

Available for bidding
3 000 HUF
9,01
10,79
Minimum bid:
3 200 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Major auction 36.
Items 1-624 - Live online auction from on 6. November
All other items: Online only auction

Viewing: 25 October to 4 November
Item pickup and payment info from 9 November

We are closed on 8 November.

  Events

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.