Books: Hunting

Number of items: 5

Vadas Jenő: Erdőműveléstan. Írta: - - az Erdészeti Akadémia rendes tanára, m. kir. erdőtanácsos, a Magyar Ornitológiai Központ levelező tagja. Az Országos Erdészeti Egyesület Deák Ferenc-Alapítványából 150 arannyal jutalmazott pályamunka. 220 szövegközti képpel. Bp., 1898., Országos Erdészeti Egyesület, (Pátra-ny.), XIV+2+711 p. Korabeli félvászon-kötés, kopott, javított borítóval, kopott, javított, sérült gerinccel, foltos lapokkal. Ritka!
15225.

Vadas Jenő: Erdőműveléstan. Írta: - - az Erdészeti Akadémia rendes tanára, m. kir. erdőtanácsos, a Magyar Ornitológiai Központ levelező tagja. Az Országos Erdészeti Egyesület Deák Ferenc-Alapítványából 150 arannyal jutalmazott pályamunka. 220 szövegközti képpel. Bp., 1898., Országos Erdészeti Egyesület, ("Pátra"-ny.), XIV+2+711 p. Korabeli félvászon-kötés, kopott, javított borítóval, kopott, javított, sérült gerinccel, foltos lapokkal. Ritka!

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
20 000 HUF
60,06
71,94
Minimum bid:
20 000 HUF
Diezel-Dr. Mika Károly: Az apróvad vadászata. Bp., é.n., Athenaeum. Második kiadás Újrakötött egészvászon kötés, kötéstáblán az eredeti borító felhasználásával
15226.

Available for bidding
18 000 HUF
54,05
64,75
Minimum bid:
18 000 HUF
Nadler Herbert: Cserkészeten és lesen Nagymagyarországon. Vadászati elbeszélések. 80 eredeti fényképfelvétellel. Bp., 1926., Franklin, 266+2 p.+12 (fekete-fehér képtáblákkal illusztrált. Egészoldalas és szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrált. Korabeli átkötött egyedi aranyozott, álbordás gerincű, félbőr-kötés, a gerincen zöld címkével, rajta aranyozott címfelirattal, aranyozott tölgyfalevél díszítéssel, a borítón kis kopásnyomokkal, a gerincen és az egyik alsó sarkán egészen kis sérüléssel, a címlapon és a címképen javítással, jó állapotban.
15227.

Available for bidding
10 000 HUF
30,03
35,97
16
Minimum bid:
26 000 HUF
Bársony István: Magyar Földön. Természet és vadászat.Olgyay Ferencz képeivel. Első kiadás. Bp., (1910), Athenaeum, 1 t.+154+1p.+12 t. A díszcímlap és az első kötéstábla illusztrációja Kotász Károly munkája. Kiadói, festett, aranyozott, illusztrált piros egészvászon-kötésben, kissé foltos, kissé kopott borítóval, kissé foxing foltos lapokkal. / István Bársony: On Hungarian Land, with the illustrations of Ferenc Olgyay. First edition. Bp., (1910), Athenaeum, 1 t.+154+1 p.+12 t. Illustrated, painted ang gilt red linenbinding, with little worn and spotty cover, and little bit spotty pages. In Hungarian language.
15228.

Available for bidding
8 000 HUF
24,02
28,78
11
Minimum bid:
17 000 HUF
1948 Magyar Vadász. A Magyar Vadászok Országos Szövetségének hivatalos lapja, I. évf. 1. szám. 1948. júl. 1. Szerk.: Sas Árpád, Kárpáti József. Bp., Általános Nyomda, szakadásokkal, a címlapon jegyzettel, 16 p.  Az új szocialista rendnek megfelelően, új vadász szövetség alakult Magyar Vadászok Országos Szövetsége, amely a Nimród vadászlapból Magyar Vadászt csinált.
15229.

1948 Magyar Vadász. A Magyar Vadászok Országos Szövetségének hivatalos lapja, I. évf. 1. szám. 1948. júl. 1. Szerk.: Sas Árpád, Kárpáti József. Bp., Általános Nyomda, szakadásokkal, a címlapon jegyzettel, 16 p. Az új szocialista rendnek megfelelően, új vadász szövetség alakult "Magyar Vadászok Országos Szövetsége", amely a "Nimród" vadászlapból "Magyar Vadászt" csinált.

Available for bidding
2 000 HUF
6,01
7,19
Minimum bid:
2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Major auction 36.
Items 1-624 - Live online auction from on 6. November
All other items: Online only auction

Viewing: 25 October to 4 November
Item pickup and payment info from 9 November

We are closed on 8 November.

  Events

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.