Books: History

Number of items: 23

Erdélyért. I-V. köt. I-II. köt.: Koréh Endre: A székely hadosztály és dandár története. 1918-1919. Második kiadás.; III. köt.: Gáspár Ármin: Hóhérok és mártírok. I-II. köt. Urmánczy Nándor előszavával. Egyetlen kiadás.; Vida Péter: Az Oláhok. Történetpolitikai tanulmány. Egyetlen kiadás. Bp.,[1930-1929-1929], Makkay Zoltán, (Fáter és Társa-ny.), 241+1 p.; 230+1 p.;222+1 p.+8 (fekete-fehér fotók) t.; 220 p.+ 7 (fekete-fehér fotók) t.; 152 p. Kiadói aranyozott félbőr sorozatkötésben, az I. és a IV. kötet foltos borítóval, egyébként jó állapotban.   A mű szerepel az 1945-ben az Ideiglenes Nemzeti Kormány által betiltott fasiszta, és szovjetellenes könyvek listáján.
15090.

"Erdélyért." I-V. köt. I-II. köt.: Koréh Endre: A székely hadosztály és dandár története. 1918-1919. Második kiadás.; III. köt.: Gáspár Ármin: Hóhérok és mártírok. I-II. köt. Urmánczy Nándor előszavával. Egyetlen kiadás.; Vida Péter: Az Oláhok. Történetpolitikai tanulmány. Egyetlen kiadás. Bp.,[1930-1929-1929], Makkay Zoltán, (Fáter és Társa-ny.), 241+1 p.; 230+1 p.;222+1 p.+8 (fekete-fehér fotók) t.; 220 p.+ 7 (fekete-fehér fotók) t.; 152 p. Kiadói aranyozott félbőr sorozatkötésben, az I. és a IV. kötet foltos borítóval, egyébként jó állapotban. A mű szerepel az 1945-ben az Ideiglenes Nemzeti Kormány által betiltott fasiszta, és szovjetellenes könyvek listáján.

60 000 HUF
162,16
176,47
15091.

50 000 HUF
135,14
147,06
Batthyány Tivadar gróf: Beszámolóm I-II. köt. Bp., [1927.], Szerzői,(Athenaeum), 325 p. + 1 (kihajtható hasonmás) t. + 1 (kihajtható térkép) t. ; 400 p. + 1 kihajtható hasonmás. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötésekben, foltos borítókkal és a felső lapélek kissé foltosak, az I. kötet gerince mentén kis szakadással és II. kötet hátsó borítóján szakadással, nagyrészt felvágatlan lapokkal (I. kötet 193-200,317-325 oldalak közt felvágott lapokkal), az I. kötet első 8 lapja kijár, de ezeket leszámítva, összességében jó állapotban.
15092.

14 000 HUF
37,84
41,18
Gáldi László-Makkai László: A románok története-különös tekintettel az erdélyi románokra - A Magyar Történelmi Társulat kiadása 9 térképpel és 20 képmelléklettel.A Magyar Történelmi Társulat könyvei VI. [Bp., 1941], Magyar Történelmi Társulat, (Franklin-ny.), 428 p., 7 (fekete-fehér képtáblákkal) t.+ 1 (kihajtható térkép) t. Az oldalszámozáson belül szövegközti és egészoldalas térképekkel illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé laza kötéssel, de alapvetően jó állapotban.
15093.

15 000 HUF
40,54
44,12
Andorlaki Máté: Világkrónika. Pest, 1860,Osterlamm Károly, XVI+148+4 p. Második kiadás. Kiadói papírkötés, foxing foltos lapokkal, pár lap sarkán gyűrődésnyomokkal, a gerincen egészen kis sérüléssel.
15094.

16 000 HUF
43,24
47,06
[Amédée Thierry (1797-1873)] Thierry Amadé: Attila történeti kor- és jellemrajza. Jegyzetekkel fordította és felvilágosítá Szabó Károly. Pest, 1855., Geibel Ármin, (Esztergom, Beimel József-ny.), VIII + 183+2 p. Korabeli félvászon-kötés, kissé foxing foltos lapokkal, az elülső szennylapon és címlapon bejegyzésekkel.
15095.

10 000 HUF
27,03
29,41
Révay István: A belvederi magyar-szlovák határ. Bp., 1941, (Athenaeum). 66,[1]p., 3 térk. (színes, kihajtható). /A Magyar Statisztikai Társaság kiadványai. 14./ Fűzve, kiadói papírborítóban kis sérüléssel
15096.

10 000 HUF
27,03
29,41
15097.

20 000 HUF
54,05
58,82
Ókori lexikon. Szerk.: Pecz Vilmos. 1-2. köt. Bp., 1902-1904, Franklin. Aranyozott gerincű egészvászon kötésben, jó állapotban.
15098.

20 000 HUF
54,05
58,82
Ludwig Weisser: Bilder-Atlas zur Geschichte der Alterthums. Nach Kunstwerken Alter und Neuer Zeit gezeichnet und herausgegeben vom Ludwig Weisser. Mit vom Dr. Herinrich Mertz. Zweite Auflage. Stuttgart, 1860., Wilhelm Nitzschke, 2 p.+ 50 t. Német nyelven. A táblákon gazdag képanyaggal. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötés, a borítón és a gerincen kis kopásnyomokkal, a gerincen sérüléssel, az elülső szennylap sérült, 44x35x2 cm./ Gilt full linen-binding, with little bit worn cover and spine, with damaged spine, with damaged front free endpaper. In German language.
15099.

10 000 HUF
27,03
29,41
Szinnyei József: A magyarság eredete, nyelve és honfoglaláskori műveltsége. Beöthy Zsolt irodalomtörténésznek dedikált példány! Budapest, 1919, Franklin. Félvászon védőkötésben.
15100.

8 000 HUF
30
Kovács Alajos: Életképes-e a román uralom Magyarország keleti felében? Bp.,[1919., Pesti Könyvnyomda], 19 p. Papírkötésben.   A szerző, Kovács Alajos (1877-1963) által dedikált példány.
15101.

8 000 HUF
20

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF