Books: History

Number of items: 23

Erdélyért. I-V. köt. I-II. köt.: Koréh Endre: A székely hadosztály és dandár története. 1918-1919. Második kiadás.; III. köt.: Gáspár Ármin: Hóhérok és mártírok. I-II. köt. Urmánczy Nándor előszavával. Egyetlen kiadás.; Vida Péter: Az Oláhok. Történetpolitikai tanulmány. Egyetlen kiadás. Bp.,[1930-1929-1929], Makkay Zoltán, (Fáter és Társa-ny.), 241+1 p.; 230+1 p.;222+1 p.+8 (fekete-fehér fotók) t.; 220 p.+ 7 (fekete-fehér fotók) t.; 152 p. Kiadói aranyozott félbőr sorozatkötésben, az I. és a IV. kötet foltos borítóval, egyébként jó állapotban.   A mű szerepel az 1945-ben az Ideiglenes Nemzeti Kormány által betiltott fasiszta, és szovjetellenes könyvek listáján.
15090.

"Erdélyért." I-V. köt. I-II. köt.: Koréh Endre: A székely hadosztály és dandár története. 1918-1919. Második kiadás.; III. köt.: Gáspár Ármin: Hóhérok és mártírok. I-II. köt. Urmánczy Nándor előszavával. Egyetlen kiadás.; Vida Péter: Az Oláhok. Történetpolitikai tanulmány. Egyetlen kiadás. Bp.,[1930-1929-1929], Makkay Zoltán, (Fáter és Társa-ny.), 241+1 p.; 230+1 p.;222+1 p.+8 (fekete-fehér fotók) t.; 220 p.+ 7 (fekete-fehér fotók) t.; 152 p. Kiadói aranyozott félbőr sorozatkötésben, az I. és a IV. kötet foltos borítóval, egyébként jó állapotban. A mű szerepel az 1945-ben az Ideiglenes Nemzeti Kormány által betiltott fasiszta, és szovjetellenes könyvek listáján.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
60 000 HUF
180,18
215,83
Minimum bid:
65 000 HUF
15091.

Available for bidding
50 000 HUF
150,15
179,86
Minimum bid:
50 000 HUF
Batthyány Tivadar gróf: Beszámolóm I-II. köt. Bp., [1927.], Szerzői,(Athenaeum), 325 p. + 1 (kihajtható hasonmás) t. + 1 (kihajtható térkép) t. ; 400 p. + 1 kihajtható hasonmás. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötésekben, foltos borítókkal és a felső lapélek kissé foltosak, az I. kötet gerince mentén kis szakadással és II. kötet hátsó borítóján szakadással, nagyrészt felvágatlan lapokkal (I. kötet 193-200,317-325 oldalak közt felvágott lapokkal), az I. kötet első 8 lapja kijár, de ezeket leszámítva, összességében jó állapotban.
15092.

Available for bidding
14 000 HUF
42,04
50,36
Minimum bid:
14 000 HUF
Gáldi László-Makkai László: A románok története-különös tekintettel az erdélyi románokra - A Magyar Történelmi Társulat kiadása 9 térképpel és 20 képmelléklettel.A Magyar Történelmi Társulat könyvei VI. [Bp., 1941], Magyar Történelmi Társulat, (Franklin-ny.), 428 p., 7 (fekete-fehér képtáblákkal) t.+ 1 (kihajtható térkép) t. Az oldalszámozáson belül szövegközti és egészoldalas térképekkel illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé laza kötéssel, de alapvetően jó állapotban.
15093.

Available for bidding
15 000 HUF
45,05
53,96
Minimum bid:
15 000 HUF
Andorlaki Máté: Világkrónika. Pest, 1860,Osterlamm Károly, XVI+148+4 p. Második kiadás. Kiadói papírkötés, foxing foltos lapokkal, pár lap sarkán gyűrődésnyomokkal, a gerincen egészen kis sérüléssel.
15094.

Available for bidding
16 000 HUF
48,05
57,55
Minimum bid:
16 000 HUF
[Amédée Thierry (1797-1873)] Thierry Amadé: Attila történeti kor- és jellemrajza. Jegyzetekkel fordította és felvilágosítá Szabó Károly. Pest, 1855., Geibel Ármin, (Esztergom, Beimel József-ny.), VIII + 183+2 p. Korabeli félvászon-kötés, kissé foxing foltos lapokkal, az elülső szennylapon és címlapon bejegyzésekkel.
15095.

Available for bidding
10 000 HUF
30,03
35,97
Minimum bid:
11 000 HUF
Révay István: A belvederi magyar-szlovák határ. Bp., 1941, (Athenaeum). 66,[1]p., 3 térk. (színes, kihajtható). /A Magyar Statisztikai Társaság kiadványai. 14./ Fűzve, kiadói papírborítóban kis sérüléssel
15096.

Available for bidding
10 000 HUF
30,03
35,97
Minimum bid:
10 000 HUF
15097.

Available for bidding
20 000 HUF
60,06
71,94
Minimum bid:
20 000 HUF
Ókori lexikon. Szerk.: Pecz Vilmos. 1-2. köt. Bp., 1902-1904, Franklin. Aranyozott gerincű egészvászon kötésben, jó állapotban.
15098.

Available for bidding
20 000 HUF
60,06
71,94
Minimum bid:
20 000 HUF
Ludwig Weisser: Bilder-Atlas zur Geschichte der Alterthums. Nach Kunstwerken Alter und Neuer Zeit gezeichnet und herausgegeben vom Ludwig Weisser. Mit vom Dr. Herinrich Mertz. Zweite Auflage. Stuttgart, 1860., Wilhelm Nitzschke, 2 p.+ 50 t. Német nyelven. A táblákon gazdag képanyaggal. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötés, a borítón és a gerincen kis kopásnyomokkal, a gerincen sérüléssel, az elülső szennylap sérült, 44x35x2 cm./ Gilt full linen-binding, with little bit worn cover and spine, with damaged spine, with damaged front free endpaper. In German language.
15099.

Available for bidding
10 000 HUF
30,03
35,97
Minimum bid:
10 000 HUF
Szinnyei József: A magyarság eredete, nyelve és honfoglaláskori műveltsége. Beöthy Zsolt irodalomtörténésznek dedikált példány! Budapest, 1919, Franklin. Félvászon védőkötésben.
15100.

Available for bidding
8 000 HUF
24,02
28,78
Minimum bid:
9 000 HUF
Kovács Alajos: Életképes-e a román uralom Magyarország keleti felében? Bp.,[1919., Pesti Könyvnyomda], 19 p. Papírkötésben.   A szerző, Kovács Alajos (1877-1963) dedikált példány.
15101.

Available for bidding
8 000 HUF
24,02
28,78
Minimum bid:
8 500 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Major auction 36.
Items 1-624 - Live online auction from on 6. November
All other items: Online only auction

Viewing: 25 October to 4 November
Item pickup and payment info from 9 November

We are closed on 8 November.

  Events

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.