Tétel

180 000 HUF

Description:

Fábián József: Visgálódó és oktató értekezés a szőlő-mívelésről. A bor, égettbor, közönséges és fűszeres etzetek készitésének mesterségével együtt. Chaptal belső minister, Rozier apátúr, Parmentier, és Dussieux polgárok által. XXI réztábla rajzolatokkal. Frantzia nyelvből fordította, és külömb-külömbféle jegyzésekkel, azok között a szőlő-czúkor, és szőlőmag-olaj tsinálásának módjával megtoldotta nemes - -. 1-2. kötet. Veszprém, 1813-1814., Számmer Klára betűivel, 15 sztl. lev.+488 p.+XII (rézmetszetű képtáblák, rajtuk szőlőfajták képeivel, Karacs Ferenc munkái.) t. +2 (kihajtható mellékletek) t.; 7 sztl. lev. +698 p.+ 14 sztl. lev.+IX (rézmetszetű képtáblák, rajtuk a bortermelés folyamatának és eszközeinek képeivel, Karacs Ferenc munkái.) t.+1 (kihajtható mellékletek) t.; Korabeli kartonált papírkötés, aranyozott gerinccel, a gerincen zöld címkével, kopott borítóval, az I. kötet gerincén és borítóján a borítás sérült, a hátsó kötéstáblák belsején a papírborítás elvált, és részben elvált, az I. kötetben foltos, a II. kötetben kissé foltos lapokkal, az I. kötetben a metszetek egy részének széle rongyos, szakadt (I-III., IV., V.,VIII., IX., X.). II. kötetben a kihajtható táblán, hajtásnyom mentén hiánnyal (3x0,5 cm.), a II. kötet egyik táblája szakadt (V.), hiányos, az első táblán ceruzás bejegyzésekkel, utolsó, kissé foltos tábla szélén a képet nem érintő hiánnyal (IX.), egy-két lap szarkán szamárfüllel, az I. kötet elején a bibliográfia 16 számozatlan levélt említ, viszont a szöveg teljes, valószínűleg az elejéről egy üres oldal hiányzik, ex libris-sekkel. Az 1802-ben kiadott korszakalkotó francia mű jelentősen átdolgozott, bővített fordítása. Megjelenése jelentős szerepet játszott a modern francia szőlőtermesztés és borászat tapasztalatainak magyarországi meghonosításában, így méltán tekinthető a magyar szakirodalom egyik legfontosabb darabjának. Rendkívül ritka!

Share:

Photo of the item taken by : nagy_andras