Books: Gastronomy and Gardening

Number of items: 4

Fábián József: Visgálódó és oktató értekezés a szőlő-mívelésről. A bor, égettbor, közönséges és fűszeres etzetek készitésének mesterségével együtt. Chaptal belső minister, Rozier apátúr, Parmentier, és Dussieux polgárok által. XXI réztábla rajzolatokkal. Frantzia nyelvből fordította, és külömb-külömbféle jegyzésekkel, azok között a szőlő-czúkor, és szőlőmag-olaj tsinálásának módjával megtoldotta nemes - -. 1-2. kötet. Veszprém, 1813-1814., Számmer Klára betűivel, 15 sztl. lev.+488 p.+XII (rézmetszetű képtáblák, rajtuk szőlőfajták képeivel, Karacs Ferenc munkái.) t. +2 (kihajtható mellékletek) t.; 7 sztl. lev. +698 p.+ 14 sztl. lev.+IX (rézmetszetű képtáblák, rajtuk a bortermelés folyamatának és eszközeinek képeivel, Karacs Ferenc munkái.) t.+1 (kihajtható mellékletek) t.; Korabeli kartonált papírkötés, aranyozott gerinccel, a gerincen zöld címkével, kopott borítóval, az I. kötet gerincén és borítóján a borítás sérült, a hátsó kötéstáblák belsején a papírborítás elvált, és részben elvált, az I. kötetben foltos, a II. kötetben kissé foltos lapokkal, az I. kötetben a metszetek egy részének széle rongyos, szakadt (I-III., IV., V.,VIII., IX., X.). II. kötetben a kihajtható táblán, hajtásnyom mentén hiánnyal (3x0,5 cm.), a II. kötet egyik táblája szakadt (V.), hiányos, az első táblán ceruzás bejegyzésekkel, utolsó, kissé foltos tábla szélén a képet nem érintő hiánnyal (IX.), egy-két lap szarkán szamárfüllel, az I. kötet elején a bibliográfia 16 számozatlan levélt említ, viszont a szöveg teljes, valószínűleg az elejéről egy üres oldal hiányzik, ex libris-sekkel.   Az 1802-ben kiadott korszakalkotó francia mű jelentősen átdolgozott, bővített fordítása. Megjelenése jelentős szerepet játszott a modern francia szőlőtermesztés és borászat tapasztalatainak magyarországi meghonosításában, így méltán tekinthető a magyar szakirodalom egyik legfontosabb darabjának. Rendkívül ritka!
15210.

180 000 HUF
486,49
529,41
Havas Nándor-Bokros Lajos-Pelz Béla: Kávésipari ismeretek. Ipari szakkönyvtár 107-108. Bp.,[1945.],Ipari Tanfolyamok Országos Vezetősége,(Szikra-ny.),174 p. Kiadói félvászon-kötésben, a borítón kis kopásnyomokkal. Leírásokkal, áruismerettel, és konyhaművészet-ételek, és italok-pinceműveletek fejezetekkel. Ritka!
15211.

Havas Nándor-Bokros Lajos-Pelz Béla: Kávésipari ismeretek. Ipari szakkönyvtár 107-108. Bp.,[1945.],Ipari Tanfolyamok Országos Vezetősége,("Szikra"-ny.),174 p. Kiadói félvászon-kötésben, a borítón kis kopásnyomokkal. Leírásokkal, áruismerettel, és konyhaművészet-ételek, és italok-pinceműveletek fejezetekkel. Ritka!

5 000 HUF
Rapaics Raymond: A kenyér és táplálékot szolgáltató növényeink. Népszerű Természettudományi Könyvtár. Bp., 1934., Kir. M. Természettudományi Társulat, 2+192 p. Fekete-fehér szövegközti képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés.
15212.

2 000 HUF
A gyümölcsök házi feldolgozása. A M. kir. Földmívelésügyi Minisztérium. kiadványa. Bp., 1939. Kiadói, kissé sérült papírkötésben 16p.
15213.

2 000 HUF
29

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF