Books: Architecture, Art

Number of items: 39

1897 A Magyar Mérnök- és Építész-Egylet heti értesítője. XVI. évf. (1-40. szám.) (60 szövegábrával.) Szerk.: Mihályfi József. Bp., 1897,Pátria-ny., 4+238 p. Szövegközti illusztrációkkal. A Magyar Mérnök és Építész-Egylet rendes tagjainak névsorával 1896. deczember hó 25.-én. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kopott borítóval, a tagnévsornál két lapon bejelölésekkel.
15162.

1897 A Magyar Mérnök- és Építész-Egylet heti értesítője. XVI. évf. (1-40. szám.) (60 szövegábrával.) Szerk.: Mihályfi József. Bp., 1897,"Pátria"-ny., 4+238 p. Szövegközti illusztrációkkal. A Magyar Mérnök és Építész-Egylet rendes tagjainak névsorával 1896. deczember hó 25.-én. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kopott borítóval, a tagnévsornál két lapon bejelölésekkel.

8 000 HUF
Lehel Ferenc: Csontváry Tivadar a posztimpresszionizmus magyar előfutára. Második vázlat. 70 képpel. Párizs, 1931. Les Editions de Style Paris,(Bp.,Bíró-ny.), 72 p. + 44 t. Gazdag fekete-fehér egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, a borítón foltokkal, kopásnyomokkal, a gerincen egészen kis sérüléssel.   A mű 350 példányban készült. Számozott (247/350), a szerző, Lehel Ferenc (1885-1975) festőművész, művészetkritikus és művészeti író által aláírt és dátumozott példány.
15163.

5 000 HUF
46
Bortnyik Sándor kiállítása. Szerk.: N. Pénzes Éva, Pogány Ö Gábor. Bp., 1969, Magyar Nemzeti Galéria. Kiadói papírkötés, az elülső szennylapon kis folttal, de egyébként jó állapotban. Bortnyik Sándor (1893-1976) 1969-es gyűjteményes kiállításának katalógusa.
15164.

8 000 HUF
33
Schéner Mihály: Diabolikon. Ördögjárás. A szerző, Schéner Mihály képzőművész (1923-2009) filctollas rajzával (17x8 cm) és dedikációjával! Békéscsaba, 1987, Új Aurora. Kiadói papírkötésben, kiadói papír védőborítóval. Négy lap 180 fokban tévesen (fejjel lefelé) bekötve!
15165.

9 000 HUF
24,32
26,47
Kratochwill Mimi: Czóbel Béla (1883-1976) élete és művészete. A szerző, Kratochwill Mimi (1931-) által DEDIKÁLT példány. Veszprém-Bp.,2001,Magyar Képek. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált, közte a művész munkáinak reprodukcióival. Kiadói kartonált papírkötés.
15166.

5 000 HUF
Bada Dada (Bada Tibor (1963-2006) - Dr. Máriás (Máriás Béla (1966-): Égevő, Bp., 1995. Bahia, kiadta: Szabad Tudományos Akadémia, Kiadói vászonkötésben, tokban 33,5 x 24 cm Kötés a hátsó kötéstáblán elvált.
15167.

12 000 HUF
32,43
35,29
Magyar kollázs. A magyar kollázs történetéből 1910-2004. Győr, 2004. Magyar Festők Társasága. Kiadói papírkötésben.
15168.

11 000 HUF
29,73
32,35
Garas Klára: Magyarországi festészet a XVII. században. Magyarországi barokk festészet. I. Bp., 1953., Akadémiai Kiadó, 206+2 p.+LII (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói egészvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal, a lapok egy részén halvány ceruzás aláhúzásokkal. Megjelent 1000 példányban.
15169.

8 000 HUF
Dr. Wilhelm Worringer: Die Altdeutsche Buchillustratio. Mit 105 Abbildungen nach Holzschnitten. Klassische Illustrationen IX. München-Leipzig, 1912., R. Piper & Co., 152+4 p. Német nyelven. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, a borítón egészen kis kopásnyomokkal, de egyébként jó állapotban.
15170.

6 000 HUF
Irsy László: Közösségeink és városaink rendezése. Bp., 1945., Magyar Építőművészet, (Bp., Egyetemi-ny.), 164+2+2 p.+LXV (fekete-fehér képtáblák, fotók, térképek, ábrák...stb.) t. Kiadói papírkötés, a borítón egészen kis szakadásokkal.
15171.

5 000 HUF
Petrovics Elek: Ferenczy (Károly.) Bp., 1943., Athenaeum, 1 (címkép) t. + XLII+2+126+4 p. Nagyon gazdag színes és fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopott borítóval,   A szerző, Petrovics Elek (1873-1945) művészeti író által dedikált, dátumozott példány.
15172.

4 000 HUF
Bieber Károly: Kovácsművészet. Bieber Károly (1893-1992) Munkácsy Mihály-díjas iparművész, művészeti író által Major Máté (1904-1986) Kossuth-díjas építésznek dedikált! Bp., 1963, Műszaki könyvkiadó. Megjelent 2400 példányban. 326 fekete-fehér képpel, rajzzal illusztrált. Kiadói papírkötésben, kiadói kissé sérült papír védőborítóban.
15173.

3 800 HUF
10,27
11,18
18

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF