Books: Architecture, Art

Number of items: 39

Kálmán Kata: Szemtől szemben. - - fényképeskönyve. Bp.,(1940.) Kelet Népe,(Pápai Ernő-ny.), 4 p.+32 (fekete-fehér képtáblák) t. +4 p. Kiadói illusztrált spirálkötésben, kissé foltos, kissé szakadt borítóval.   Kálmán Kata (1909-1978) Balázs Béla-díjas fotóművész, a magyar szociofotó kiemelkedő alakjának rendkívül ritka fotóalbuma.
15150.

40 000 HUF
112,99
129,03
15151.

20 000 HUF
56,50
64,52
Fenyő Iván: Szőnyi István. Ars Hungarica. 3. Szerk.: Ártinger Imre. Bp., 1934., Bisztrai Farkas Ferencz,(Maretich-ny.), 1 t. + 28+4 p.+32 t. + Előfizetési felhívás, 2 sztl. lev. Első kiadás. Fekete-fehér képtáblákkal illusztrált. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé foltos lapokkal. Megjelent 1000 példányban.   A művész, Szőnyi István (1894-1960) festőművész által dedikált példány!
15152.

10 000 HUF
28,25
32,26
Ars Hungarica sorozat 6 kötete (1-4, 7-8.):   Genthon István: Bernáth Aurél. Ars Hungarica 1. Bp., 1932., Bisztai Farkas Ferenc, 1 t.+30+2 p.+32 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói egészvászon-kötés. Benne Ars Hungarica prospektussal.;   Ártinger Imre: Egry József. Ars Hungarica 2. Bp., 1932., Bisztai Farkas Ferenc, 31 p.+32 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói egészvászon-kötés.;   Fenyő Iván: Szőnyi István. Ars Hungarica 3. Bp., 1934., Bisztai Farkas Ferenc, 28+4 p.+1+32 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói egészvászon-kötés.;  Tolnai Károly: Ferenczy Noémi. Ars Hungarica 4. Bp., 1934., Bisztai Farkas Ferenc, 30+2 p.+1+32 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói egészvászon-kötés.;  Kállai Ernő: Czóbel Béla. Ars Hungarica 7. Bp., 1934., Bisztai Farkas Ferenc, 30+2 p.+1+32 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói egészvászon-kötés.;  Nyilas-Kolb Jenő: Farkas István. Ars Hungarica 7. Bp., 1934., Bisztai Farkas Ferenc, 30+2 p.+1+32 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói egészvászon-kötés.;  Mind a hat kötet 1000 példányban!   Pekáry István (1905-1981): Munkácsy-díjas festő névbejegyzéseivel az elülső szennylapokon.
15153.

30 000 HUF
84,75
96,77
15154.

4 000 HUF
11,30
12,90
Molnár C. Pál: Cyrano de Bergerac. Magyar Grafikusok Könyvei. V. Bp., [1944], Szépmíves Műhely,(Kiss János-ny.), 2 sztl. lev. + 1+29 (fametszetek) t. Kiadói kissé foltos papírmappában. Számozott (147/500.), a művész, Molnár C. Pál (1894-1981) által aláírt példány.
15155.

10 000 HUF
28,25
32,26
50
Molnár C. Pál: Paul C. Molnár 30 original woodcuts. Introduced by an essay of Charles Rosner. Hungarian correspondent to The Studio Publications London. Bp., 1935., Officina Edition,(D. Löbl & Son-ny.), 6 sztl. + 29 t. A borítón Molnár C. Pál fametszetű illusztrációjával és 29 fametszetű munkájával illusztrált. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.   Számozott (93/100.), a művész, Molnár C. Pál (1894-1981) által aláírt példány.
15156.

Molnár C. Pál: Paul C. Molnár 30 original woodcuts. Introduced by an essay of Charles Rosner. Hungarian correspondent to "The Studio Publications" London. Bp., 1935., Officina Edition,(D. Löbl & Son-ny.), 6 sztl. + 29 t. A borítón Molnár C. Pál fametszetű illusztrációjával és 29 fametszetű munkájával illusztrált. Angol nyelven. Kiadói papírkötés. Számozott (93/100.), a művész, Molnár C. Pál (1894-1981) által aláírt példány.

10 000 HUF
28,25
32,26
Varga Nándor Lajos (1895-1978): Műfajok a metszőművészetben. Rövid mesterségi és történeti ismertetés. A Képcsarnok V. szakmai továbbképzés anyaga. Bp., 1963, Képcsarnok, (Muzeumok Rotaüzeme-ny.), 140+1 p. + 34 t. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül egész oldalas és szövegközti képekkel gazdagon illusztrált. A táblákon rézkarcok, fametszetek, rézmetszetek, stb. nagyrészt Varga Nándor Lajos eredeti grafikái, valamint Tarjáni Simkovics Jenő egy rézkarcával, mind jelzett a metszeten vagy jelzés nélkül. Modern aranyozott egészvászon-kötésben, az eredeti illusztrált papírborítót bekötötték.  Ritka! Megjelent 200 példányban, a Képcsarnok Vállalat szakmai továbbképzésének tanfolyama részére.
15157.

Varga Nándor Lajos (1895-1978): Műfajok a metszőművészetben. Rövid mesterségi és történeti ismertetés. A Képcsarnok V. szakmai továbbképzés anyaga. Bp., 1963, Képcsarnok, (Muzeumok Rotaüzeme-ny.), 140+1 p. + 34 t. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül egész oldalas és szövegközti képekkel gazdagon illusztrált. A táblákon rézkarcok, fametszetek, rézmetszetek, stb. nagyrészt Varga Nándor Lajos eredeti grafikái, valamint Tarjáni Simkovics Jenő egy rézkarcával, mind jelzett a metszeten vagy jelzés nélkül. Modern aranyozott egészvászon-kötésben, az eredeti illusztrált papírborítót bekötötték. Ritka! Megjelent 200 példányban, a 'Képcsarnok Vállalat' szakmai továbbképzésének tanfolyama részére.

10 000 HUF
28,25
32,26
Lesznai Anna: Köd előttem, köd utánam. Válogatott versek. Bp., 1967, Szépirodalmi. Ebből a könyvből száz számozott példány készült azok számára, akiknek Lesznai Anna dedikálni akart. Ezek névsorát ő maga állította össze. Ez a könyv a 88. sz. példány, készült Gráber Margit számára. Beragasztva Lesznai Anna végső nyughelyének avató ünnepségének a meghívójával, valamint egy beragasztott jelzés nélküli egyedi grafikával, feltehetőleg Gráber Margit (1895-1919) festőművész Lesznai Annát (1885-1966) ábrázoló portréja: Filctoll, papír, 14x9,5 cm. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói sérült, hiányos papír védőborítóban. Gráber Margit és Lesznai Anna kapcsolata egészen a XX. elejére vezethető vissza, ahogy Gráber beszámolt róla emlékirataiban: Lesznai Anna - Máli - körtvélyesi birtokán sokunkat vendégül látott. Rippl-Rónai József nagyon szépen lefestette a kastély hátsó teraszát és előtte a virágokat, de számomra a kastély és kertje nem ilyen volt. Elvarázsolt kastély volt egy óriás kert közepén. Sok mindenki megfordult ott: Ady, Kaffka Margit, Lukács György, költők, festők, feleségek, szerelmek. Ha telt ház volt, huszonketten ültünk az asztalnál. Benedek Katalin irodalomtörténész Lesznai Anna és Gráber Margit kapcsolatáról tartott előadást (,,Formába kerekedett világ, Lesznai Anna emlékkonferencia, Petőfi Irodalmi Múzeum, 2006.október 2.)
15158.

Lesznai Anna: Köd előttem, köd utánam. Válogatott versek. Bp., 1967, Szépirodalmi. Ebből a könyvből száz számozott példány készült azok számára, akiknek Lesznai Anna dedikálni akart. Ezek névsorát ő maga állította össze. Ez a könyv a 88. sz. példány, készült Gráber Margit számára. Beragasztva Lesznai Anna végső nyughelyének avató ünnepségének a meghívójával, valamint egy beragasztott jelzés nélküli egyedi grafikával, feltehetőleg Gráber Margit (1895-1919) festőművész Lesznai Annát (1885-1966) ábrázoló portréja: Filctoll, papír, 14x9,5 cm. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói sérült, hiányos papír védőborítóban. Gráber Margit és Lesznai Anna kapcsolata egészen a XX. elejére vezethető vissza, ahogy Gráber beszámolt róla emlékirataiban: "Lesznai Anna - Máli - körtvélyesi birtokán sokunkat vendégül látott. Rippl-Rónai József nagyon szépen lefestette a kastély hátsó teraszát és előtte a virágokat, de számomra a kastély és kertje nem ilyen volt. Elvarázsolt kastély volt egy óriás kert közepén. Sok mindenki megfordult ott: Ady, Kaffka Margit, Lukács György, költők, festők, feleségek, szerelmek. Ha telt ház volt, huszonketten ültünk az asztalnál." Benedek Katalin irodalomtörténész Lesznai Anna és Gráber Margit kapcsolatáról tartott előadást (,,Formába kerekedett világ", Lesznai Anna emlékkonferencia, Petőfi Irodalmi Múzeum, 2006.október 2.)

5 000 HUF
14,12
16,13
Hunyady József: A magyar könyvkötés művészete a mohácsi vészig. 12 szövegképpel és 24 táblával. A kötet végén: A könyvkötés irodalmának bibliográfiája 1935-ig.(59-109 p.) Budapesti Pázmány Péter Tudományegyetem Művészettörténeti és Keresztényrégészeti Intézetének dolgozatai 43. Bp., 1937, Attila Nyomda Rt., 111 p.+XXIV (fekete-fehér képtáblákkal) t. Átkötött aranyozott álbordás félbőr-kötés, festett felső lapélekkel, az elülső táblán halvány címerrel. 194. számú számozott példány.
15159.

8 000 HUF
22,60
25,81
9
Gyulai Ferenc, Dr.: Művészi akt fotó (Kaszap M. avantgard borítótervével)  [Budapest], 1936, Fotóélet Nagykönyvtára kiadása (Schinkovits és Társai Nyomda, Bp.), 92 p.+ [4] p., Borító sarkán kis hajtásnyom
15160.

6 000 HUF
16,95
19,35
1933 A Magyar Képzőművészek Egyesülete tagjainak 1933-évi augusztus hó 15.-én lezárt szak-, név- és címjegyzéke. Bp. , 1933., Magyar Képzőművészek Egyesülete,(Held-ny.), 16 p. Benne a társaság tisztikarával, valamint tagjainak névsorával, közte: Nádler Róbert, Aba Novák Vilmos, Berkes Antal, Bortnyik Sándor, Derkovits Gyula, Edvi Illés Aladár, Geiger Richárd, Istókovits Kálmán, Jaschik Álmos, Jeges Ernő, Kézdi-Kovács László, Kézdi Kovács Elemér, Klie Zoltán, Komáromi Kacz Endre, Márffy Ödön, Molnár C. Pál, Neogrády Antal, Neogrády László, Schönberger Armand, Szőnyi István, Kallós Ede, Markup Béla, Medgyessy Ferenc, Hütl Dezső, Komor Marcell, Lux Kálmán, Medgyaszay István, thoroczkai Wigand Ede és mások neveivel, címeivel. Kiadói papírkötés, ceruzás aláhúzásokkal. Feltehetőleg Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész hagyatékából.
15161.

8 000 HUF
22,60
25,81

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.