Statues, plaquettes

Number of items: 33

Bory Jenő (1879-1959) - Kézimunkázó lány 1910. Patinázott kerámia. Talapzaton jelezve: Bory J. 1910 Sérült és restaurált. Strobl Alajos szobrásznövendéke volt. m: 42,5 cm
11169.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
50 000 HUF
150,15
179,86
Minimum bid:
50 000 HUF
Tóth Menyhért (1904 - 1980): Mukuli. Öntött, patinázott bronz. Jelzés nélkül. m: 17 cm
11170.

Available for bidding
150 000 HUF
450,45
539,57
Minimum bid:
150 000 HUF
Zsakó István (1954- ): Piramisnő. Öntött, patinázott bronz. Üreges rész gipsszel kiöntve. Jelzett: Zsakó 1998 (II/X) m: 15 cm
11171.

Available for bidding
150 000 HUF
450,45
539,57
Minimum bid:
150 000 HUF
Sztrákos László (1954): Lebegés, öntött, polírozott bronz, m:36,5 cm, Jelezve: Sztrákos
11172.

Available for bidding
220 000 HUF
660,66
791,37
Minimum bid:
220 000 HUF
Sztrákos László (1954): Mózes, öntött, patinázott bronz, m:38,5 cm, Jelezve a talapzaton: Sztrákos
11173.

Available for bidding
190 000 HUF
570,57
683,45
Minimum bid:
190 000 HUF
Beszédes János László (1874-1922): Búsuló juhász kutyájával. Öntött patinázott bronz, jelzés nélkül, lábánál illeszkedési hibák, m: 33 cm
11174.

Available for bidding
190 000 HUF
570,57
683,45
Minimum bid:
190 000 HUF
Medgyessy Ferenc ( 1881 - 1958): A három grácia. Öntött, patinázott bronz fali plasztika. - Jelzett: Medgyessy F. 23 × 30 cm
11175.

Available for bidding
80 000 HUF
240,24
287,77
Minimum bid:
80 000 HUF
Kutas László (Budapest, 1936 - ) Lány, széken. Patinázott bronz, jelzett, soszámozott 1/4. m: 27 cm
11176.

Available for bidding
200 000 HUF
600,60
719,42
Minimum bid:
200 000 HUF
11178.

Available for bidding
180 000 HUF
540,54
647,48
Minimum bid:
180 000 HUF
Deim Pál (1932-2016): Bábu. Patinázott bronz, márvány talapzaton. Jelzés nélkül. 15x9,5x28cm Deim Pál művészetében, a stilizált bábu az egyik legjellegzetesebb motívuma, amely mint egy embernek a emlékműve, mely térsíkok közé van szorítva, jelenik meg, mind a festészetében úgy a kisplasztikáin is. Foglalkoztatta a magányosság és az emberben lévő kettősség és a világban helyét kereső ember kérdése is. Barcsay Jenő és Vajda Lajos művészete egyszerre inspirálta.
11179.

Available for bidding
160 000 HUF
480,48
575,54
Minimum bid:
160 000 HUF
Muzsnay Ákos (1945 - ): Káin és Ábel. Viaszveszejtéses öntött, patinázott bronz, márványtalpon. Jelezve márványtalp oldalán: Káin és Ábel Muzsnay 1990.  m. talapzattal: 35cm
11180.

Available for bidding
75 000 HUF
225,23
269,78
Minimum bid:
75 000 HUF
Alexander Archipenko (1887 - 1964): Fésülködő nő. Patinázott bronz. Jelzett: 7/5 Archipenko 1915. (Utánöntés) m: 31cm
11181.

Available for bidding
80 000 HUF
240,24
287,77
Minimum bid:
110 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Major auction 36.
Items 1-624 - Live online auction from on 6. November
All other items: Online only auction

Viewing: 25 October to 4 November
Item pickup and payment info from 9 November

We are closed on 8 November.

  Events

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.